Latvijā
Sāksies teritoriālās reformas apspriešana – vai diskusijām būs nozīme?
Administratīvi teritoriālā reforma ieiet jaunā fāzē. Aptuveni pēc nedēļas oficiāli sāksies tās sabiedriskā apspriešana. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par!") līdz šim demonstrējis skarbu un agresīvu retoriku pret pašvaldībām un licis šķēršļus to rīkotajām aptaujām. Kāda nozīme būs ministrijas organizētajai sabiedriskajai apspriešanai?
Kabiles «Pažarnieku svētkos» ceļ godā ugunsdzēsības sportu
1965. gadā izveidotā foto albumā sākusi krāties Kabiles ugunsdzēsības sporta vēsture. Te ir gan sportistu fotogrāfijas, gan apraksti, kas liecina – kabilnieki bijuši neatlaidīgi. Kad vienā gadā piedzīvots zaudējums, nākamajā kļūdas izvērtētas, palielināts treniņu skaits, kārtīgi sagatavota tehnika un tad jau uzvara bijusi rokās. Vairākas reizes kabilnieki bijuši arī Latvijas čempioni. Lai pārbaudītu savas prasmes, rīkota pat Pažarnieku diena. Tomēr ar laiku šīs tradīcijas izsīkušas. Lai tās atjaunotu jau pērn Kabilē sarīkoti Pažarnieku svētki, kuros piedalījās arī tie, kas savulaik Kabiles vārdu spodrinājuši Latvijas mērogā. 
Šogad slimnīcā nonākuši 20 maratonisti – mazāk nekā pērn
Šodienas maratonā, kurā piedalījās teju 40 tūkstoši skrējēju no 82 valstīm, uz ārstniecības iestādēm mediķi nogādājuši 20 dalībniekus. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša skaidro, ka maratona dalībniekiem mediķu palīdzība bijusi nepieciešama lielākoties pārkaršanas dēļ, kā arī vieglu traumu gadījumos.
Policista formastērps Centrāltirgū? Latvijā vāji iegrožo mundieru tirdzniecību
Kā vēsta publiski pieejami ieraksti, dažiem cilvēkiem ir izdevies izdevies Centrāltirgū iegādāties Valsts policista mundieri. Krietna riekšava ar pogām, uz kurām ir Latvijas valsts ģerbonis, kubiki, kādus ir pierasts redzēt uz uzplečiem. Vai tas ir atļauts? LTV raidījums "4. studija" pēta regulējumu, kas attiecas uz formastērpu nēsāšanu. 
LU Botāniskajā dārzā sākusi drupt nesen uzliktā sēta
"4. studijas" skatītāja Jana pamanījusi, ka nesen uztādītās Latvijas Universitātes (LU) Botāniskā dārza sētas apakšdaļa daudzviet jau sākusi drupt. Tāpēc radies jautājums par būvniecības kvalitāti un to, cik ilgi sētai būtu jākalpo.
Pašvaldības rezolūcijā aicina valdību nodrošināt naudu aizņēmumiem fondu projektu īstenošanai
Latvijas Pašvaldību savienība aicinās valdību nodrošināt pašvaldībām ilgtspējīgas attīstības vajadzībām atbilstošus aizņēmumu resursus Eiropas Savienības fondu un pārējo ārvalstu līdzfinansēto projektu īstenošanai. Tā teikts Latvijas Pašvaldību savienības šajā nedēļas nogalē notikušajā kongresā pieņemtajā rezolūcijā par pašvaldību finanšu stabilitāti.
Pētniece Kažoka: Jaunieši ES vērtē vispozitīvāk, bet EP vēlēšanās balso viskūtrāk
Kaut arī Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas ir vienīgās vēlēšanas, kurās mums ir iespēja ietekmēt politiku Eiropas līmenī, pirms pieciem gadiem balsot devās vien 30% Latvijas balsstiesīgo. Turklāt jauniešu vidū rādītāji ir vēl sliktāki – vien 17%. "Providus" pētniece Iveta Kažoka iezīmē paradoksu – jaunieši ir tā sabiedrības grupa, kas Eiropas Savienību vērtē vispozitīvāk, bet Eiropas vēlēšanās balso viskūtrāk.
Kauguru pensionāri neziņā par Eiropas Parlamenta vēlēšanu iecirkni
Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas jau pēc nedēļas, un daļa vēlētāju aizvien nav pārliecināti, uz kuru iecirkni doties balsot. Vēstules ar vēlētājiem būtisku informāciju šogad nesaņēma aptuveni puse balsstiesīgo iedzīvotāju. Arī daudzdzīvokļu namos Jūrmalā dzīvojošie vēlētāji ir starp tiem balsstiesīgajiem iedzīvotājiem, kas informāciju par gaidāmajām EP vēlēšanām un to, kurā iecirknī jābalso, nesaņēma.
Pirmsskolas pedagogi Talsos apgūst ritmiku
Šonedēļ Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā viesojās Vīnes Mūzikas un izpildītājmākslas universitātes ritmikas profesores, kuras pasniedza meistarklases ritmikā. Viena meistarklase notika arī Talsos, kurā piedalījās pirmsskolu mūzikas pedagogi no Talsu, Mērsraga un Rojas novadiem. 
Imantā māmiņa pastaigā ar zīdaini cieš no mazgadīga šāvēja
Rīgā, gaišā dienas laikā, pie Anniņmuižas bulvāra 56. nama kāda persona ar pneimatisko ieroci nomērķēja un izšāva jaunās māmiņas virzienā. Tas notika, kad viņa bija devusies pastaigā kopā ar vien trīs mēnešus veco zīdaini. Vēlāk izrādījās, ka šāvējs esot deviņus gadus vecs zēns, kura vecākiem par dēla rīcību draud policijas brīdinājums vai 140 eiro sods.
«Cita smēķēšana» - vai cigarešu alternatīvas ir mazāk kaitīgas?
Tradicionālo cigarešu vietā šobrīd arī Latvijā arvien vairāk cilvēku izvēlas elektroniskās smēķēšanas alternatīvas, izplatītākās šobrīd ir divas – tā saucamie “veipi”, kuros tiek karsēts speciāls šķidrums, radot pīpējamu tvaiku, un otrs – smēķēšanas rīks, kurā karsēta tiek tabaka. “Aizliegtais paņēmiens” pētīja, kāda ir atšķirība un vai jaunās alternatīvas ir mazāk kaitīgas.
Jaunākie
Interesanti