Latvijā
Ovīšu ciemā atklāta laimes pastkaste
Ventspils novadā dzīvo viena no lielākajām Latvijas lībiešu kopienām un no šodienas Ovīšu ciemā, kas ir viens no lībiešu krasta mazajiem ciemiem Ziemeļkurzemē, atklāta laimes pastkaste. Ne tikai ciema iedzīvotāji, bet ikviens, kas nokļūst Ovīšos, var atcerēties kādu savu laimes mirkli un iemūžināt to vēstulē, ko pēc tam iemet  laimes kannā.
Nacionālās apvienības vadību atkārtoti uztic Raivim Dzintaram (papildināts)
Līdzšinējais Nacionālās apvienības (NA) priekšsēdētājs Raivis Dzintars atkārtoti ievēlēts par politiskā spēka vadītāju. Dzintars NA kongresā sestdien, 4. decembrī, pārvēlēts NA priekšsēdētāja amatā ar 188 balsīm "par" un četrām balsīm "pret". Tāpat ievēlēts jauns NA valdes sastāvs, informēja NA.
Elektrisko ganu Alsungā izmanto suņu voljerā; PVD vērtēšot situāciju
"Elektriskos ganus" izmanto mājlopu ierobežošanai aplokā, kā arī sargājot savu īpašumu no meža dzīvniekiem. Strāva tiek regulēta atkarībā no dzīvnieka, kurš jākontrolē. Latvijas Televīzijas raidījums "4.studija" saņēma ziņu, ka kāds saimnieks Alsungas pagastā suņus ievieto voljerā, kuram pieslēgts liellopiem paredzētais elektriskais gans.
Pandēmijas dēļ nāksies vairāk ieguldīt, lai sabiedriskais transports Rīgā atkal kļūtu pievilcīgs
Pandēmija ievērojami mainījusi rīdzinieku pārvietošanās paradumus, mudinot biežāk dot priekšroku personīgajiem auto vai kādam nomas skrejiritenim, nevis braukt ar sabiedrisko transportu. Tādējādi finansiālās grūtības nav vienīgās, ar ko saskaras "Rīgas satiksme" – būs jāveic būtiskas pārmaiņas, lai sabiedriskais transports atgūtu savu pievilcību un līdz ar to arī pasažierus.
Liepājā jau deviņi jaunie tramvaji; gaidāma vēl vienas līnijas izbūve
Liepājā pašlaik ir jau deviņi jaunie zemās grīdas tramvaji, kas pakāpeniski sāk kursēt pilsētā. Pagaidām vēl esot pāragri spriest, kā pieaugs elektrības patēriņš jaunajiem tramvajiem, jo paralēli uz līnijas atrodas arī vecie vagoni. Iespējamie papildu izdevumi bijuši paredzēti, tāpēc pagaidām izdodas kompensēt izdevumus par elektrību. Kā sokas ar jauno tramvaju vagonu ieviešanu, un kādas ir nākotnes ieceres ar tramvaja līniju attīstību Liepājā?
Atsāk akciju «Atelpa mediķim»: Covid-19 nodaļās izdegušie darbinieki varēs atpūsties viesu namā
Lai atbalstītu mediķus, kuri pārstrādājušies un izdeguši Covid-19 nodaļās, sabiedriskā labuma organizācija "Hospiss.lv" atsākusi līdzekļu vākšanu akcijai "Atelpa mediķiem", kuras ietvaros Latvijas viesu nami izmitinās ārstus, māsas un māsu palīgus. Tas ļaus viņiem kaut nedaudz atvilkt elpu un atpūsties no skarbās ikdienas, vēstīja Latvijas Televīzija.
Nacionālā apvienība atlīdzību par represijām rosina piešķirt arī latviešiem un romiem
Nacionālā apvienība piedāvā paplašināt likumu par labas gribas atlīdzinājumu ebreju kopienai un starp naudas saņēmējiem iekļaut arī latviešus un romus. Drīzumā Saeimā par atlīdzinājumu ebreju kopienai diskusijas atsāksies, jo noslēdzies priekšlikumu iesniegšanas termiņš uz otro lasījumu. Arī citi priekšlikumi paredz saņēmēju loku paplašināt, taču par likumprojektu atbildīgais deputāts Mārtiņš Bondars ("Attīstībai/Par!") norāda, ka šādām iecerēm būtu jāizstrādā atsevišķi likumi.
Pārbaudīs Covid-19 prasību ievērošanu Mārtiņa Rītiņa pasākumā
Lai gan mājsēde ir beigusies, pulcēšanās ierobežojumi joprojām ir strikti. Valsts policija uzsākusi pārbaudi par Mārtiņa Rītiņa grāmatas atklāšanas pasākumu, lai noskaidrotu, vai tajā noteikumi pārkāpti. Fotogrāfijās no pasākuma redzams, ka tajā pulcējušies vairāki desmiti cilvēku, tajā skaitā plašākai sabiedrībai zināmas personas, savukārt maskas lieto tikai apkalpojošais personāls, vēstīja Latvijas Televīzija.
Retais lidostā veic bezmaksas kovida testu – atbilde jāgaida pašizolācijā
Jau otro dienu lidostā "Rīga" visiem pasažieriem, ierodoties Latvijā, ir iespēja veikt brīvprātīgu Covid-19 testu. Par analīzēm nav jāmaksā, vien jāuzrāda lidmašīnas biļete. Cilvēku atsaucība gan ir ļoti maza. Ja tests veikts, tad pašizolācijā jāgaida atbilde, bet, ja testu neveic, var tālāk doties, kurp vien acis rāda, vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".
Nervu sistēma atjaunojas lēni – Karīna pēc Covid-19 vakcīnas blaknēm cer uz kompensāciju
Kā jebkurām citām zālēm arī Covid-19 vakcīnām iespējamas blaknes – un, lai tajos retajos gadījumos, kad blaknes ir būtiskas, iedzīvotājiem palīdzētu, jau pieņemts lēmums, ka valsts izmaksās kompensācijas. Tomēr – ne viss ir tik gludi, un iespēju tikt pie kompensācijas sola tikai nākamā gada sākumā. Pirms tam jāpieņem noteikumi – kam, cik un par ko tieši maksāt. Noteikumu pieņemšanu gaida arī fotogrāfe Karīna Miezāja, kurai vakcinācijas komplikācijas izsaukušas autoimūnu organisma reakciju.
Piesnigušo lauku ceļu tīrīšanā palīgā steidz vietējie zemnieki
Neizbraucami ceļi un pamatīgas sniega kupenas šonedēļ ir daudzviet laukos. Tas īpaši apgrūtina darbu pasta piegādātājiem un operatīvajiem dienestiem. Palīgā gan steidz vietējie zemnieki, kuri uzņēmušies rūpes par pašvaldību ceļu attīrīšanu no sniega. 
Ķibeles ar ietvju tīrīšanu Rīgā – arī šogad
Pagājušajā ziemā par ietvju netīrīšanu Rīgā tika sākti vairāki simti pārkāpuma lietu. Privātpersonai administratīvais sods varēja sasniegt 350 eiro. Šogad Rīgā ir jauna kārtība, kas paredz – netīrītās ietves uzkops pašvaldība un vēlāk izrakstīs rēķinu. Tomēr ķibeles ir arvien, vēstīja Latvijas Televīzija.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt