Latvijā
Bauskā draud apstāties sporta halles būvniecība
Pagājušajā vasarā, gadu pēc Bauskas sporta halles būvdarbu sākšanas, paveikti bija vien 26% darbu, bet izmaksas pieaugušas par vairāk nekā 800 tūkstošiem eiro. Tagad būvnieki pavirzījušies vēl par 25 %, un aptuveni puse projekta ir īstenota. Bet, lai halli pabeigtu, vajagot vēl nedaudz vairāk par miljonu eiro. Domes deputātu vairākums tam nepiekrīt, tāpēc sporta halles būvniecība draud apstāties.
Oficiālajās Latvijas peldvietās trūkst pludmales glābēju
Pārgalvība, alkohols un neuzmanība – tie ir galvenie iemesli, kāpēc cilvēki slīkst. Lai gan primāri par savu drošību uz ūdens būtu jādomā katram pašam, lielu uzmanību tam velta pludmales glābēji. Latvijā ir liels skaits oficiālo peldvietu, kurās glābēju nav.
Rīgā un Cēsīs svinēs Latvijas armijas 100. gadadienu
Ar līdz šim lielāko kauju militāro rekonstrukcijas izrādi un vērienīgiem svētku pasākumiem šajā nedēļas nogalē atzīmēs Cēsu kauju simto gadadienu. Cēsu kaujas lika pamatus ne tikai Latvijas armijas izveidei, bet arī jaundibinātās valsts nostiprināšanai. Šī grandiozā izrāde ir tikai daļa no šovasar gaidāmajiem Nacionālo bruņoto spēku simtgades svinību pasākumiem.
Novadu reformas autori pārliecināti par tās izmaksu atgūšanu dažu gadu laikā
Diskusijās par administratīvi teritoriālo reformu līdz šim dominēja teorētiski argumenti. Tagad beidzot jāatbild uz praktisku jautājumu – cik tā izmaksās un kāds būs ieguvums? Provizoriskas aplēses liecina, ka šim mērķim no valsts budžeta būs nepieciešami vairāk nekā 300 miljoni eiro. Reformas virzītāji gan mierina, ka šos tēriņus valsts dažos gados atgūs ar uzviju, jo veiksmīga reforma valstij ļaušot ietaupīt aptuveni 100 miljonus eiro gadā. Par to diskutēja Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijā.
Valdība vienojas par skolotāju algu celšanu šogad
No šī gada 1. septembra skolotāju minimālā alga par likmi pieaugs no 710 līdz 750 eiro - to paredz valdības otrdien, 18.jūnijā, pieņemtie grozījumi "Pedagogu darba samaksas noteikumos". Šim mērķim jau ir atrasts finansējums – 7,66 miljoni eiro. Taču ar šo naudu pietiks tikai šim gadam.
Saeimas komisija aicina Veselības ministriju izvērtēt Stradiņa slimnīcas valdes darbību
Saeimas komisija aicina Veselības ministriju (VM) izvērtēt Stradiņa slimnīcas valdes darbību. Par to otrdien, 18. jūnijā, pēc slēgtās Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdes informēja tās priekšsēdētājs Andris Skride ("Attīstībai/Par!"). Viņš pauda, ka tas saistīts ar ārstniecības procesu, kad pacienti, kuriem palīdzība bijusi vajadzīga akūti, bijuši spiesti gaidīt plānveida operāciju rindā. Slimnīcas vadība gan visus pārmetumus noraida.
Valsts drošības dienesta atbilde uz Latvijas Radio jautājumiem
Atbildot uz uzdotajiem jautājumiem, VDD informē, ka, tāpat kā iepriekšējos gados, arī pērn Latvijas nacionālajai drošībai būtiskāko apdraudējumu radīja Krievijas specdienesti. Turklāt VDD rīcībā esošās informācijas analīze liecina, ka šim apdraudējumam nav tendence samazināties.
«Attīstībai/Par!» piedāvā Dzīvesbiedru likumā noteikt dzīvesbiedru līgumu un faktisko savienību
Apvienības “Attīstībai/Par!” piedāvātais Dzīvesbiedru likuma projekts paredz noteikt iespēju cilvēkiem notariāli slēgt dzīvesbiedru līgumu, kā arī tiesai atzīt faktisko dzīvesbiedru savienību starp personām, kuras nav noslēgušas līgumus. Otrdien, 18.jūnijā, desmit “Attīstībai/Par!” un “Jaunās Vienotības”  deputāti iesnieguši Dzīvesbiedru likumu izskatīšanai Saeimas sēdē jau ceturtdien, 20.jūnijā.
Policija pieķer Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāra saimniecību piena nelegālā tirdzniecībā
Reaģējot uz izsaukumu par mikroautobusa stāvēšanu neatļautā vietā, Rīgas pašvaldības policija pie Zemkopības ministrijas ēkās konstatējusi arī neatļautu tirgošanos ar piena produktiem. To darījusi saimniecība, kas pieder tagadējā Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāra, Nacionālās apvienības pārstāvja Jāņa Grasberga ģimenei. Pats Grasbergs apgalvo, ka nav zinājis par domes atļaujas nepieciešamību arī Rīgas centra teritorijā. Tikmēr Pārtikas un veterinārais dienests aicina uzmanīties ar svaigas pārtikas pirkšanu karstajā laikā.
Pavļuts: Latvijai agri vai vēlu būs jāpieņem Dzīvesbiedru likums
Aizvien vairāk cilvēku izvēlas citu ģimenes formu, nevis laulību, un valstij ir jārisina šo cilvēku problēmas, un, lai gan Saeima ir konservatīva,  apvienība “Attīstībai/Par!”, iesniedzot Dzīvesbiedru likumprojektu, rosinās sabiedrībā diskusiju, jo agri vai vēlu Latvijai būs jāatrisina šīs problēmas, intervijā Latvijas Radio pauda “Attīstībai/Par!” Saeimas frakcijas vadītājs Daniels Pavļuts.
Carnikavieši satraucas par nēģu un nēģu zvejnieku amata iznīkšanu
Jau izsenis Carnikavu dēvē par nēģu karalisti vai galvaspilsētu, taču vietējos iedzīvotājus bažīgus dara tas, ka ar laiku var izzust nēģu ķeršanas prasmes un arī pašu nēģu paliek mazāk. Tāpēc, lai popularizētu seno amatu un pievērstu sabiedrības uzmanību arī ekoloģijas problēmām, novada pašvaldība kopā ar novada kopienām nolēmusi pieteikt Carnikavas nēģu ķeršanas un apstrādes prasmes Nacionālajā nemateriālās kultūras mantojuma sarakstā. Šim nolūkam tika vākti arī iedzīvotāju paraksti.
Višķos aizvadīts Latgales senioru festivāls
Vairāk nekā tūkstoš Latgales senioru Daugavpils novada Višķos pulcējās uz kārtējo Latgales senioru festivālu. Tā mērķis – sekmēt amatiermākslinieku draudzību un veicināt nevalstisko organizāciju un pašvaldību finansiālu atbalstu tradīciju saglabāšanai un kolektīvu izaugsmei.  
Jaunākie
Interesanti