Ieskats Artmanes ģimenes kino hronikā kopā ar Kasparu Dimiteru

Piedāvājam kopā ar Vijas Artmanes dēlu Kasparu Dimiteru, viņa sievu Līgu un dēliem – Jēkabu un Stefanu Ezru –  ieskatīties ģimenes arhīva kino materiālos, kuri nekad iepriekš vēl nav publiskoti.

Unikālajos kadros redzams gan Juris (Džemmas Skulmes un Artūra Dimitera dēls), gan Kaspars un Kristiāna (Vijas Artmanes un Artūra Dimitera bērni) bērnībā, gan Artmanes mamma Anna, gan Artūra Dimitera māte Berta, ģimenes luteklis – suns Arro, gan, protams, arī ģimenes galva Artūrs Dimiters.

Kā aizkadrā stāsta Kaspars Dimiters, tētis bija iemācījis mammai filmēt, taču pamatā filmēšana bijusi tēta – Artūra Dimitera aizraušanās.

21.augustā, dienā, kad leģendārajai aktrisei Vijai Artmanei apritētu 90 gadi, kinoteātrī “Splendid Palace” pirmizrādi piedzīvos režisores Agitas Cānes-Ķīles un scenārija autores Dairas Āboliņas kopdarbs, dokumentālā filma “Aktrise un laiks. Vija Artmane”.

Filmā izmantoti arī unikāli kadri no aktrises ģimenes “mājas kino” arhīva, kas uzņemti ar 8 mm amatieru kino kameru. Arhīvu – 32 stundas uzfilmētā materiāla – filmas veidotājiem uzticējuši Artmanes piederīgie. Šie materiāli nekad vēl nav publiskoti.

Aktrise un laiks. Vija Artmane

Latvijas Televīzijas dokumentālā filma.

  • Pirmizrāde – 21.08 plkst 19.00 kinoteātrī "Splendid Palace";
  • Televīzijas pirmizrāde – 24.08. plkst 21.25. LTV1.