Latvijā
Dobeles dome un būvnieks pauž pārsteigumu par KNAB izmeklēšanu
Dobeles novada domes iepirkumu lietā kratīšanas veiktas arī ceļu būvniecības sabiedrībā “Igate”. To Latvijas Televīzijai apstiprināja pašā uzņēmumā, lai arī iepriekš tas darbinieku pratināšanu un citu procesuālo darbību veikšanu uzņēmumā noliedza. Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) interesi būvnieks dēvē par pārsteigumu, un līdzīgu viedokli pauž arī Dobeles novada domē, kurā par kukuļņemšanu aizdomās turētā darbiniece darbu aizvien turpina.
Senā un vairākkārt nopostītā Īles dievnama atdzimšana turpinās
Vairāk nekā 300 gadus senā un vairākkārt nopostītā Īles dievnama atdzimšanas brīnums aizsākās 2016. gada Baznīcu naktī. Tagad baznīcas durvis ir atvērtas vismaz reizi mēnesī. Sakārtoti arī īpašuma dokumenti, un soli pa solim tiek vākti līdzekļi jumta atjaunošanai. 
Gads pēc ugunsgrēka Valdgalē: mežs aizvien bīstams, bet purvā atkal iegūst kūdru
Vārda tiešā nozīmē “karstu” un raižpilnu periodu pirms gada šajā laikā piedzīvoja Talsu un Ventspils novadi, kur vērienīgās platībās uguns postīja vietējos mežus. Gadu pēc ugunsgrēka meži joprojām ir bīstami cilvēkiem un, visticamāk, tādi būs vēl vairākus gadus. Tikmēr purvā, kur ugunsgrēks sākās, kūdras ieguvēji jau atsākuši darbus izdegušajās platībās.
Latvijas Radio valde iesniedz NEPLP ārkārtas pieprasījumu 100 000 eiro apmērā šim gadam
Pirmdien, 22. jūlijā, Latvijas Radio valde iesniegusi kapitāldaļu turētājam - Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) - detalizētu informāciju par ārkārtas finanšu līdzekļu pieprasījumu no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” 100 000 eiro apmērā, informē Indra Zomerovska, Latvijas Radio galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste.
Sadārdzinātajā Rīgas atkritumu biznesā spieķus liek ministrija; Konkurences padome vēl meklē iejaukšanās rīkus
Bažas par Rīgas jauno atkritumu konkursu nu sāk apstiprināties praksē – liela daļa iedzīvotāju, saņēmuši jaunā atkritumu apsaimniekotāja cenu piedāvājumu, konstatē, ka tas ir par vismaz 40% dārgāks. Uzņēmējs gan skaidro, ka jaunas mašīnas un šķirošanas vietas prasa milzīgus ieguldījumus. Tikmēr nozares ministrija iebilst jau pašlaik, bet Konkurences padome vēl meklē iejaukšanās rīkus nākamo 20 gadu monopolā.
Daļu ārzemēs nepieciešamo dokumentu varēs apliecināt pie jebkura Latvijas notāra
Visai bieži Latvijas iedzīvotājiem rodas nepieciešamība ārvalstīs uzrādīt Latvijā izsniegtus publiskos dokumentus, piemēram, laulības apliecību, augstskolu diplomu un citus. Lai ārzemēs varētu pārliecināties, ka šis dokuments tiešām ir derīgs, iedzīvotājiem bija jādodas uz Latvijas Ārlietu ministrijas Konsulāro departamentu. Tur tika apliecināts, ka dokuments patiešām ir īsts. No 1. jūlija daļu no dokumentiem būs iespējams apliecināt pie jebkura Latvijas notāra 30 Latvijas pilsētās. 
Valsts kontrole: Trūkst atklātas pieejas ZM fondu finansējuma izlietojumā
Zemkopības ministrija no valsts budžeta caur vēsturiski izveidotiem fondiem finansē ar meža, medību un zivsaimniecības nozarēm saistītus projektus, ik gadu tam atvēlot  gandrīz divus miljonus eiro. Daļa no šīs summas tiek piešķirta arī nevalstiskajām organizācijām, kā arī dažādu sabiedrības informēšanas un izglītošanas pasākumu īstenošanai. Valsts kontrole revīzijā atklāja, ka starp šiem fondiem valda būtiskas atšķirības budžeta līdzekļu apsaimniekošanā, īpaši vēršot uzmanību uz trūkumiem Meža attīstības fonda un Medību saimniecības attīstības fonda līdzekļu pārvaldē. Pastāvošo pieeju nevar saukt par atbildīgu, atklātu un skaidru.
VK: Lauksaimniecības sektorā atsevišķas nevalstiskās organizācijas gadiem ilgi bauda privilēģijas
Lauksaimniecības nozares ietekmīgākās nevalstiskās organizācijas finansējuma saņemšanā no valsts budžeta bauda īpašas privilēģijas, kas nav raksturīgas nevalstiskajam sektoram valstī kopumā, informēja Valsts kontrolē. Veicot revīziju, secināts, ka Zemkopības ministrijas un lauksaimniecības nevalstisko organizāciju sadarbība nav atklāta un caurskatāma. Revidentiem tā arī neizdevās rast priekšstatu, kā – nozares vai atsevišķu nevalstisko organizāciju vai to pārstāvju - interesēs galarezultātā tiek pieņemti lēmumi. 
Daugavpils novadā trīs nedēļu garumā apmāca jaunos zemessargus
Šobrīd Zemessardzes 3. Latgales brigādes mācību poligonā "Meža Mackeviči” Daugavpils novadā notiek zemessargu militārās pamatapmācības kurss. Tajā piedalās ap 80 jauno zemessargu no Latgales un Vidzemes, kuri triju nedēļu laikā uzlabo fizisko sagatavotību un apgūt militāro iemaņu pamatus. "Tas ir pamats, lai kļūtu par savas zemes sargu”, saka paši jaunie zemessargi, daudziem no kuriem tās ir šāda veida pirmās apmācības.
Darbu sāk speciāls pašvaldību reformas zvanu centrs
PIrmdien, 22. jūlijā, darbu sāk Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izveidotais zvanu centrs, kur iedzīvotāji, zvanot pa tālruni 68 80 69 99, var noskaidrot atbildes uz jautājumiem saistībā ar ministrijas īstenoto vietējo pašvaldību administratīvi teritoriālo reformu.
Cilvēki ar kustību traucējumiem apgūst jaunas iemaņas
Nedēļas nogalē Vaivaros notika sporta spēles cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Aktivitātes bija pielāgotas ikdienas situācijām, lai cilvēki varētu uzlabot jau esošās un apgūt jaunas iemaņas. Taču vairāk par aktivitātēm ikviens atnākušais visaugstāk novērtēja kopā būšanas prieku un satikšanos.
LKS valdes locekli VDD tur aizdomās par komunistiskā genocīda publisku noliegšanu
Valsts drošības dienests (VDD) ir sācis kriminālprocesu pret Latvijas Krievu savienības valdes locekli Aleksandru Fileju saistībā ar viņa ierakstu sociālo tīklu platformā "Facebook", kurā viņš apsveica lasītājus ar 17.jūniju, norādot, ka PSRS armija Latviju "atbrīvoja no diktatora režīma", aģentūra LETA noskaidroja VDD.
Elektromobiļus reģistrē arvien aktīvāk
Latvijā šobrīd ir reģistrēti aptuveni 530 elektromobiļi. Katru gadu reģistrēto elektrospēkratu skaits pieaug par 30%, un ceļu satiksmes drošības direkcija ir gandarīta par elektroauto skaita pieaugumu, jo šādi auto ir videi krietni draudzīgāki.
Jaunākie
Interesanti