Latvijā
Skaidros, cik daudz pedagogu bez Covid-19 sertifikāta plāno atgriezties darbā
No 1. jūlija darbu skolās drīkstēs atsākt arī nevakcinētie pedagogi, kas iepriekš no amata tikuši atstādināti vai darbu pametuši pavisam. Realitātē tas nozīmē, ka skolā viņi varētu atgriezties septembrī līdz ar jauno mācību gadu. Bet vai visi un cik liela daļa gribēs atgriezties klases priekšā? To sāk skaidrot skolu direktori un pašvaldības. Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) garo vakanču sarakstu cer aizpildīt arī citos veidos.
Krievvalodīgo partijas: Pirms Saeimas vēlēšanām svarīgākās tēmas būs dārdzība un Covid-19
Plašu ažiotāžu raisījušie notikumi par 9. maiju un virzība uz Uzvaras parkā esošā pieminekļa nojaukšanu nebūs paši galvenie temati kampaņās pirms rudenī gaidāmajām 14. Saeimas vēlēšanām, pārliecināti krievvalodīgo vēlētāju galveno partiju pārstāvji. Galvenie temati būs strauji augošās izmaksas par energoresursiem un iespējamā kovida pandēmijas atgriešanās.
Parādnieki slimnīcām rada miljonos eiro mērāmus zaudējumus
Parādnieki slimnīcām rada miljonos eiro mērāmus zaudējumus. Bieži tas notiek, kad tiek sniegta neatliekamā medicīniskā palīdzība – cilvēks par parādu mēdz aizmirst vai apzināti to nemaksā. Daļa ārstniecības iestāžu naudu mēģina atgūt pašas, bet citas piesaista parādu piedzinējus.
Ziedot iekšlietu ministri stabilitātei vai samierināt puses – politologi vērtē valdības šūpošanos
Nacionālās apvienības (NA) Saeimas frakcijas un valdes prasība demisionēt iekšlietu ministrei, pretējā gadījumā solot pamest valdību, sašūpojis valdošo koalīciju. Premjers šajā gadījumā, visticamāk, centīsies puses samierināt, lai valdība varētu turpināt darbu esošajā sastāvā, tomēr koalīcijas stabilitātes labad valdības vadītājs arī varētu “noziedot šo ministru”. Tādus viedokļus, vērtējot iekšlietu ministres krēsla šūpošanos, pauda politologi Juris Rozenvalds un Filips Rajevskis. 
Dzīvo Latgalē, bet prāts pieder Krievijai – kā dezinformācija ietekmē iedzīvotājus pierobežā
Latgalē pašlaik ir klusums. Iedzīvotāji pierobežā gaida, ar ko beigsies karš Ukrainā un kādas pārmaiņas tas nesīs. Latgalē ir daļa cilvēku, kas atbalsta Vladimiru Putinu, taču viņi izliekas, ka ir vienaldzīgi, patiesās domas neatklājot. Skaidrs, ka cīņa ar propagandu, slēdzot Krievijas kanālus, nav uzvarēta. Pierobežā dzīvojošie atraduši veidus, kā turpināt skatīties austrumu kaimiņa televīziju. Latvijas Radio viesojās Latgalē, lai izpētītu situāciju.
Nošaut sargsuni? Sabiedrības attieksmi pret brīvo presi iespaido politiskā retorika
Mēs zinām, ka mediji ir svarīgs Latvijas demokrātijas balsts. Bet kas balsta pašu balstu? Sabiedrību mērķtiecīgi uzrunā politiķi, viedokļu līderi vai politizētas “ciltis” sociālajos medijos, kurās dominē stāsts “mēs pret viņiem”. Taču demokrātija nevar pilnasinīgi darboties bez spēcīgiem, neatkarīgiem medijiem, kuri bauda auditorijas uzticēšanos. 
Daugavpilī bažas par jauno tramvaju piegādi; pretendenti kūtri izejmateriālu cenu kāpuma dēļ
Uzņēmums „Daugavpils satiksme” plāno iegādāties sešus jaunus videi draudzīgus tramvaju vagonus. Taču pirmais izsludinātais iepirkuma konkurss vainagojies bez rezultāta. Nākamnedēļ komisijai būtu jāvērtē jau otrā konkursa pretendentu iesniegumi, taču pastāv bažas, ka arī šoreiz konkurss var beigties bez tramvaju vagonu piegādātāja paziņošanas. Tam par iemeslu straujais un nākotnē neprognozētais sadārdzinājums metālam un citiem izejmateriāliem, kā dēļ pretendentiem sarežģīti sastādīt pieteikumus, lai pēc tam varētu izpildīt parakstītā līguma noteikumus. 
Konferencē runās par Krievijas radīto dezinformāciju
Piektdien, 13. maijā, notiks starptautiska konference “Iedomātā savienība: dezinformācijas loma PSRS un Krievijas politikā”, ko rīko Tieslietu ministrijas un valdības izveidotās PSRS okupācijas zaudējumu aprēķināšanas komisija.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt