Latvijā
Latgales kongresa simtgades piemineklis Rēzeknē nonācis pabērna lomā
Pirms diviem gadiem maijā Rēzeknē, gatavojoties Pirmā Latgales latviešu kongresa simtgadei, tika izbūvēta īpaša piemiņas vieta. Uzstādīts arī piemineklis, kura atklāšanā piedalījās Latvijas Valsts prezidents un citas valsts amatpersonas. Pašlaik sabiedriski aktīvie rēzeknieši nav apmierināti ar to, kā izskatās gan pats piemineklis, gan teritorija ap to, kā izbūvei savulaik Rēzeknes pašvaldība iztērēja 680 tūkstošus eiro.
Glābēji pirms došanās mežā aicina vilkt spilgtu apģērbu
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā norāda, ka visvairāk cilvēku mežos un purvos apmaldās tieši vasaras mēnešos. Pērn kopumā atrasti 55 cilvēki, kas apmaldījušies šajās vietās. Lai sēņojot, ogojot vai dodoties pastaigā pa mežu, neapmaldītos un neapdraudētu savu veselību un dzīvību, glābēji iesaka rūpīgi sagatavoties.
Iekšlietu ministrs: Ļaunprātīgās dedzināšanas Kuldīgā jāatklāj mēneša laikā
Valsts policija kā ticamāko versiju Kuldīgas rajona prokuratūras prokurora Ginta Mežiņa īpašuma dedzināšanas lietā izvirzījusi viņa profesionālo darbību. Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (“KPV LV”) šādu uzbrukumu valsts tiesībsargājošo iestāžu pārstāvim sauc par kliedzošu noziegumu. Ministrs uzdevis policijai strādāt intensīvos apstākļos un atklāt šo lietu ne vēlāk kā mēneša laikā.
Viļakā ielas remontā atsegto vēsturisko bruģi izņems un izmantos vides labiekārtošanā
Viļakas pilsētas galvenā iela ir viens no reģionālā autoceļa Gulbene-Balvi-Viļaka-Krievijas robeža Vientuļi posmiem, kur šogad "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) veic vērienīgus remontdarbus. Jau pirms to uzsākšanas bija zināms, ka pilsētas centrā zem asfalta seguma atrodas vēsturiskais bruģis. Tagad tas ir atsegts un pašvaldībai jālemj, ko ar to iesākt turpmāk.
Kuldīgā ar stipendijām centīsies piesaistīt jaunus ārstus un skolotājus
Tā kā arvien akūtāk Kuldīgas novadā izjūt jaunu speciālistu trūkumu gan slimnīcā, gan skolās, tā nolēmusi sekot citu pašvaldību pieredzei un izstrādājusi stipendiju programmu pēdējo kursu studentiem nepieciešamākajās profesijās. Tā paredz, ka pēc augstskolas pabeigšanas trīs gadi ir jānostrādā konkrētajā profesijā Kuldīgas novadā.
Premjers un prezidents secina: mediju politikai jāpievērš vairāk uzmanības
Valsts prezidents Egils Levits un premjerministrs Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) pēc pirmās oficiālās tikšanās Rīgas pilī solīja cieši sadarboties, lai īstenotu iesāktās reformas valstī. Viens no sarunu tematiem bija arī finansējums sabiedriskajiem medijiem. Premjers Kariņš atzina, ka tā ir augsta valdības prioritāte.
Daļa koalīcijas politiķu sola atbalstīt papildu finansējumu Latvijas Radio
Apvienība "Attīstībai/Par!" un Nacionālā apvienība atbalsta papildu finansējuma piešķiršanu sabiedriskajiem medijiem, tostarp krīzes situācijas risināšanai Latvijas Radio. Tam papildu finansējumu sola arī Jaunā konservatīvā partija (JKP). Tas izriet no politiķu teiktā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā".
LU rektora vēlēšanās konstatē pārkāpumus; rosinās par Muižnieku lemt valdībai
Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) konstatējis pārkāpumus Latvijas Universitātes (LU) rektora vēlēšanās. Tomēr izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija), kura neatbalsta pirms pusotra mēneša pārvēlētā Indriķa Muižnieka apstiprināšanu LU rektora amatā, šī jautājuma skatīšanu atstās valdības ziņā.
Latvijas Radio vadība nepieļauj satura samazinājumu
Krīze Latvijas Radio ir ilgstoša un nav radusies tikai pašreizējās valdes laikā – to pavēstīja medija vadība, reaģējot uz Ziņu dienesta izteikto neuzticību. Radio valde atkāpties neplāno un par galveno problēmu uzskata ilgstošo finansējuma trūkumu un politisku nespēju to risināt. Lai arī Ziņu dienests spiests strādāt nepilnā sastāvā un ir brīdinājis par iespējamiem protestiem, radio valde nepieļauj žurnālistu radītā satura samazinājumu ēterā. 
Krīzes risināšanai Latvijas Radio valde piesaista mediatoru; darbinieki neizpratnē
Lai risinātu krīzi saistībā ar Latvijas Radio Ziņu dienesta izteikto neuzticību medija valdei, piesaistīts mediators un sarunās iesaistīta Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), žurnālistus informēja Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne. Tikmēr žurnālisti pauž neizpratni, kā mediators spēs atrisināt darbinieku trūkumu.
Jaunākie
Interesanti