Latvijā
Ogrē deputātei Vecziediņai anulē mandātu par domes sēžu neapmeklēšanu
Ogres novada pašvaldības dome ārkārtas sēdē anulējusi Ilgas Vecziediņas (Apvienība iedzīvotāji) deputāta pilnvaras, jo viņa nav piedalījusies astoņas domes sēdēs pēc kārtas. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), kas uzrauga pašvaldību darbu, šo lēmumu atzīst par likumīgu.
Vides dienests: Iedzīvotāju noraidošo attieksmi rada uzņēmumu formāla attieksme
Arvien biežāk uzņēmumu ieceres uzsākt jaunu piesārņojošo darbību saskaras ar sabiedrības noraidošo attieksmi. Valsts vides dienests (VVD), analizējot atsevišķus gadījumus, kad uzņēmuma plānotā darbība ir saistīta ar būtisku ietekmi uz apkārtējo vidi vai cilvēku veselību, secinājis, ka iemesls iedzīvotāju noraidošajai attieksmei saistīts ar uzņēmumu formālu pieeju sabiedrības līdzdalībai, informēja dienestā.
Trenēties eksāmeniem maskā. Saruna ar 12. klases skolnieci Martu Lasmani
Lielākajai daļai skolēnu noslēdzies vēl nebijušu izaicinājumu pilns mācību gads, arī skolu beidzējiem atlikušas vien konsultācijas un eksāmeni. Lai paraudzītos uz aizvadīto pusgadu attālināto mācību režīmā ar skolēnu acīm, Latvijas Radio uz sarunu aicināja Rīgas skolēnu domes prezidenti un Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas 12. klases skolnieci Martu Lasmani.
Liepājas pludmalē jaunievedumi – jaunas bojas un brīdinājumi par viltus dzintaru
Liepājā līdzīgi kā citās Latvijas pludmalēs ir sākusies sezona, kurā glābējiem būs jāseko līdzi arī tam, vai tiek ievērota divu metru distance. Līdz 9. jūnijam pludmalē nebūs izliktas pārvietojamās tualetes. Pagaidām cilvēkiem nav pieejama arī duša, taču citi ierobežojumi Covid-19 laikā nav plānoti, un cilvēki varēs uzturēties pludmalē un peldēties jūrā. Kādi jaunievedumi ir īstenoti šogad un kādi uzlabojumi vēl gaidāmi?
Rēzeknē laukumā pie pieminekļa «Vienoti Latvijai» notiek būvdarbi
Rēzeknē laukumā pie pieminekļa "Vienoti Latvijai" notiek būvdarbi, kas ir vieni no apjomīgākajiem darbiem kopš brīža, kad pilsētas simbols 1992. gadā, tā autora tēlnieka Kārļa Jansona dēla  Andreja Jansona un Induļa Folkmaņa atjaunots, atgriezās savā vietā Rēzeknes pilsētas centrā.
«Mikrotīkls»: Ugunsgrēks noliktavā bija saistīts ar vērienīgu laupīšanu
Latvijā bāzēto uzņēmumu darbu apdraud organizētā noziedzība. Šādas bažas publiski paudis uzņēmējs Džons Tallijs, kurš vada vienu no Latvijā pelnošākajiem uzņēmumiem, informācijas tehnoloģiju izstrādātāju “Mikrotīkls”. Pēc Tallija teiktā, postošais ugunsgrēks, kas pirms nepilniem diviem gadiem pilnībā iznīcināja “Mikrotīkla” noliktavu Rīgā, Maskavas ielā, saistīts ar vērienīgu laupīšanu.  
«Progresīvie» vēlreiz lems, vai Rīgas vēlēšanās startēt kopā ar «Attīstībai/Par!»
Partija "Progresīvie", kas šā gada februāri izlēma par labu kopīgam startam uz Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām ar "Attīstībai/Par!", tagad par savu lēmumu šaubās. Partija nedēļas nogalē veiks biedru aptauju, vai tiešām jāstartē ar kopīgu sarakstu. "Progresīvo" šaubas raisījis Mārtiņa Bondara ("Attīstībai/Par!") lēmums neatkāpties no Saeimas komisijas vadības un tas, ka šādu soli nepieprasa arī partijas valde.
Liecību saņemšanā skolēniem atkalsatikšanās prieks un 2 metru distance
Pēdējie mēneši, kas aizvadīti attālinātā mācību režīmā, bijuši liels izaicinājums visiem. Ārkārtējās situācijas ierobežojumu dēļ ne visi skolēni saņēmuši liecības, bet daudzviet skolas tomēr piemērojas apstākļiem un organizē liecību izdošanu svaigā gaisā, ārpus telpām – ievērojot distancēšanos. Arī Carnikavas pamatskolas skolēniem piektdien, 29. maijā, jo īpaši liels bija atkalsatikšanās prieks, lai gan visu laiku nācās atcerēties par divu metru distanci.
Prokuratūra tomēr turpinās uzturēt apsūdzības Ogres mēra Helmaņa izspiešanas lietā
Amatā augstāks prokurors tā sauktajā Ogres mēra Egila Helmaņa (Nacionālā apvienība) izspiešanas lietā, izskatot Rīgas apgabaltiesas lūgumu pēc augstākstāvoša prokurora viedokļa par prokurores atteikšanos no valsts apsūdzības, nesaskata tam pamatu, norādot, ka prokurore tiesas sēdē nav atteikusies no valsts apsūdzības, aģentūrai LETA pavēstīja Ģenerālprokuratūras pārstāve Laura Majevska.
Jaunākie
Interesanti