Latvijā
Ludzānieši nav mierā ar VSAA nodaļas slēgšanu
Ar 1. maiju Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) vairs nenodrošinās darbu Ludzas klientu apkalpošanas nodaļā. Aģentūrā apliecināja, ka klienti bez pakalpojumiem nepaliks. Taču gan ludzānieši, gan arī novada iedzīvotāji nav mierā ar kārtējās valsts iestādes likvidēšanu pilsētā. Tiek vākti paraksti pret klientu apkalpošanas centra slēgšanu.
Kūlas dedzinātāji šopavasar jau atkal uzdarbojas
Kaut arī kūlas dedzināšana jau gadiem ir aizliegta, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) ik pavasari steidz dzēst pērnās zāles degšanas ugunsgrēkus. Arī šis pavasaris nav izņēmums. Bauskas novada Vecsaules pagastā aizvadītajā nedēļas nogalē fiksēts šā gada līdz šim lielākais kūlas ugunsgrēks novadā. Tas izplatījies trīsarpus hektāru platībā.
Liepājā veidos jaunu mikrorajonu; plāno izbūvēt apmēram 400 dzīvokļus
Liepājas domē ceturtdien nolemts pašvaldībā veidot jaunu mikrorajonu ar aptuveni 400 dzīvokļiem, taču daļa vietējo iedzīvotāju nav apmierināti, ka zaudēs pastaigas vietu piejūras mežā. Arvien vairāk iedzīvotāju izvēlas dzīvot ārpus Rīgas, taču viens no būtiskiem šķēršļiem citās lielākajās pilsētās ir dzīvokļu pieejamība – dzīvokļi ir gan dārgi, gan arī piedāvājums ir ļoti mazs.
Ģimenes ārsti jūtas nenovērtēti – trūkst naudas, apsver arī domu streikot
"Pārslodze, izdegšana", "ģimenes apstākļu dēļ nevaru atļauties pārtraukt, citos apstākļos būtu ko pārdomāt", "pieauguši prakses uzturēšanas izdevumi", – šie ir tikai daži izteikumi no šogad veiktās ģimenes ārstu aptaujas par to, kāds ir viņu noskaņojums un nākotnes plāni. Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijā norāda, ka aptuveni 50% no kolēģiem jūtas nenovērtēti, pārguruši, ir finansiālas problēmas, problēmas piesaistīt papildu darbiniekus, un gandrīz 50% no kolēģiem apsver iespēju pārtraukt sadarbību ar Nacionālo veselības dienestu.
Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa pabeigšanai ar būvnieku vienojas par 17,6 miljonu eiro sadārdzinājumu
Starp būvkompāniju SIA "Velve" un Paula Stradiņa Klīnisko universitātes slimnīcu (PSKUS) panākta vienošanās attiecībā uz slimnīcas A korpusa otrās kārtas būvdarbu sadārdzinājumu 17,651 miljona eiro apmērā bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) un būvdarbu līguma termiņa pagarinājumu līdz 2024. gada 1. jūnijam, aģentūru LETA informēja "Velves" pārstāvji.
Aizliedzošās zīmes Rīgas centrā neaptur šoferus iebraukt ceļu remonta zonā; policija sola sodīt
Rīgas centrā ap Centrālo staciju daļu autovadītāju ierasto maršrutu netraucē arī nesen uzliktās ceļa zīmes "Tālāk braukt aizliegts". Rīgā pie dzelzceļa pārvada aizliedzošās zīmes ir jau divas nedēļas, bet daudzi autovadītāji tās neievēro, konstatēja Latvijas Televīzija. Valsts policijā norādīja, ka tagad iecietības un pierašanas laiks beidzies, tāpēc pārkāpējus sāks sodīt.
IZM: Klasē nedrīkstētu būt mazāk par 10-15 skolēniem (papildināts)
Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) darba grupa pēdējā mēneša laikā ir apmeklējusi 18 pašvaldības, pārrunājot skolu tīkla optimizāciju vietās, kur skološanās izmaksas ar katru gadu pieaug. Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) tikmēr cēlusi trauksmi, ka šī reforma ir pārāk radikāla – pēc IZM kritērijiem varētu tikt slēgtas pat 2/3 mazās lauku skolas. Pretenzijas saņemtas arī no skolotājiem un bērnu vecākiem. Lai skaidrotu situāciju, ministrijas vadība šorīt organizēja darba brokastis medijiem.
Latvijā pieaug saslimstība ar tuberkulozi
Tuberkulozes gadījumu 2022. gadā atklāts vairāk nekā iepriekšējā gadā. Ārsti saka – pie vainas kovida laikā iekavētie izmeklējumi un daudziem grūtie šīs ziemas sadzīves apstākļi. Ārsti uzsver – ir vērts pārbaudīties, bet, pat ja tuberkulozi konstatē – panikai iemesla nav, vienkārši jāārstējas.
Kariņa otrās valdības 100 dienas. Koalīcija: īsto varēšanu rādīs prezidenta vēlēšanas un nodokļu reforma
Ieskrējiena posms ir beidzies un pieslīpēšanās ir notikusi, tā par Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") otrās valdības nostrādātajām 100 dienām pauduši to veidojošo politisko spēku pārstāvji. Turpmāko šīs koalīcijas varēšanu, politiķu ieskatā, jau šajā gadā parādīs Valsts prezidenta vēlēšanas un centieni palīdzēt tautsaimniecībai, īstenojot nodokļu reformu.
Latgalē šogad plāno slēgt divas skolas, vairākas – apvienot
Izglītības iestāžu tīkla reorganizācija Latgalē skars 17 izglītības iestādes – daudzas vidusskolas pārtaps par pamatskolām vai sākumskolām, divas skolas tiks likvidētas. Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) turpinās diskusijas par skolu tīkla optimizācijas kritērijiem nākotnē, tos sola pieņemt līdz 30. jūnijam. Lai gan nākamajā mācību gadā tie vēl netiks piemēroti, vietvaras uzsver – ministrijas plānos trūkst caurspīdīguma un pilnīgas izpratnes.
Daugavpilī plāno Vienības tilta kapitālo remontu
Daugavpils pašvaldība šobrīd aktīvi gatavojas Vienības tilta kapitālajam remontam. Jau ir izsniegta tilta remontdarbu būvatļauja un veiktas provizoriskās remontdarbu izmaksas. Tilta kapitālais remonts nav veikts jau vairākus gadu desmitus. Galvassāpes pašvaldībā rada tas, ka tilts ir vienīgā iespēja nokļūt otrpus Daugavas, jo tuvākais tilts pāri upei ir Augšdaugavas novada Sventē, 15 kilometru attālumā no Daugavpils.
Svarīgākais šobrīd