Latvijā
Viļakā tomēr cer saglabāt Valsts ģimnāzijas statusu
Divas no četrām ģimnāzijām, kuras nav izpildījušas kritērijus un kurām draud statusa atņemšana, ir Latgalē – Viļakā un Krāslavā. Viļakas novada vadība un ģimnāzijas mācībspēki cer, ka valdība radīs iespēju ieviest atsevišķus kritērijus tieši pierobežas skolām, tā saglabājot kvalitatīvas izglītības pieejamību arī reģionu bērniem un jauniešiem.
Latvijā reģistrēts šogad pirmais kūlas ugunsgrēks
Latvijā ceturtdien, 22. februārī, reģistrēts šogad pirmais kūlas ugunsgrēks – Kurzemē, Ugālē, degusi pērnā zāle pushektāra platībā, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) informācija.
Taksometriem lidostā plāno no maija ieviest «brauciena vaučerus»
Satiksmes ministrija iesniegusi valdībā priekšlikumus “taksometru haosa” sakārtošanai Rīgas lidostā. Tie paredz ieviest arī fiksētu maksu par braucienu no lidostas uz pilsētas centru – “vaučeru”, kuru iegādājoties un uzrādot šoferim, pasažieris varēs nokļūt savā galamērķī pilsētas centrā, Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” pastāstīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (Jaunā konservatīvā partija).
Kandidātus darbam CVK deputāti var izvirzīt līdz 7. martam
Saeimas Prezidija un Frakciju padome ceturtdien, 21. februārī, nolēma, ka kandidātus Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāja un citu CVK locekļu amatiem Saeimas deputāti var izvirzīt līdz šī gada 7. martam, informēja Saeimas preses dienests.
Studiju virzienu akreditācijā stingrāk vērtēs to kvalitāti
Studiju virzienu akreditācijas vilnis, kā to sauc nozarē, pēdējo reizi notika pirms sešiem gadiem. Toreiz laika trūkuma dēļ vairāki desmiti studiju virzienu noteiktajā termiņā netika akreditēti, un tas radīja galvassāpes gan Izglītības un zinātnes ministrijai, gan augstskolām. Šovasar lielākajai daļai augstskolu beidzas iepriekš noteiktais studiju akreditācijas termiņš, tomēr visām tas pagarināts, jo mainīts arī akreditācijas process. Tas turpmāk notiks pēc grafika, un ieviesti arī stingrāki studiju akreditācijas kritēriji.
Upēs svārstās ūdens līmenis, bet plūdu risku apdzīvotām vietām pagaidām nav
Ogres upē pakāpies ūdens līmenis, arī Lielupē vietām novērotas ūdens līmeņa svārstības silto dienu ietekmē. Taču pašreizējā sala dēļ lielākajā daļā upju tuvākajās dienās gaidāms pakāpenisks ūdens līmeņa kritums. Un nedz hidrologi, nedz pašvaldības pagaidām apdzīvotu vietu applūšanas riskus neprognozē. Savukārt Daugavā pie Jēkabpils un Daugavpils nedaudz sakustējies ledus, taču ūdens līmeņa svārstības upē tuvākajās dienās nav gaidāmas.
Likumā grib aizliegt «rīdzinieku privilēģijas»
Saeima ceturtdien, 21. februārī, atbalstīja priekšlikumu, kas uzliek Rīgas pašvaldībai pienākumu nodrošināt visiem Latvijas iedzīvotājiem vienlīdzīgus pakalpojumus neatkarīgi no viņu deklarētās dzīvesvietas.
Saeima noraida pieprasījumu Bordānam par vēstuli vēstniecībām
Saeima ceturtdien, 21. februārī, noraidīja opozīcijā esošās Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) deputātu pieprasījumu tieslietu ministram Jānim Bordānam par viņa sūtīto vēstuli ārvalstu vēstniecībām, kurā viņš kā Jaunās konservatīvās partijas līderis skaidroja “situāciju ar tiesiskumu valstī”.
Motociklu un mopēdu vadītājiem varētu ļaut braukt pa sabiedriskā transporta joslām
Motociklu un mopēdu vadītājiem varētu ļaut pārvietoties pa sabiedriskā transporta joslām, ja tas netraucē sabiedriskā transporta kustībai. To paredz Ceļu satiksmes likuma grozījumi, ko Saeimā ceturtdien, 21. februārī, plānots skatīt otrajā lasījumā, telefonintervijā Latvijas Radio stāstīja Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētāja vietnieks Krišjānis Feldmans (Jaunā konservatīvā partija).
Jaunākie
Interesanti