Latvijā
Sēlijā vietējās nozīmes ceļiem paliks grants segums
Arī Sēlijā – tāpat kā citur Latvijā – vēl intensīvi turpinās ceļu būvniecības sezona. Darbi rit ātri, jo vairumā tiek atjaunots asfaltbetona segums. Vietējie iedzīvotāji gan nobažījušies par grants seguma ceļiem, kas savieno pagastu centrus ar pilsētām. Sēlijas uzņēmēju un pašvaldību pārstāvju ieteikumi neatspoguļojas arī 300 miljonu eiro investīciju kartē, un gan Vides aizsardzības un reģionālās attīstības, gan „Latvijas Valsts ceļu” plānos vietējās nozīmes autoceļiem papildu finansējums nav paredzēts.
Veselības ministre: 10 dienu pašizolāciju ar Covid-19 testēšanu neaizvietosim
Latvijā 10 dienu pašizolācija, kas pašlaik jāievēro no tām valstīm iebraukušajiem, kas ir iekļautas "pašizolācijas valstu sarakstā", netiks aizvietota ar Covid-19 testēšanu, kā to vēlas panākt Ekonomikas ministrija (EM). To Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" uzsvēra veselības ministre Ilze Viņķele ("Attīstībai/Par!"). 
Dzelzceļa mācībās Rēzeknē novērš naftas noplūdi un ugunsgrēku
Ar imitētu naftas produktu noplūdi, ugunsgrēku un atbildīgajiem dienestiem, kas dara visu, ko vien var, lai situāciju atrisinātu, šodien Rēzeknē notika civilās aizsardzības mācības. Tieši šāds scenārijs izvēlēts, jo būtiskas bīstamu vielu noplūdes līdz šim nav notikušas, taču dienestiem ir jābūt gataviem ātri reaģēt un rīkoties jebkuros apstākļos.
Lietuvas tuvumā esošajā Rucavā Covid-19 dēļ noteiktās prasības sagādā neērtības
Pagājusi nedēļa, kopš stājusies spēkā prasība, iebraucot Latvijā no Lietuvas, ievērot 10 dienu pašizolāciju. Līdz ar izmaiņām daļa pierobežā esošā Rucavas novada iedzīvotāju dzīve ir kļuvusi grūtāka. Viņiem vairs nav iespēju lētāk un ātrāk saņemt Lietuvā pieejamos pakalpojumus un iegādāties pārtikas produktus. Turklāt Lietuvas pilsēta Palanga atrodas par aptuveni 20 kilometriem tuvāk novada centram nekā Liepāja.
Valsts kontrole: Situācija bērnu ārpusģimenes aprūpē joprojām ir ļoti skumja
Situācija bērnu ārpusģimenes aprūpes jomā joprojām ir ļoti skumja, tā ceturtdien Tieslietu ministrijas (TM) rīkotā bērnu tiesību aizsardzībai veltītā forumā sacīja valsts kontroliere Elita Krūmiņa. Viņa norādīja, ka pusotra gada laikā Labklājības ministrija (LM) nav ieviesusi nevienu no Valsts kontroles (VK) rekomendācijām sistēmas uzlabošanai. Šobrīd LM to apņēmusies izdarīt līdz nākamajam gadam. TM ceturtdien prezentēja arī savu bāriņtiesu reformas projektu.
Kalniete būs ziņotāja komitejā par ārvalstu iejaukšanos ES demokrātijā
Eiropas Parlamenta deputāte, Eiropas Tautas partijas grupas viceprezidente Sandra Kalniete ("Jaunā Vienotība") ceturtdien apstiprināta par ziņotāju īpašajā komitejā, kas analizēs ārvalstu iejaukšanos Eiropas Savienības (ES) demokrātiskajos procesos, tai skaitā plaši izmantojot dezinformāciju, informēja politiķes palīdze Elīna Bīviņa.
Saeima apstiprina valsts aizsardzības koncepciju
Valsts aizsardzības garantēšana ir ne vien valsts varas un pārvaldes institūciju pienākums, bet arī katra indivīda atbildība. Tā uzsvērts Saeimas akceptētajā jaunajā Valsts aizsardzības koncepcijā. Ja ikviens pret savu un valsts drošību izturēsies un rīkosies atbildīgi, tiks sasniegts valsts aizsardzības mērķis, un sabiedrība būs sagatavota pārvarēt krīzes un citus satricinājumus.
Izbeidz lietu pret Kalnmeieru par ziņu izpaušanu; lietu pret prokurori un advokātu nodod tiesai
Ģenerālprokuratūra ceturtdien, 24. septembrī, nolēma nodot tiesai lietu pret divām personām –  virsprokurori par izmeklēšanas noslēpuma izpaušanu divām personām un zvērinātu advokātu par apzināti nepatiesām liecībām Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam. Savukārt lietas daļa pret bijušo ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru par informācijas nopludināšanu Jelgavas prokurores kukuļošanas lietā izbeigta, paziņojumā medijiem informēja Ģenerālprokuratūra.
Atjaunots autoceļa Ilūkste-Bebrene-Birži segums
Pabeigta seguma atjaunošana autoceļa Ilūkste (Virsaiši)–Bebrene–Birži (P72) posmā no Riekstiņiem pie Spuļģu purva līdz Biržiem (64,30.-71,18. km) Jēkabpils un Salas novados, informēja "Latvijas Valsts ceļi".
Skolas piesardzība pret vecāku rakstītiem kavējuma attaisnojumiem Covid-19 laikā ģimenes ārstiem rada papildu slodzi
Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) noteiktā norma paredz, ka vecāku rakstīts attaisnojums par mācību stundu kavēšanu skolā pieņemams līdz trīs dienu ilgam kavējumam. Arī šobrīd, Covid-19 izplatības laikā, norma saglabāta nemainīga, taču skolas gan pašas, gan sekojot epidemioloģiskās piesardzības noteikumiem nereti kļuvušas krietni striktākas un ārsta zīmi pieprasa jau pēc pirmās kavējuma dienas. Tas rada sarežģījumus gan ģimenes ārstiem, gan vecākiem, tomēr kārtību, kad pieņemamas vecāku zīmes, var noteikt katra skola pati.
Latvijas skolēni izcīna trīs bronzas medaļas Starptautiskajā informātikas olimpiādē
Skolēni no Latvijas 32. starptautiskajā informātikas olimpiādē izcīnījuši trīs bronzas medaļas. 343 jaunajiem programmētājiem no 87 pasaules valstīm šī gada jūlijā bija paredzēts tikties Singapūrā, tomēr pandēmijas ierobežojumu dēļ sacensības tika pārceltas un no 13. līdz 19. septembrim pirmo reizi norisinājās tiešsaistes režīmā.
VID atrod Rīgā nelegāla alkohola glabātuvi
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde Rīgā uzgājusi nelegāla alkohola glabātuvi. Uzsākts kriminālprocess par nelikumīgu alkoholisko dzērienu glabāšanu un pārvietošanu lielā apmērā, paziņojumā medijiem informēja VID.
Jaunākie
Interesanti