Latvijā
Atkal atlikta Barona ielas nodošana ekspluatācijā
Viena no centrālajām galvaspilsētas ielām – Krišjāņa Barona iela – nu jau sasniegusi rekordu. Tā ir ilgāk ekspluatācijā nenodotā iela Rīgā. Jau pagājis vairāk nekā pusotrs gads. To gan ir atļauts lietot, bet šāda nenoteikta situācija var turpināties bezgalīgi ilgi. Par būvniecības regulējumu atbildīgajā Ekonomikas ministrijā neizslēdz, ka šī precedenta dēļ noteikumus varētu mainīt.
Talsos atsaucību gūst lasīšanas sacensība
Skaļi, izteiksmīgi un aizrautīgi stāstīt par savu izvēlēto grāmatu bērnus aicināja Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs. Arī astoņas Talsu, Dundagas un Rojas novada skolas atsaucās aicinājumam lasītprieku veicināt savu skolēnu vidū. Sacensībā iesaistījušies 30 reģioni.
Daugavpilī Krievijas prezidenta vēlēšanu iecirknī balsotāju netrūkst
Sestdien, 17.martā, Latgales iedzīvotāji, kuriem ir Krievijas pilsonība, var priekšlaicīgi nobalsot Krievijas prezidenta vēlēšanās Krievijas Federācijas vēstniecībā Daugavpilī. Kā novēroja Latvijas Radio Latgales kolēģi, vēlētāji uz vēstniecību Daugavpilī sāka ierasties no paša rīta, tomēr rindas neveidojas.
«Latvijas attīstībai» un «Izaugsmei» biedri dod jāvārdu apvienības veidošanai
Politiskās partijas „Latvijas attīstība” un „Izaugsme” sestdien, 17.martā, savos kongresos nolēmušas apvienot spēkus, lai kopīgi startētu oktobrī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās. Nākamnedēļ par pievienošanos šai politiskajai apvienībai, kas sevi pozicionē kā alternatīvu pašreizējām valdošās koalīcijas partijām, lems pērnvasar izveidotā „Kustība „Par!””. Patlaban neviena no apvienību veidojošajām partijām nebauda plašu atbalstu, taču to vadītāji cer, ka, apvienojoties, tām izdosies pārvarēt 5% barjeru.
Konfiscē likumīgi pirktu, Zviedrijā nozagtu traktoru; zemnieks gatavs tiesāties
Vai valsts ārzemju pilsoņus aizsargā vairāk nekā savējos? Šāds jautājums radies zemniekam Imantam Trukšānam, kura pirms diviem gadiem Lietuvā iegādāto traktoru konfiscējusi policija. Tas izrādījies zagts un tagad tiks sūtīts atpakaļ traktora likumīgajam īpašniekam Zviedrijā. Zemnieka aizstāvis uzskata – starptautiska konvencija, kurai pievienojusies arī Latvija, nepieļauj šādu valsts rīcību.
Kuldīgā jaunieši apgūst aukles profesiju
Tā kā pieaug pieprasījums pēc profesionālām auklēm, tad šādu izglītības programmu ar Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstu izveidojis Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums. Pēc mācībām pirmie absolventi ieguvuši profesionālās vidējās izglītības apliecinājumu.
Socioloģe: Vāja labklājības sistēma mazina Latvijas aizsardzības spējas
Vāja labklājības sistēma Latvijā vājina valsts militāras aizsargspējas – pie tāda secinājuma nonākusi socioloģijas zinātņu doktore, Londonas Ekonomikas augstskolas lektore Liene Ozoliņa. Viņa atgriezusies no pasaules antropologu konferences Vašingtonā, kur viena no diskusijām  - “Jaunās kara frontes Eiropā” - bija veltīta Baltijai. Mančestras Universitātes izdevniecība šogad plāno izdot viņas grāmatu par pilsoņu attiecībām ar valsti.
16. marta pasākumi šogad aizritējuši mierīgi; divi aizturētie
16. marta pasākumi gan Rīgā, gan Lestenē šogad aizritējuši mierīgi. Pēc Valsts policijas aplēsēm, pie Brīvības pieminekļa leģionāru piemiņas gājiena laikā pulcējās aptuveni 1500 cilvēku, un aizturētas tikai divas personas, kas ir mazāk nekā pērn, kad bijuši pieci aizturētie.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti