Latvijā
Aicina ziedot Brīvības pieminekļa izgaismošanai
Šobrīd gaišs ir laukums ap Brīvības pieminekli, bet valstij un tautai tik svarīgie tēli un pati brīvības statuja grimst tumsā. Tieši tādēļ ar izgaismošanas ideju klajā nāca bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers. Šobrīd Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonds strādā pie gaismas skicēm, kas drīzumā varētu tikt nodotas sabiedriskajai apspriešanai.
Siguldā piemin Lāčplēša Kara ordeņa kavalieri Žani Ķinci
Katru gadu, kad tūkstošiem svecīšu liesmu sildīja Brīvības cīņās kritušos Rīgas Brāļu kapos, tikai dažas liesmiņas tika iedegtas pie vēl kāda varoņa kapa. Siguldas kapos ir apglabāts virsleitnants Žanis Ķincis, kurš Brīvības cīņās zaudēja redzi. Visu atlikušo mūžu dzīvodams tumsā, viņš turpināja būt patriots.
Levits: Nepaliksim malā, kad jāiestājas par Latviju
Atzīmējot Lāčplēša dienu un atceroties latviešu spēku uzvaru pār Bermontu, mēs varam iedvesmoties no to dienu notikumiem un pārliecības par savu spēku, pirms militārās parādes 11. novembrī sacīja Valsts prezidents Egils Levits. Viņš arī aicināja nekad nepalikt malā, kad jāiestājas par Latviju.
Skolēni Tīreļpurvā izzina Pirmā pasaules kara vēsturi
1919. gads bija varonības gads. Neatkarības karu palīdzēja izcīnīt pavisam jauni zēni, kuri bija tikpat jauni kā šodienas vidusskolas jaunieši, kas šajās dienās dodas uz Tīreļpurvu - lai izstaigātu vēsturisko kauju vietas, iejustos karavīru ādā un izprastu Lāčplēša dienas nozīmi.   
FOTO un VIDEO: Lāčplēša diena - svecītes pie Rīgas pils, parāde un tautas gājiens
2019. gadā aprit 100 gadi kopš Latvijas Brīvības cīņām, un, pieminot tās, Lāčplēša dienu Rīgā atzīmē ar vairākiem pasākumiem. Vakarā Rīgā notika Latvijas Republikas Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militārā parāde un tautas gājiens, bet pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas - koncerts "Brīvības cīnītāju gars cauri visiem laikiem", pie Rīgas pils tradicionāli iedegtas sveces.  
Godina Rēzeknes 9. kājnieku pulku
Rēzeknē pirmdien, 11.novembrī, pieminēja Latvijas armijas 9. Rēzeknes kājnieku pulka karavīrus. Šogad, apritot simt gadiem, kopš tā dibināšanas, Latgales Kultūrvēstures muzeja vēsturnieki albumā apkopojuši būtisku informāciju un vairāk nekā 100 fotogrāfijas par pulka likteni.       
Piemin Lāčplēša Kara ordeņa kavalierus - Jelgavas ģimnāzijas audzēkņus
Godinot brīvības cīnītājus, pirmdien, 11. novembrī, Jelgavā pie  Ģederta Eliasa Vēstures un mākslas muzeja atklāta piemiņas plāksne  un grāmata par 16 Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem - Jelgavas ģimnāzijas audzēkņiem. Šāda piemiņas plāksne jau tikusi atklāta pirms astoņdesmit četriem gadiem, bet tā iznīcināta 1944. gadā, kad bojā gāja arī ģimnāzijas ēka.  
Jūrmala piebremzē pieturvietu nomaiņu par miljoniem eiro; vērtēs pilsētplānotājas brāļa algošanu
Pēc tam, kad Latvijas Radio izgaismoja Jūrmalas domes plānus divarpus miljonu eiro vērtā projektā visu sabiedriskā transporta pieturvietu nomaiņu uzticēt domes galvenās pilsētplānotājas brālim, Jūrmala ar šo ieceri ir piebremzējusi. Tikmēr dāsnajiem radinieka līgumiem nu uzmanību pievērsis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), kā arī domes opozīcija, kas aicina atteikties no godīguma ziņā apšaubāmā darījuma slēgšanas.
Kautiņš pie Rīgas 3. arodskolas aktualizē jautājumu par policistu dežūrām pie mācību iestādēm
Kautiņā pie Rīgas 3. arodskolas cietuši divi nepilngadīgi skolēni, par to uzsākta krimināllieta. Vainīgie bijuši garāmgājēji, kas, iespējams, pirms tam uzturējušies pie skolas esošajā spēļu zālē. Pie pašvaldības skolām dežurē pašvaldības policija, bet arodskolām un to apkārtnei īpaša uzraudzība nav paredzēta. 3. arodskolā gan atzīst, ka policija diezgan bieži apbraukā rajonu, ķerot nepilngadīgos smēķētājus.
Mediķi aicina atlikt 2020.gada budžeta pieņemšanu; varētu arī streikot
Vairākas veselības aprūpes darbinieku organizācijas aicinājušas atlikt valsts budžeta pieņemšanu un turpināt sarunas par papildu finansējuma piešķiršanu veselības aprūpes nozarei 2020. un nākamajos gados. Tāpat mediķi sākuši gatavoties streikam, informēja Latvijas Ārstu biedrība un Latvijas Jauno ārstu asociācija.
Jaunākie
Interesanti