Latvijā
Drošības līdzekļa neievērošanas gadījumā Rimšēvičam var noteikt bargākus ierobežojumus
Nepildot jau piemērotos drošības līdzekļus, kriminālprocesā par korupciju aizdomās turētais Ilmārs Rimšēvičs varētu izpelnīties arī bargākus ierobežojumus – tā izriet no ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera teiktā. Šis jautājums kļuvis aktuāls saistībā ar atšķirīgo redzējumu par viņa tiesībām ieņemt Latvijas Bankas prezidenta amatu. Drošības līdzeklis viņam to liedz, bet pats Rimševičs uzstāja – ka joprojām ir bankas prezidents.
Latviju pametošie ārsti visbiežāk izvēlas Vāciju
Kamēr Igaunijas slimnīcas sāk vervēt Latvijas ārstus, cerot, ka viņi aizpildīs trūkstošos mediķu posteņus, mūsu ārsti izvēlas daudz tālākas zemes, kuru slimnīcās ārstēt pacientus un saņemt ārsta cienīgu atalgojumu.
Latvija Korupcijas uztveres indeksā pakāpjas tikai par vienu punktu
Pretkorupcijas organizācijas “Transparency International” publicētajā 2017. gada Korupcijas uztveres indeksā Latvijai ir 58 punkti 100 punktu skalā un 40.vieta no 180 valstīm. Pēdējo četru gadu laikā Latvija pakāpusies par četriem punktiem, taču mērķis iegūt iendeksā 60 punktus nav sasniegts.
Ārā auksts, bet daļa Rīgas dzīvokļu pārkurināta
Termometra stabiņš noslīdējis zem -10 grādu atzīmes, bet lielākais aukstums vēl tikai gaidāms tuvākajās nedēļās. Taču daļai Rīgas iedzīvotāju temperatūra dzīvokļos jau uzkāpusi līdz tropiskiem 30 grādiem. Tas nozīmē – apkures rēķini būs lieli, bet daļu siltuma nākas izvēdināt pa atvērtajiem logiem.
Ģenerālprokurors: Pērn vēsturiski zemākais fiksēto noziedzīgo nodarījumu skaits
Pārskatā par pērnā gada prokuratūras darbu ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers norādīja, ka pagājušajā gadā valstī ir sasniegts vēsturiski zemākais reģistrēto noziedzīgo nodarījumu skaits. Tie ir 44 250 noziedzīgi nodarījumi, kas ir par 3% mazāk nekā gadu iepriekš. Uz pusi sarucis ar korupciju saistītu noziedzīgu nodarījumu skaits valsts institūcijās.
Vējonis aicina neļauties sazvērestības teorijām
Prezidents Raimonds Vējonis trešdien, 21.februārī, pēc Nacionālās drošības padomes (NDP) sēdes, kurā apspriesti arī  “pēdējo dienu notikumi finanšu sektorā”, aicināja ļaut tiesībsargājošajiem dienestiem strādāt un neļauties sazvērestības teorijām.
Maksa par ūdeni Rīgā vēl nepieaugs
Galvaspilsētas iedzīvotājiem no 1.aprīļa vairāk par ūdens un kanalizācijas pakalpojumiem vēl nebūs jāmaksā. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) pieprasījusi papildu informāciju no pašvaldības SIA "Rīgas ūdens" par tās iesniegto tarifu projektu.
Aicinās Valsts kontroli padziļināti izpētīt e-veselības ieviešanu
Saeimas deputāti aicinās Valsts kontroli, iesaistot neatkarīgus ekspertus, padziļināti izpētīt aptuveni desmit gadu ilgušo e-veselības ieviešanu – problēmu iemeslus, kā arī visu iesaistīto personu atbildību. Tā lēma deputāti Publisko izdevumu un revīzijas komisijas un Sociālo lietu komisijas un apakškomisijas kopsēdē.
Latvijā un Lielbritānijā par cilvēku tirdzniecību aiztur piecus cilvēkus
Starptautiskā operācijā, kurā vienlaikus veiktas vairākas kratīšanas gan Latvijā, gan Lielbritānijā, otrdien, 20. februārī, aizdomās par cilvēku tirdzniecības organizēšanu darbam Lielbritānijā aizturēti pieci cilvēki, vēsta Valsts policija. Kopumā lietā par cietušajiem atzīti jau aptuveni 30 cilvēki.
Rīgas dome pret stāvvietu parādniekiem cīnīsies ar riteņu bloķētājiem; iecere pretēja likumam
Rīgas domnieki šodien sāks diskusijas par grozījumiem saistošajos noteikumos par pašvaldības maksas autostāvvietu apsaimniekošanu un lietošanu. Tajos ieviesta virkne jaunumu. Piemēram, dome atsakās no skaidras naudas norēķiniem, jāmaksā būs arī par piekabes nolikšanu, bet samaksu par stāvvietu noteiks pēc mašīnas numura, tāpēc čeks vairs nebūs jāliek logā. Taču asākās diskusijas un nonākšanu pretrunā ar Civillikumu varētu raisīt Rīgas nodoms parādnieku mašīnām bloķēt riteņus.
Gulbenes novadā ievieš preventīvu programmu, lai skolēni nepārtrauktu mācības
Motivācijas trūkums, materiālie apstākļi, konflikti ģimenē – šie ir vieni no galvenajiem iemesliem, kāpēc ik gadu ap 10 procentu skolēnu pārtrauc mācības. To, ka šo problēmu var risināt - galvenokārt ar individuālu pieeju katram no skolniekiem, apliecina Gulbenes 2.vidusskolas pieredze. Šī skola ir viena no tām Latvijas skolām, kas iesaistījusies Eiropas Savienības atbalstītajā  projektā „Pumpurs”, kura mērķisir mazināt priekšlaicīgu mācību pārtraukšanu.
Rimšēvičs: Ja mana palīdzība Latvijai nebūs vajadzīga, es atkāpšos
 “Ja būs situācija, kas būs pilnīga bezcerīga un bezjēdzīga, un mana palīdzība Latvijai nav vajadzīga, es atkāpšos”, intervijā LTV raidījumam “1:1” sacīja Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, kuru korupcijas apkarotāji tur aizdomās par kukuļa pieprasīšanu un kuram noteikts liegums pildīt amata pienākumus.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti