Latvijā
Nopirkta pēdējā brīvā vieta Rīgas 2. Meža kapu kolumbārijā. Kāda situācija ar brīvajām kapa vietām Latvijas pašvaldībās?
Rīgā aizvadītajā nedēļā nopirkta pēdējā vieta kolumbārijā, kuru 2017. gada februārī atklāja Rīgas 2. Meža kapos, tādēļ nākotnē jādomā par jaunu kolumbārija vietu radīšanu. Tikmēr tradicionālām kapu kopiņām vietas galvaspilsētā pietikšot vēl apmēram 15 gadiem. Arī citās Latvijas Radio aptaujātajās vietvarās norāda – esošos kapus nāksies paplašināt, taču vietas, kur apglabāt aizgājušos, būs vēl vismaz vairākus gadus.
Rīgā ierodas Leiena un Stoltenbergs (papildināts)
Rīgā 28. novembrī ierodas Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena un NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs. Pirms tam abi viesosies Viļņā. Galvenais vizītes mērķis ir apspriest situācijas attīstību uz Baltijas valstu robežas ar Baltkrieviju. Gan Eiropas Savienība, gan NATO to iepriekš vairākkārt ir nodēvējušas par hibrīduzbrukumu Eiropai.
Kas notiek ar pamestu kapu pieminekļiem?
Latvijā nav likuma, kas regulētu kapsētu darbību. To nosaka katras pašvaldības saistošie noteikumi. Piemēram, Rīgā reizi gadā nesakoptos apbedījumus apseko kapsētas apsaimniekotājs – sastāda aktu un atzīmē, zemē iespraužot dzeltenu mietiņu. Taču – kas notiek ar aizgājēja piemiņai uzstādīto pieminekli, kad līgums tiek izbeigts un pašvaldība šo apbedījuma vietu drīkst piedāvāt citiem? 
Viļānos senioriem Ziemassvētkos plāno dāvināt 250 zeķu pārus
Adventes laikā, gaidot Ziemassvētkus, līdz decembra vidum Rēzeknes novada Viļānos norisinās radošā akcija “Adām siltām pēdiņām”. Tās laikā ikviens, kam zeķu adīšana nav sveša, tiek aicināts noadīt vienu vai vairākus zeķu pārus, ko Ziemassvētkos dāvināt mediķiem un vietējā pansionāta iemītniekiem. Bet tā kā adītāju atsaucība jau šobrīd ir visai liela, iespējams, adītās dāvanas ar „Eņģeļu pasta” starpniecību nonāks ne tikai Viļānu pansionātā, bet arī pie citu pansionātu iemītniekiem tuvākā un tālākā apkārtnē.
Kā ir neredzīgam bērnam mācīties parastā skolā? Stāsts par puisēnu Marku Karlu
Latvija ir pievienojusies ANO Konvencijai par bērnu tiesībām, kā arī Konvencijai par personu ar invaliditāti tiesībām. Tas nozīmē, ka arī Latvijai jāievēro to prasības: piemēram, jānodrošina bērna vajadzībām atbilstoša apmācība, jāizslēdz jebkura veida diskriminācija, tostarp veselības traucējumu dēļ. 
Vecāku mājas brīvprātīgā: Visiem novēlu mīlestību!
Jau desmito gadu brīvprātīgās darbu Bērnu slimnīcas Vecāku mājā veic pensionēta fiziķe un finansiste Anita Krastiņa. Palīdzot vecākiem, kuri bērni atrodas slimnīcā, viņa sapratusi, ka citas problēmas ir mazsvarīgas. Būtisko, proti, veselību, nevar nopirkt par naudu. Bet šajā adventes laikā viņa novēl iemācīties pateikt paldies un dalīties ar mīlestību.
Naujenes pagastā uzsākta noplūdušo dūņu savākšana; ilgtermiņa risinājuma nav
Tas ir lielākais negadījums ar dabā noplūdušu piesārņojumu, kādu Latvija, šķiet, pieredzējusi. Tā par Daugavpils pievārtē, Naujenes pagastā noplūdušajām dūņām saka iesaistītās institūcijas. Kamēr steigšus tiek likvidētas avārijas sekas, vietējie iedzīvotāji ir neziņā – kas notiks, ja uznāks sals. Šobrīd dzeramais ūdens gan cilvēkiem, gan dzīvniekiem tiek piegādāts cisternās, bet, cik ilgi tas tā turpināsies, nevienam nav ne jausmas. 
Stoltenbergs: Baltkrievijas hibrīduzbrukums nav beidzies
28. novembra vakarā no Lietuvas Rīgā ieradīsies Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena un NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs. Šāda abu augsto amatpersonu ierašanās ir spēcīgs signāls tam, ka Eiropas Savienība un NATO vēlas uzsvērt savu atbalstu Baltijas valstīm Baltkrievijas hibrīduzbrukuma laikā. Stoltenbergs nākamnedēļ dosies gan uz Ādažu militāro bāzi, kur atrodas kanādiešu vadītā kaujas grupa, gan pulcēs NATO 30 sabiedroto valstu ārlietu ministrus. Intervijā Latvijas Televīzijai Stoltenbergs uzsver – Lukašenko izmanto neaizsargātus cilvēkus un Baltkrievijas hibrīduzbrukums nav beidzies.
Rosina veicināt tiesu pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti
Lai veicinātu tiesas pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti, tiesas sēžu zālēs vajadzētu ierīkot skaņas pastiprinošas ierīces, vizuālo informāciju un video teksta ekrānus, kas ļautu cilvēkam ar dzirdes traucējumiem uztvert runātāju teikto tiesas zālē, uz to norāda Latvijas Nedzirdīgo savienība. Par to iestājas arī Tiesībsarga birojs, paužot, ka tiesu sistēmai jābūt pieejamai ikvienam. Šobrīd par to konceptuāli iestādes ir vienojušās.
Reģistrēto narkotiku kontrabandas gadījumu skaits šogad mazinājies
Narkotiku kontrabandu pandēmija nav apstādinājusi, taču noziedzīgo nodarījumu skaits ir samazinājies. Tomēr ik pa brīdim arī pašmājās kāds ierīko sintētisko narkotiku ražošanas laboratorijas. Policija norāda, ka starp populārākajām narkotiskajām vielām, ierindojas arī psihotropie medikamenti. Savukārt Veselības ministrijas ieskatos, lai mazinātu narkotiku pieprasījumu, nepieciešami izglītojoši semināri un uz rehabilitāciju vērsti pasākumi.
Vai bērnudārznieki Rīgā ar žogu jāsargā no kāzu svinētājiem?
Ne visas Rīgas pilsētas dzimtsarakstu nodaļas var lepoties ar plašu apzaļumotu teritoriju, kur pēc laulībām var nedaudz uzkavēties un nofotografēties kopā ar viesiem. Iespējams, tādēļ tieši Ziemeļu nodaļa ir visiecienītākā jauno pāru vidū. Tā kā turpmāk šī dzimtsarakstu nodaļa atradīsies zem viena jumta ar bērnudārzu, skvērs un rožu dobe jaunlaulātajiem vairs nebūs pieejama. Vai tiešām kāzu vērošana var būt traumējoša bērniem? To skaidroja Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija".    
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt