Latvijā
Neatlaidība un ticība sev - uzņēmējs motivē ieslodzītos jauniešus citai dzīvei
Iedvesmot pārmaiņām un motivēt sasniegt savus mērķus – ar tādu ideju jau piecpadsmito  gadu Cēsu audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem norisinās Valsts probācijas dienesta organizētā akcija “Cilvēks cilvēkam”. Trešdien, 20. jūnijā, jaunieši tikās ar Latvijas elektrokartingu izveidotāju Arti Dauginu - uzzināja, kāds ir bijis viņa ceļš no sapņa līdz idejas īstenošanai, un aplūkoja arī Latvijas jaudīgāko sacīkšu elektrokartingu.
Līdz ar atpūtnieku pieplūdumu Kurzemes piekrastē policijai vairāk darba
Sākoties atvaļinājumu sezonai un skolēnu brīvlaikam, aizvien pieaug atpūtnieku skaits pie jūras, un tas rada papildu rūpes pašvaldībām -  jārūpējas par sabiedrisko kārtību gan kāpu aizsargjoslā, gan pludmalē. Informatīvajām un aizlieguma zīmēm, arī katras pašvaldības policijas regulārajiem reidiem būtu jāveicina sabiedrības izpratne un atbildība.
Latvijā klausītākais «Latvijas Radio 2», trešajā vietā – «Latvijas Radio 1»
Radio stacijai "Latvijas Radio 2" ir lielākā klausīšanās laika daļa – tai ir veltīti 18,9% no visa kopējā radio klausīšanās laika. Otrajā vietā pēc klausīšanās laika sadalījuma ierindojas "Radio Skonto" ar 12,3% lielu laika daļu, tikmēr trešā lielākā daļa ir radio stacijai "Latvijas Radio 1" ar 8,3% lielu klausīšanās laika daļu, liecina jaunākie "Kantar TNS" radio auditorijas pētījuma dati.
Ar kampaņu «Atvērtība ir vērtība» centīsies sekmēt toleranci pret patvēruma meklētājiem
Imigrācija no valstīm ārpus Eiropas Savienības (ES) 80% Latvijas iedzīvotāju izraisa negatīvas emocijas, bet aptuveni trešdaļa iebraucējus redz arī kā jaunu ideju un inovāciju dzinējspēku, par to liecina "Eurobarometer" pētījumu rezultāti. Arī vairāki Latvijas uzņēmēji norāda, ka iebraucēji var kļūt par ekonomisku ieguvumu. Lai sekmētu toleranci pret patvēruma meklētājiem un citām neaizsargātajām grupām, Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) uzsācis informatīvo kampaņu “Atvērtība ir vērtība”.
Saeima atbalsta sabiedrisko mediju iziešanu no reklāmas tirgus 2021.gadā
Saeima otrajā – galīgajā – lasījumā vienbalsīgi atbalstīja steidzamības kārtā skatītos Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma grozījumus, kas tostarp paredz sabiedrisko mediju iziešanu no reklāmas tirgus no 2021.gada. Tiesa, tas notiks tikai tad, ja tam valsts budžetā būs paredzēts vajadzīgais finansējums.
Tieslietu ministrs Rasnačs iztur neuzticības balsojumus Saeimā
Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (Nacionālā apvienība) Saeimas sēdē trešdien, 20.jūnijā, izturēja abus neuzticības balsojumus, ko rosināja parlamenta opozīcija, uzskatot, ka ministrs nespēj sakārtot tieslietu nozari, jo īpaši – maksātnespējas jomu. Rasnača demisijas pieprasījumu Saeimā sāka skatīt jau sēdē pirms nedēļas, taču deputāti sēdi pārtrauca, lai piedalītos Komunistiskā genocīda upuru piemiņas pasākumā.
KNAB aiztur Kaimiņu lietā par «KPV LV» nelikumīgu finansēšanu
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) trešdien, 20.jūnijā, aizturēja Saeimas deputātu, partijas "KPV LV" līderi Artusu Kaimiņu kriminālprocesā par partijas nelikumīgu finansēšanu. Pirms tam parlamentā notika balsojums, atļaujot veikt kratīšanu un aizturēt deputātu.
Saeimā cer uz Eiropas naudu ģimeņu atbalstam
Lielu daļu atbalsta pasākumu ģimenēm ar bērniem, piemēram, mājokļu pieejamības veicināšanu vai bērnudārzu rindu mazināšanu, iecerēts balstīt uz nākamā Eiropas Savienības (ES) fondu plānošanas perioda finansējumu. Par to diskusijas otrdien, 19. jūnijā, notika Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisijā. Vai minētajiem mērķiem nauda vispār būs pieejama, gan pāragri spriest.
Koknesē tomēr nojauks estrādi, kuru iepriekš grasījās renovēt
Kokneses novada domes deputāti nolēmuši nojaukt estrādi, kuras pārbūvei tikai šopavasar Valsts kasē aizņēmušies naudu. Šāds lēmums pieņemts, jo, uzsākot atjaunošanas darbus, izrādījies, ka nesošās konstrukcijas ir ļoti sliktā stāvoklī.  Pirms pāris gadiem veiktajā tehniskās izpētes slēdzienā gan konstatēta tikai viena plaisa savienojuma vietā ar nesošo sienu un konstrukcijas novērtētas kā apmierinošas.
VUGD Vidzemes brigādei jauna iekārta noslīkušo meklēšanai
Ik gadu Latvijas ūdenstilpēs noslīkst vairāk nekā 100 cilvēki. Visbiežāk noslīkst vīrieši, pārgalvīgi peldoties alkohola reibumā, vai bērni, kuri atstāti bez pieaugušo uzraudzības. Lai noslīkušo personu meklēšana noritētu ātrāk, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigādes rīcībā ir nonācis sonārs jeb hidrolokators. Tā ir īpaša ierīce, ar kuras palīdzību iespējams pārmeklēt ūdenstilpes gultni.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti