Latvijā
Latvijā vides pieejamības nodrošināšanā cilvēkiem ratiņkrēslos – formāla attieksme
Pacēlāji ir, cilvēku nav. Šāds paradokss novērojams vairumā sabiedrisku ēku – vide it kā ir pieejama, taču cilvēki ratiņkrēslos tur parādās ļoti reti. Tas liecina, ka būvniecības noteikumi vien problēmas nerisina – svarīgi ir gan tas, vai piedāvātie risinājumi ļauj cilvēkam patstāvīgi nokļūt, kur viņam nepieciešams, gan arī attieksme, ar kuru cilvēks sastopas – vai viņš tiek uztverts kā problēma vai kā gaidīts viesis. Lai gan kopumā Latvijā cilvēkiem ratiņkrēslā vide uzlabojas, ir vēl daudz darāmā, lai tā kļūtu arī ērta un patīkama, pārliecinājās Latvijas Radio. 
Daugavpilī palielina atbalstu vides pieejamībai cilvēkiem ar kustību traucējumiem
Gandrīz uz pusi Daugavpils pašvaldība palielina finansējumu mājokļa pielāgošanai pandusu jeb uzbrauktuvju un pacēlāju ierīkošanai. Tam pamatā arvien pieaugošās būvniecības izmaksas, kas iet roku rokā ar metāla un citu izejmateriālu sadārdzinājumu. Attiecīgi būvnieku cenu piedāvājums pilsētas Sociālā dienesta izsludinātajos konkursos krietni pārsniedz budžetā paredzētās summas.
Korupcijā vainotais Rimšēvičs pēc divu gadu pauzes atgriezīsies uz apsūdzēto sola
Bijušais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs pēc divu gadu pauzes drīzumā atgriezīsies uz apsūdzēto sola. Jau nākamā gada sākumā iecerēta tiesas sēde Rimšēviča iespējamās kukuļņemšanas lietā, kura bija apturēta, kamēr Eiropas Savienības Tiesa (EST) sprieda par Eiropas Centrālās bankas (ECB) amatpersonu imunitātes niansēm.
Aizkrauklē iespēju saņemt Covid-19 testēšanas sertifikātu aptiekā izmantojuši ap 30 cilvēku
Vairāk nekā 1,2 miljoni Latvijas iedzīvotāju pabeiguši vakcinācijas pret Covid-19 pamatkursu, vairāk nekā 90 000 – arī saņēmuši balstvakcīnu. Bet joprojām ir situācijas, kad nepieciešams Covid-19 testēšanas sertifikāts. Šomēnes tos var saņemt arī aptiekās, kas to piedāvā, turklāt drīzumā farmaceiti drīkstēs arī vakcinēt. Aizkrauklē iespēju saņemt testēšanas sertifikātu aptiekā izmantojuši aptuveni 30 cilvēku.
VIDEO. Diskusija. «Būris». Multikulturālisms – vieno vai šķeļ?
Multikulturālisms ir neizbēgams globalizācijas blakusefekts. Daļa sabiedrības to uztver pozitīvi, bet daļa – kā smagu blakni. Atšķirīgas valodas, reliģijas, tradīcijas un vērtības ienāk mūsu ikdienā. Un šī dažādība, kas daudzus sajūsmina, ceļojot pa pasauli, šķiet nepieņemama pašu mājās.
VIDEO. LSM.lv nedēļas ziņu TOPS: īsumā par svarīgāko novembra un decembra mijā
Latvijā balstvakcinācija pret Covid-19 būs plašāk pieejama, Rīgā noslēgusies NATO ārlietu ministru sanāksme, gada izskaņa sākusies labdarības zīmē un citi notikumi. LSM Nedēļas ziņu TOPS piedāvā iespēju uzzināt īsumā par svarīgāko politikā, kultūrā, sportā un ārzemēs šonedēļ – no 29. novembra līdz 5. decembrim.
Cilvēki ar kustību traucējumiem pie auto stūres – cik reāli tas ir Latvijā?
Māris Svikliņš dzīvo Rīgā, Pļavniekos. Mārim ir kustību traucējumi, kas sagādā grūtības ikdienā pārvietoties. Tiesa gan, viņš pārvietojas pats, ratiņkrēsls nav nepieciešams, bet viņš nevar, piemēram, iekāpt pats sabiedriskajā transportā vai uzkāpt pa trepēm, ja nav īsti, kur pieturēties. Mārim izdevās nokārtot autovadītāja tiesības, bet tas nebūt nebija vienkārši.
Krīžu dzīvokļu izveide – pašlaik pašvaldību pašu iniciatīva
Jumts virs galvas sev un savam bērnam – vieta, kur patverties. Tas ir tas, kas pašlaik ļoti trūkst sievietēm un bērniem, kas cieš no vardarbības ģimenē. Vairākās pašvaldībās šim mērķim kalpo krīzes centri, bet ar tiem nepietiek. Noslēdzot pagājušā gada sabiedrisko mediju labdarības maratonu "Dod pieci!" kopā ar speciālistiem atbildīgās amatpersonas lūdzām risināt vairākus būtiskus jautājumus. Pirmais no tiem - veicināt "krīzes dzīvokļu" tīkla attīstību Latvijā. Kā ar to veicies?
Ministre lūdz veikt pārbaudi par atteikumu uzņemt bērnu Valmieras skolā
Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (Jaunā konservatīvā partija) uzdevusi Izglītības kvalitātes valsts dienestam (IKVD) veikt pārbaudi par gadījumu, kad Valmieras Pārgaujas valsts ģimnāzijā atteikts uzņemt bērnu, kurš iepriekš bija mācījies atbilstoši pašvaldības pedagoģiski medicīniskās komisijas ieteiktajai speciālās izglītības programmai.
Irākas migranti Daugavpilī: «Gribam atpakaļ uz mājām!»
Izpārdota iedzīve, iztērētas tūkstošos dolāru mērāmas summas, bet izsapņotās Eiropas labklājības vietā – apsaldēšanās uz Baltkrievijas–Latvijas robežas, aizturēšana un atgriešana atpakaļ starta vietā. Tas ir kādas LTV satiktas kurdu ģimenes stāsts par neveiksmīgu mēģinājumu nokļūt Eiropā. Un tas ir tikai viens no daudziem. Kas notiek ar tiem cilvēkiem, kuriem humānu apsvērumu dēļ ļauts šķērsot Latvijas robežu?
Ovīšu ciemā atklāta laimes pastkaste
Ventspils novadā dzīvo viena no lielākajām Latvijas lībiešu kopienām un no šodienas Ovīšu ciemā, kas ir viens no lībiešu krasta mazajiem ciemiem Ziemeļkurzemē, atklāta laimes pastkaste. Ne tikai ciema iedzīvotāji, bet ikviens, kas nokļūst Ovīšos, var atcerēties kādu savu laimes mirkli un iemūžināt to vēstulē, ko pēc tam iemet  laimes kannā.
Nacionālās apvienības vadību atkārtoti uztic Raivim Dzintaram (papildināts)
Līdzšinējais Nacionālās apvienības (NA) priekšsēdētājs Raivis Dzintars atkārtoti ievēlēts par politiskā spēka vadītāju. Dzintars NA kongresā sestdien, 4. decembrī, pārvēlēts NA priekšsēdētāja amatā ar 188 balsīm "par" un četrām balsīm "pret". Tāpat ievēlēts jauns NA valdes sastāvs, informēja NA.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt