Latvijā
Latvijā atklāti vēl 908 Covid-19 gadījumi (papildināts)
Latvijā aizvadītās diennakts laikā reģistrēti 908 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi, savukārt jauni ziņojumi par mirušiem slimniekiem nav saņemti, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.
Koalīcija konceptuāli atbalsta aizsardzības dienesta ieviešanu
Valsts aizsardzības dienestam būt – tam piekrīt visi valdošās koalīcijas partneri, konceptuāli to atbalstot. Tā pēc sadarbības padomes sēdes paziņoja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”). Valsts aizsardzības dienests ir obligāta karaklausība, ko Aizsardzības ministrija piedāvā pakāpeniski ieviest 5 gadu laikā. 
Policisti Liepājā uz ielas atrod bez pieskatīšanas atstātus bērnus
Policisti brīvdienās Liepājā uz ielas atrada bez pieskatīšanas atstātus divus mazgadīgus bērnus, kuri, kā vēlāk noskaidrots, ir brālis un māsa. Pēcāk tika sastapts vīrietis, kuram tika uzticēta trīs bērnu pieskatīšana, taču pārpratuma dēļ viņš domājis, ka viņi atrodas pie brālēna, tāpēc nav bērnus meklējis, informēja Valsts policijā. Visi trīs bērni tika nogādāti policijā, kur ieradās arī bērnu māte. 
Aizdomās par pusaudzes izvarošanu un seksuālu vardarbību aizturēts viņas audžutēvs
Jūnijā Valsts policija (VP) aizdomās par 16 gadu vecumu nesasniegušas meitenes izvarošanu un seksuālu vardarbību pret viņu aizturēja kādu vīrieti. Aizdomās turētais nozieguma izdarīšanas brīdī bijis cietušās audžutēvs, un policijai ir informācija par vismaz septiņām nozieguma epizodēm. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess un aizdomās turētajam piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. 
Rīgā plāno paplašināt Strēlnieku laukumu; izmaiņas būtiski ietekmēšot tūristu pārvadātājus
Rīgā plāno būtiski pārveidot Latviešu strēlnieku laukumu, kur pašvaldība grasās teritoriju paplašināt un labiekārtot, reizē arī likvidējot brauktuvi, kas daudzus gadus kalpojusi kā iecienīta vieta tūrisma autobusiem. Latvijas Radio uzrunātais autobusa vadītājs pret ieceri raugās negatīvi, norādot, ka tā ir labākā vieta, kur uzņemt pilsētas viesus. Lai nerastos konflikts, pašvaldībai ar kompānijām ir jāatrod pienācīgs kompromiss, uzsvēris vides arhitekts un centra aktīvisti, vienlaikus norādot, ka vietvarai jāatjauno vēl plašāka teritorija. 
Zemesgrāmatas kopīpašumu datu nonākšana trešās personas rokās. Vai to var ļaunprātīgi izmantot?
Apmēram 50 kaimiņu vārdi, uzvārdi, personas kodi, informācija par īpašumu, vai tas ir ieķīlāts, vai iegādāts hipotēkā, vai cilvēki ir šķīrušies un dalījuši īpašumu – šāda informācija kā uz delnas redzama kādai iedzīvotājai, kura uzrunāja Latvijas Radio. Viņu pamatīgi samulsinājis  fakts, ka, pieprasot zemesgrāmatas apliecību par kopīpašumu, tajā tiek sniegti dati ne tikai par viņu, bet par visām kopīpašuma personām, līdz ar to iznāk gluži kā pa atslēgas caurumu ielūkoties citu personu datos. Vai zemesgrāmatas apliecībā par kopīpašumu personas datu nonākšana trešās personas rokās ir tiesiska, un vai ir iespēja ļaunprātīgi izmantot šo informāciju?
Ukrainas bēgļiem latviešu valodas apguves iespējas ir, bet ne visi izrāda interesi
No jūnija Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) kopā ar 33 organizācijām piedāvā Ukrainas civiliedzīvotājiem bezmaksas latviešu valodas kursus 120 stundu apjomā “A1” līmenī. Šobrīd jau vairākas organizācijas ir izveidojušas grupas un māca ukraiņus, kas grib apgūt latviešu valodu, tomēr ne visi izrāda interesi un ne visiem ir iespēja kursus apmeklēt. 
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt