Latvijā
Latvijas televīzijas kanālu uztveršana austrumu pierobežā uzlabojusies
Pirms diviem gadiem austrumu pierobežā darbību sāka divi jaunuzbūvēti apraides masti, lai uzlabotu valsts bezmaksas televīzijas kanālu un radio signālu un tādējādi veicinātu Latvijas mediju satura skatīšanos. Tas valstij izmaksāja teju pusmiljonu eiro. Tagad secināms – lai arī kvalitāte ir ievērojami uzlabojusies, joprojām lielākais izaicinājums ir konkurēt ar kaimiņvalstīs pieejamo mediju saturu, kas daļai Latvijas iedzīvotāju pierobežā tomēr šķiet saistošāks.
Skolēni Kuldīgā par barikāžu notikumiem mācās izlaušanās spēlē
Visa šī nedēļa Kuldīgas novadā norit barikāžu laika noskaņās. Bērnu un jauniešu centrs sarūpējis vairākas iespējas, kā to izzināt un atcerēties. Pirmo reizi centra jaunatnes darbinieki izveidojuši digitālu izlaušanās spēli skolēniem par barikāžu norisi Rīgā un Kuldīgā. Tā Kuldīgas novada skolās radījusi necerēti lielu atsaucību un īsā laikā viss nedēļas grafiks bijis aizpildīts.
Kurzemē un Pierīgā gaidāmi īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi
Saldus apkārtnē ceturtdienas pēcpusdienā snieg un putina, un braukšanas apstākļi pa Liepājas šoseju posmā no Blīdenes līdz Skrundai ir ļoti apgrūtināti. Tādi paši braukšanas apstākļi var veidoties citviet Kurzemē un Pierīgā, informēja valsts SIA "Latvijas Valsts ceļi" (LVC), aicinot autobraucējus plānot papildu laiku ceļā un būtu īpaši piesardzīgiem pie stūres.
Preiļu novadā vietējie sašutuši par domes ieceri likvidēt Salas pamatskolu
Preiļu novada domē izveidota darba grupa Saunas pagasta Salas pamatskolas turpmākās darbības un pastāvēšanas izvērtēšanai. Kopumā skolā mācās 60 skolēni, tai skaitā 16 pirmsskolas grupas bērni. 37 bērni ir no Smelteru ciemata un tuvākās apkaimes. Skolas darbinieki, vecāki un vietējie iedzīvotāji nobažījušies par to, ka skola varētu tikt slēgta, jo tā nav tikai izglītības iestāde, bet arī vietējais kultūras, attīstības un sociālais centrs.
Policija drīkstēs nošķirt varmāku bez upura rakstīta iesnieguma (papildināts)
Policijai būs tiesības nošķirt varmāku no cietušā arī bez upura rakstīta iesnieguma, ja varmāka, kas atrodas mājoklī vai tā tuvumā, var nodarīt kaitējumu aizsargājamās personas dzīvībai, brīvībai vai veselībai. To paredz ceturtdien, 20. janvārī, Saeimas galīgajā lasījumā atbalstītie grozījumi likumā "Par policiju".
Pabriks: Obligātais militārais dienests nav tabu jautājums
Vispārējs obligāts militārs dienests nav īstenojams ar esošajiem līdzekļiem īsā laika periodā, tomēr kopumā tas nav tabu jautājums, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” atzina aizsardzības ministrs Artis Pabriks (“Attīstībai/Par!”).
Garo rindu dēļ grūtības tikt uz Covid-19 testu laikus; plāno prioritārās grupas
Strauji pieaug pieprasījums pēc laboratoriju Covid-19 testiem, līdz ar to iedzīvotājiem testu nākas gaidīt vairākas dienas. Ar Covid-19 vīrusa omikrona variantu inficētiem cilvēkiem tas var nozīmēt, ka tests jau būs negatīvs. Kamēr dažviet domā, kā rindas samazināt, citviet steigā veido jaunus testu nodošanas punktus un meklē personālu. Savukārt Veselības ministrija plāno noteikt prioritārās grupas testu veikšanai.
«Slepkava stāv piedzēries, un tu redzi smaidu, tādu ņirgāšanās smīniņu.» Pļavniekos dzērājšofera notriektās meitenes tēva stāsts
"Iedomājieties – tev ir miris bērns. Tu redzi to… viņa slepkavu… Slepkava stāv piedzēries, ir jūtams alkohola smārds, un tu redzi smaidu, tādu ņirgāšanās smīniņu… Tu saproti, ka tas nav cilvēks. Tas nav cilvēks," tā par notikušo Pļavniekos, kur dzērājšoferis uz gājēju pārejas notrieca ģimeni trīs paaudzēs – vecmammu, māti un meitu, intervijā Rus.LSM.lv raidījumā "TČK" sacīja bojāgājušās meitenītes tēvs Uģis. Patlaban slimnīcā par veselību cīnās meitenes vecmamma, bet meitenes māte turpina ārstēties mājās.
VIDEO: Atklāts Gunāram Astram veltītais piemineklis
Ceturtdien, 20. janvārī, Tieslietu ministrija sadarbībā ar Latvijas Okupācijas muzeju atklāja Gunāra Astras atcerei veltītu pieminekli "Nebaidies!" Rīgā, Baumaņa skvērā (Brīvības ielā 34), pretim tiesas ēkai, kurā Latvijas slavenāko brīvības cīnītāju 1983. gadā notiesāja LPSR Augstākā tiesa. Pieminekli veidojis tēlnieks Gļebs Panteļejevs.
Policija lūdz apsūdzēt vīrieti par dzimumnoziegumiem pret 5 pusaudžiem
Valsts policija nosūtījusi prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu par dzimumnoziegumiem pret pieciem pusaudžiem – pavešanu netiklībā, pamudināšanu iesaistīties seksuālās darbībās un iesaistīšanu pornogrāfiska rakstura materiāla izgatavošanā. Izmeklēšanā iegūtā informācija liecina, ka ar šo noziegumu, iespējams, saistīts kāds vīrietis, kurš cietušos uzrunājis interneta vidē, informēja policija.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt