Latvijā
Vairāki deputāti rosina sašaurināt diasporas definīciju
Aptuveni mēnesi pēc likuma apstiprināšanas vairāki deputāti rosinājuši tajā sašaurināt diasporas definīciju. Zaļo un Zemnieku savienības deputāts Armands Krauze norādīja – jaunais Saeimas sastāvs ir konservatīvāks par iepriekšējo, tāpēc deputāti varētu atbalstīt diasporai piederīgo loka sašaurināšanu.
IZM: Rīgas skolu noslāņošanos problēmu risinās jaunā kārtība; Ušakovs sola pievērst uzmanību
Sociālā noslāņošanās galvaspilsētas skolās pastāv, izrādījās, ka no 10 nesekmīgākajām Rīgas skolām tikai viena ir latviešu, izpētīja centrs “Re:Baltica”. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) uzskata, ka politikas veidošanas līmenī ir izdarīti visi priekšdarbi, lai problēmas risinātu, bet tālākais ir vietvaras ziņā. Rīgas mērs Nils Ušakovs (“Saskaņa”)  atzina, ka skolu noslāņošanās problēma viņu uztrauc, un solīja to risināt.
Arī Kuldīgas novadā mēģina risināt mājokļu trūkuma problēmu
Šobrīd Latvijā ir ļoti lēna daudzdzīvokļu dzīvojamā fonda atjaunošanās. Statistikas dati liecina, ka gadā tiek uzbūvēti tikai 0,2% no kopējā dzīvokļu skaita. Tāpēc ar dzīvojamā fonda trūkumu Latvijā sastopas ne viena vien pašvaldība. Viens no tiem ir arī Kuldīgas novads. Kā šeit šī problēma tiek risināta?
Mainīgie laika apstākļi grants ceļus daudzviet pārvērš par slidotavām
Laika apstākļi, kad dienā līst, bet naktī piesalst, vairāk nekā 11 000 kilometru garos Latvijas grants ceļus daudzviet pārvērš par slidotavām. Bez īpašām ķēdēm un radžu riepām tie kļūst neizbraucami. Ceļu uzturētāji skaidro, ka greiderēšana un smilšu kaisīšana līdz nedaudz. Tikai asfalta uzklāšana var atrisināt grants ceļu slikto stāvokli, taču tam trūkst ne vairs miljoniem, bet miljardiem eiro.
Valsts prezidents atsauks arī Gobzema nomināciju premjera amatam
Tā kā divu nedēļu laikā “KPV LV” līderim Aldim Gobzemam neizdevās vienoties ar 13. Saeimā iekļuvušajām partijām par valdības izveidošanu, Valsts prezidents Raimonds Vējonis nolēmis atsaukt viņa nominēšanu premjera amatam, medijiem sacīja Vējonis.
Rīgas dome pati sakārtos degušo graustu Kalnciema ielā
Kalnciema ielā 2B degušā grausta sakārtošanu pēc avārijas stāvokļa likvidēšanas organizēs Rīgas dome, pirmdien lēma Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejā. Jau iepriekš apstiprināts, ka bīstamības novēršanu un bīstamo daļu demontāžu otrdien, 11. decembrī, sāks pašvaldības pieaicinātie speciālisti.
Tiesai nodod lietu pret bijušā bērnunama «Līkumi» direktoru Boķi
Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurors pirmdien, 10. decembrī, pieņēmis lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, kurā pie kriminālatbildības saukts atstādinātais ģimenes atbalsta centra “Saulstari” (kādreizējais nosaukums “Līkumi) vadītājs Juris Boķis.
Atkārtoti vērtēs ideju par biežākām tehniskajām apskatēm pasažieru komercpārvadātājiem
Ņemot vērā Ekonomikas ministrijas, Konkurences padomes, kā arī tā dēvētās kopbraukšanas pakalpojumu nozares pārstāvju iebildumus, uz laiku atlikta Satiksmes ministrijas sagatavoto Ceļu satiksmes drošības likuma grozījumu tālāka virzība. Satiksmes ministrijas izstrādātais likumprojekts paredzēja noteikt, ka automašīnām, kas tiek izmantotas pasažieru komercpārvadājumos, tehniskā apskate jāveic divas reizes gadā. Patlaban šāda prasība tiek attiecināta uz taksometriem, bet ne uz automašīnām, kas tiek izmantotas tā dēvēto kopbraukšanas pakalpojumu sniegšanai.
No 10 nesekmīgākajām Rīgas skolām tikai viena ir latviešu
Vairākus gadus pētot nevienlīdzību starp Latvijas skolām – lielās pret mazajām, pilsētas pret laukiem –, novārtā bija atstāta Rīga, kur dzīvo visvairāk skolēnu. Bija skaidrs, ka sociālā noslāņošanās galvaspilsētā, iespējams, ir vēl izteiktāka. Un izrādījās, ka no 10 nesekmīgākajām Rīgas skolām tikai viena ir latviešu, izpētīja centrs “Re:Baltica”.   
Ģimene izsludina 500 000 eiro atlīdzību par Bunkus slepkavības atklāšanu
Nogalinātā advokāta un maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus ģimene izsludinājusi 500 000 eiro atlīdzību par slepkavības īstenotāju, pasūtītāju un atbalstītāju izdošanu, informēja advokāta brālis Kristaps Bunkus. Atlīdzība izsludināta vienlaicīgi 30 valstīs, izmantojot plašsaziņas līdzekļus un paziņojumus interneta sociālajos tīklos. 
Divu bērnu mamma: Lai atrastu laiku darbam un ģimenei, jāsakārto prioritātes
Jau nākamnedēļ tiks dots starts labdarības maratonam „Dod pieci!”, kura laikā trīs Latvijas Radio 5 dīdžeji Toms Grēviņš, Magnuss Eriņš un šogad arī Marta Grigale, stikla studijā atskaņos dziesmas pret ziedojumu. Šogad akcija aicina vecākiem vairāk laika veltīt savām atvasēm un par labdarības akcijā saziedotajiem līdzekļiem, tiks izveidota atbalsta programma vecākiem. Latvijas Radio turpmāk klausītājus iepazīstināsim ar dažādu ģimeņu stāstiem.
Sākas dziesmu ziedošana labdarības maratonam «Dod pieci!»
No pirmdienas, 10. decembra, dodpieci.lv mājaslapā sākas dziesmu pieteikšana šī gada labdarības maratonam "Dod pieci!. Cilvēku ziedojumi caur “Ziedot.lv” tiks novirzīti bezmaksas praktisku un psiholoģisku mācību ieviešanai jaunajiem vecākiem visā Latvijā, lai ikvienam, kas to vēlēsies, palīdzētu apgūt vecāku iemaņas patiesi laimīga bērna audzināšanā. Pirmo reizi maratona mērķi var atbalstīt arī ar „Ziedot.lv” dāvanu kartēm, dāvinot ziedošanas prieku arī uzņēmumu darbiniekiem, kolēģiem, draugiem vai tuviniekiem.
Noslepkavotā Bunkus brālis: Slepkavības atklāšana – policijas goda lieta
Pasūtījuma slepkavības Latvijā notiek reti. Policijas dati rāda, ka laika posmā no 2001. gada līdz 2015. gadam tādas bijušas 55. Šovasar drūmo statistiku likumsargiem nācās pārskatīt. 30. maija rītā pie Rīgas Meža kapiem nogranda ieroču dārdi un lodes izdzēsa advokāta, maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus dzīvību. Viņa brālis Kristaps Bunkus uzskata, ka nozieguma atklāšana ir policijas goda darbs. Visu līmeņu vainīgo aizturēšana būtu labs signāls sabiedrībai, ka tiesiskums valstī nav miris.
Politoloģe: Divas nedēļas valdības veidošanā ir pazaudētas
Valdības veidošanā pēdējās divas nedēļas ir pazaudēts laiks, intervijā Latvijas Radio pauda Politikas zinātņu maģistre Ieva Bikava, gan piebilstot – pašreizējā situācija varētu veidot vieglāku ceļu nākamajam kandidātam uz Ministru prezidenta amatu.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti