Latvijā
Aptuveni puse cilvēku Latvijā neuzskata medijpratību par nozīmīgu un nespēj atpazīt dezinformāciju
Aptuveni puse sabiedrības neuzskata medijpratību par nozīmīgu un nespēj atšķirt dezinformāciju, liecina Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pētījuma dati. Tas spilgti redzams arī pašreizējā situācijā, kad liela daļa sabiedrības tic sazvērestības mītiem, nevis zinātniekiem un ekspertiem. Medijpratība ir cieši saistīta ar cilvēka izglītību un zināšanām kopumā, tāpēc liela nozīme situācijas uzlabošanā ir skolām.
Rēzeknē radīts jauns vides objekts «Ūdens pods»; iedzīvotāju domas par to – dalās
Lai Rēzeknes pilsētu padarītu pievilcīgāku, upes krastā izveidots jauns vides objekts – lielformāta trauks, kam dots nosaukums "Ūdens pods". Tā autors ir Valdis Majevskis, kurš savu veikumu pozicionē kā modernās stilistikas veidotu atsauci uz Latgales keramikas mantojumu, izmantojot vienu no populārākajām Latgales keramikas saimniecības trauku formām. Ko par jauno vides objektu domā iedzīvotāji?
Ģimenes ārsts par vakcināciju pret Covid-19: Cīnīsimies par katru; likmes ir ļoti augstas
Lai pārliecinātu cilvēkus vakcinēties pret Covid-19, jāuzrunā katrs individuāli, uzskata ģimenes ārsts Ingars Burlaks no Rīgas. Viņa praksē no 2000 pacientiem vakcinējusies nav ceturtā daļa. Kopš ceturtdienas visiem ģimenes ārstiem, kuriem ir līgumattiecības ar Nacionālo veselības dienestu (NVD), ir jāsazinās ar pacientiem virs 60 gadiem un jāaicina vakcinēties. Vai individuālās sarunās izdodas pārliecināt seniorus?
Ģimenes ārste no Jumpravas: Covid-19 dēļ pārslodze ir liela
Kamēr ar pacientu pieplūdumu cīnās slimnīcās, uz pārslodzes robežas ir arī Latvijas ģimenes ārsti, kuriem pienākumu saraksts aug, bet resursu to veikšanai trūkst. Pagastos esošais ģimenes ārsts lielai daļai šobrīd ir vienīgā apkārtnē pieejamā medicīnas iestāde, bet tajā akūts ir specializētu cilvēkresursu trūkums.
Varēs atgūt naudu par nenotikušajām izrādēm; teātru vadītāji aplēš «lokdauna» radītos zaudējumus
Saistībā ar stingrajiem ierobežojumiem Latvijas teātri visas izrādes līdz 15. novembrim ir atcēluši vai pārcēluši uz vēlāku laiku. Naudu par nenotikušajām izrādēm skatītāji varēs atgūt atpakaļ. E-biļešu pircēji atmaksu uz bankas kontu saņems automātiski, savukārt naudu par kasēs pirktajām biļetēm varēs saņemt kā atmaksu uz bankas kontu, aizpildot naudas atmaksas pieteikumu.
Izveido mobilu vakcinācijas pret Covid-19 punktu – poti saņem «Karavela» darbinieki
Līdz ar lokdauna izsludināšanu Latvijā vairākām darbinieku grupām, lai turpinātu darbu klātienē, ir nepieciešami Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāti. Līdz ar to uzņēmumos ir aktivizējusies darbinieku vakcinācija. Lai to veiktu iespējami ērti, "Veselības centru apvienība" ir izveidojusi mobilo vakcinācijas punktu, kas piektdien viesojās zivrūpniecības uzņēmumā "Karavela". Darbinieku vakcinācijai sekoja līdzi arī Latvijas Televīzija.
Gobzems vieglā formā izslimojis Covid-19; pārliecību mainījis neesot
Viens no dažiem nevakcinētajiem Saeimas deputātiem Aldis Gobzems ("Likums un kārtība") izslimojis Covid-19. Slimība viņam noritējusi vieglā formā. Deputāts neatklāj, kad pozitīvo testu saņēmis, taču vēl pagājušajā nedēļā Gobzems atradās veikalā bez maskas. Viņš noliedz, ka būtu apdraudējis citus vai pārkāpis karantīnu. 
Aizdomās par Covid-19 sertifikātu viltošanu aiztur vēl 4 personas, arī ģimenes ārsti
Turpinot mērķtiecīgu darbu saistībā ar fiktīvas vakcinācijas vai viltus vakcinācijas sertifikātu pret Covid-19 atklāšanu un balstoties uz iepriekš saņemtu informāciju no mediju pārstāvjiem, Valsts policija šonedēļ aizdomās par Covid-19 vakcinācijas sertifikātu viltošanu aizturējusi četras personas, informēja policijā. No tām viena ir ģimenes ārste. Izmeklēšanā iegūta informācija, ka viens šāds sertifikāts maksājis 400 eiro. Personām piemēroti drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu, izmeklēšana kriminālprocesā turpinās. 
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt