Latvijā
Holokausta upuru piemiņas gājiena dalībnieki: Nedrīkstam to aizmirst
Pirms 81 gada sākās Latvijas ebreju lielākā katastrofa – nacistiskās Vācijas režīms pēc ienākšanas Rīgā nodedzināja Lielo horālo sinagogu. To, kas tolaik notika, nedrīkst aizmirst un nedrīkst pieļaut, ka jebkad kas tik traģisks atkārtotos. Tā saka Dzīvo gājiena Rīgā dalībnieki – gan vietējās ebreju kopienas pārstāvji, gan viesi no citām valstīm. 
Dokumentu viltošanas lieta pret deputātu Bondaru nonāk tiesā
1. jūlijā Rīgas tiesas apgabala prokuratūra tiesai nosūtīja krimināllietu 13. Saeimas deputāta Mārtiņa Bondara (“Attīstībai/Par!”) un viņa sievas apsūdzībā par personu grupā veikta dokumenta viltošanu un tā izmantošanu, radot būtisku kaitējumu.
Lielā daļā valsts iestāžu necer uz atlīdzības pieaugumu pēc algu celšanas reformas sākšanās
Kopš 1. jūlija sākusies valsts pārvaldes atalgojuma reforma. Tajā paredzēts mēnešalgu līmeni valsts pārvaldē paaugstināt līdz 80% no privātajā sektorā maksātās atlīdzības līmeņa. Šogad lielā daļā valsts iestāžu iesākt šo pārmaiņu ceļu nav iespēju, jo papildu finansējums no valsts budžeta nav paredzēts. To atzina arī reformas īstenotāji Valsts kancelejā. Precīzus datus par kādas daļas valsts iestāžu iespējām paaugstināt atalgojumu jau šogad vērtēs septembrī, bet papildu līdzekļu piešķīrumu varētu prasīt 2024. gada valsts budžetā. 
Trīs dienās Latvijā atklāj 923 Covid-19 gadījumus
Latvijā trīs dienu laikā reģistrēti 923 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi, savukārt jauni ziņojumi par mirušiem slimniekiem nav saņemti, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.
Valsts kontrole: Nepietiekamas kapacitātes dēļ CVK gadiem nespēj atrisināt trūkumus
Trūkumi Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) budžeta plānošanā un izpildē, kā arī iepirkumu organizēšanā un līgumu vadībā liecina par nepieciešamību stiprināt CVK kapacitāti. Turklāt katru nākamo vēlēšanu tehniskais nodrošinājums kļūst arvien dārgāks. Vienlaikus CVK iepirkumā pieļauts vismaz 40 000 eiro sadārdzinājums, secinājusi Valsts kontrole ikgadējā finanšu revīzijā saistībā ar CVK gada pārskatu.
Rīgas mērs aicina iedzīvotājus nākt palīgā Ukrainas bēgļu uzņemšanā
Situācija ar Ukrainas kara bēgļu uzņemšanu ir saspringta, un maz piesaka dzīvokļus viņu uzņemšanai. Tāpēc iedzīvotāji aicināti nākt palīgā bēgļu uzņemšanā, tostarp darbam atbalsta centrā, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis.
Covid-19 lielāku izplatību saista arī ar jaunu apakštipu; cīņai ar vīrusu rudenī vajadzīgi vismaz 20 miljoni eiro
Pašlaik Latvijā vērojamais Covid-19 izplatības pieaugums saistīts ar cilvēku uzvedību un vīrusa jauna apakštipa izplatību. Sagatavots, bet vēl nav saskaņots ar Finanšu ministriju plāns cīņai ar vīrusa izplatību rudenī, un tam nepieciešami vismaz 20 miljoni eiro, intervijā Latvijas Radio pastāstīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstība/Par!”).
Preiļu slimnīcā bažījas par daļas pakalpojumu likvidēšanu
Preiļu slimnīca vēstulē Veselības ministrijai pieprasa skaidrojumu par veselības aprūpes pakalpojumu likvidāciju un plāniem samazināt slimnīcas līmeni. Preiļu slimnīca ir saņēmusi informatīvā ziņojuma projektu par slimnīcu tīkla attīstības stratēģiju, kurā tā ir definēta kā pirmā līmeņa slimnīca.
Ar Covid-19 inficēto skaits pieaug arī Latvijā, visiem viegla slimības gaita
Mēneša laikā Eiropā ir trīskāršojies kovida gadījumu skaits un Pasaules Veselības organizācija jau paziņojusi, ka šī vasara Eiropā paies Covid-19 zīmē. Proti, vīrusa izplatība būs augsta, un tas saistīts ar dažādu ierobežojumu atcelšanu – tūkstošus apmeklētāju pulcē festivāli, cilvēki brīvi ceļo, bet maskas vai distancēšanās daudzviet nav obligāta prasība.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt