Latvijā
Kariņš no Golubevas gaida skaidrojumu par radušos situāciju Uzvaras parkā
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") sagaida skaidrojumu no iekšlietu ministres Marijas Golubevas ("Attīstībai/Par!") par radušos situāciju pie pieminekļa Uzvaras parkā, kur tika pieļauta vairāku simtu cilvēku pulcēšanās un Padomju armijas, kā arī Krievijas slavināšana.
Pētnieks: Putins 9. maija runā neatklāja visas kārtis
Krievijas prezidents Vladimirs Putins savā 9. maija runā neatklāja visas kārtis, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" sacīja Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieks Māris Andžāns.
Jēkabpilī desantējas ap 500 sabiedroto karavīri
Jēkabpilī šonedēļ norisinās militāro mācību gaisa desanta operācija, kurā piedalās ap 500 sabiedroto karavīri. Desanta operācijas mācību "Swift Response 22" laikā notiks arī Lielvārdes novadā un Ādažos.
Latvijas Zemnieku savienību pametusi bijusī finanšu ministre Reizniece-Ozola
Izjūkot partiju apvienībai Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS), izmaiņas notikušas arī Latvijas Zemnieku savienības (LZS) rindās. No partijas otrdien, 10. maijā, izstājusies agrākā politiķe, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola. Tāpat LZS pametis bijušais Vecpiebalgas novada domes priekšsēdētājs, pašreizējais Cēsu novada domes deputāts Indriķis Putniņš.
Vairākas partijas apvienojušās Ulda Pīlēna pieteiktajam partiju un speciālistu sarakstam (precizēts) (papildināts)
Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu apvienība, Liepājas partija un biedrība „Liepājnieki” veidos kopīgu sarakstu un aicinās iesaistīties bezpartejiskus speciālistus. Tā esot iespējams uzlabot nākamās Saeimas sastāvu cīņai ar grūtībām ekonomikā Krievijas militārās agresijas dēļ. Tā šo ideju pieteicis uzņēmējs Uldis Pīlēns.
Ukrainas bēgļu bērniem pārcelšanai uz nākamo klasi neprasīs noteiktas atzīmes
Ukrainas bēgļu bērniem, mācoties Latvijas skolās 1.–8. klasē vai 10.–11. klasē, nākamajā klasē plāno pārcelt bez prasības par vērtējumu mācību priekšmetos mācību gada noslēgumā. Vienlaikus šie bērni būs tiesīgi tajā pašā klasē atkārtoti apgūt attiecīgo izglītības programmu. To paredz valdības atbalstītie grozījumi, kas vēl būs jāskata Saeimai.
Arodbiedrība: Uz lielākām algām cer ne tikai muitā, bet arī citos valstij kritiski svarīgos dienestos
Līdzīgi kā muitā, uz lielāku atalgojumu, augstāku profesijas prestižu un jauniem kolēģiem cer arī citos valsts darbībai kritiski svarīgos dienestos un iestādēs. Liela daļa šādu darba vietu ir iekšlietu sektorā – piemēram, robežsardze, policija un ugunsdzēsības un glābšanas dienests, intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas iekšlietu darbinieku arobiedrības vadītājs Armands Augustāns.
Muita nemierā ar darbinieku aizplūšanu; prasīs naudu algu celšanai
Pēdējā laika ģeopolitiskie notikumi muitas darbiniekiem likuši strādāt daudz intensīvāk, bet atalgojums to darīt nemotivē. Arī pieredzējušie kolēģi nereti atrod labāk apmaksātu darbu. Šobrīd darbinieki un vadība vienojušies, ka cilvēkresursu stiprināšana caur algu palielināšanu ir galvenā iestādes prioritāte, jo neviens vairs neslēpj – muitnieki darbu pamet un, ja netiks atrasta nauda, iestāde savas funkcijas pilnvērtīgi vairs nespēs veikt.
Aizkraukles pašvaldībā diskutē par skolu tīkla sakārtošanu; mazākās skolas bažīgas par nākotni
Aizkraukles pašvaldībā līdz ar teritoriālo reformu novads kļuvis izmēros lielāks un skolās trūkst vienlīdzības principu finansējuma pārdalē. Arī jaunais skolotāju algu valsts mērķdotāciju modelis vietvarām liks vairāk domāt par skolu optimizāciju. Lai arī pašvaldība gaidāmajā mācību gadā neplāno pieņemt lēmumus par kādu skolu slēgšanu vai reformēšanu, tomēr mazākās skolas novadā ir bažīgas par nākotni.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt