Latvijā
Vēlētāji vērtē valdības tapšanu - daži nesteidz spriest, citi sašutuši
Kopš Saeimas vēlēšanām pagājušas divas nedēļas. Pirmie sarunu raundi par valdības veidošanu vēl nav ļāvuši partijām sniegt skaidru atbildi saviem vēlētājiem, kurš no premjera amata kandidātiem varētu stāties jaunās valdības priekšgalā. Dobeles novadā uzrunātie vēlētāji par valdības veidošanas sarunām ir sašutuši, bet citi norāda, ka pašlaik spriest par topošo valdību ir pāragri.
Trešo sporta stundu skolā paredz ne tikai fiziskām aktivitātēm
Par trešās sporta stundas nepieciešamību ir runāts gadiem un Valsts izglītības satura centrs to sola pakāpeniski ieviest jau no nākamā mācību gada. Šeit gan ir nianse, jo mācību priekšmetu plānots saukt "Sports un veselība", tātad trešā stunda ne tik daudz būs veltīta fiziskām aktivitātēm.
Sandrai jau trīs gadus neizdodas atrast asistentu nokļūšanai darbā
Nesaprotu tos, kuri sēž mājās un neko nedara – saka Sandra, kuras dzīve rit riteņkrēslā. Lai nokļūtu darbā, Sandrai nepieciešams asistents. Taču to valstī trūkst, un trūkst arī koordinējošas sistēmas, kas palīdzētu asistentam atrast cilvēku, pie kā strādāt, un otrādi. Tā notiek laikā, kad valstī arvien biežāk runā par iekļaujošu sabiedrību un deinstitucionalizāciju.
Ekspertes ieteikumi: Kā pieradināt suni iekāpt un braukt mašīnā
Nekas nav biedējošāks par lielo, rūcošo, noslēpumainu mašīnu – tā domā piecus gadus vecā suņu meitene Minna. Viņa kategoriski atsakās iekāpt auto un saimniekiem sagādā raizes. Suņu uzvedības eksperte Jevgēnija Ostroga zina paņēmienus, kā lēnām pieradināt suni pie mašīnas.
Latvijas iedzīvotāji ir kūtri mantojuma lietu sakārtošanā
Iedzīvotāju attieksme pret mantojuma lietu sakārtošanu arvien ir visnotaļ vieglprātīga. Par to, aptaujājot 700 respondentus, pārliecinājies „Swedbank” Finanšu institūts. Aptaujas rezultāti liecina, ka deviņi no desmit iedzīvotājiem atzīst, ka par mantojuma lietām būtu jāparūpējas jau savlaicīgi, tomēr praksē to ir izdarījis vien retais.
Kas ir jaunie deputāti «vecajās» partijās?
Visas 12. Saeimā pārstāvētās partijas, kuras iekļuvušas arī 13.Saeimā, turpmāk pārstāvēs mazāks deputātu skaits. Starp ievēlētajiem no tā dēvētajām vecajām partijām pārsvarā ir cilvēki, kuriem jau uzkrājusies liela pieredze darbā parlamentā. Tomēr atsevišķas jaunas sejas būs arī ierastajās Saeimas frakcijās, galvenokārt no reģioniem. 
Lauksaimniecības augstākajai izglītībai Latvijā - 155
Šodien Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) atzīmē 155. gadskārtu, kopš Latvijā augstāko izglītību var iegūt arī lauksaimnieki. Dažādos laika periodos interese par studijām bijusi visai dažāda. Pirmajā izlaidumā bijis tikai viens absolvents, bet pagājušā gadsimtā bijuši gadi, kad lauksaimniecības fakultāti absolvējuši pat vairāk nekā 250 studentu.
Tehnikumā Rankā gadiem slēpts patiesais audzēkņu skaits; skolu varētu slēgt
Nepatīkamu ziņu šonedēļ saņēmuši Valmieras tehnikuma Rankas struktūrvienības audzēkņi un darbinieki. Finansējuma trūkuma dēļ, iespējams, jau janvārī mācības tur nāksies pārtraukt. Tas saistīts ar atklājumu, ka Rankā vairākus gadus slēpts patiesais audzēkņu skaits. Tas ilgstoši norādīts lielāks nekā patiesībā.
Deputāti nesaskata bažas ar Diasporas likumu šķelt sabiedrību
Pēc pusotru stundu garām debatēm Saeimas Ārlietu komisija noslēdza darbu pie Diasporas likuma. Tas paredz motivēt atgriezties ārzemēs dzīvojošos valsts piederīgos un viņu tuviniekus, kā arī uzturēt ciešu saikni ar mūsu valsts piederīgo kopienām citur pasaulē.
Prezidents aicina partijas vienoties par atbalstu Gobzemam, Bordānam vai Pabrikam
Pēc sarunām ar visām 13. Saeimā ievēlētajām partijām Valsts prezidents turpinās izvērtēt Alda Gobzema ("KPV LV"), Jāņa Bordāna (Jaunā konservatīvā partija) un Arta Pabrika ("Attīstībai/Par!") kandidatūras uz Ministru prezidenta amatu un sagaida, ka turpmākajā partiju konsultāciju laikā tiks panākta vienošanās par vairākuma atbalstu vienam no šiem kandidātiem, informēja prezidenta preses dienestā.
Politologs: Ticamākais risinājums – valdība ar ZZS, bet bez JKP
Partijas, kuras pēc 13.Saeimas vēlēšanām uzņēmušās valdības veidošanu, vēl nav vienojušās par optimālo koalīcijas sastāvu. Politologs Ojārs Skudra vērtē, ka sarunās jau ir iezīmējies konflikts, kura dēļ var nonākt pie situācijas, ka valdībā strādās Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS), bet ne Jaunā konservatīvā partija (JKP).
Jaunākie
Populārākie
Interesanti