Provizoriskie rezultāti

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 5 iecirkņiem

Atjaunots: 06.06. plkst. 11:10

Provizoriskais mandātu sadalījums

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 5 iecirkņiem

Atjaunots: 06.06. plkst. 11:10

8 vietas Jaunā VIENOTĪBA
3 vietas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", Politiskā partija "Latvijas Reģionu Apvienība", "LATVIJAS ZEMNIEKU SAVIENĪBA"
3 vietas Latvijas Zaļā partija
1 vieta "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija
Ziņas
Salaspils, Siguldas un Ādažu novada jaunie mēri sola turpināt iesākto
Saeimas vēlēšanas pamatīgi paretinājušas pašvaldību deputātu rindas. Vairāk nekā ceturtā daļa jeb 26 no 14. Saeimas deputātiem līdz šim bija pašvaldību deputāti, viņu vidū arī četri novadu mēri – Salaspils, Siguldas, Ādažu un Kuldīgas. Pašvaldībām kopumā šāds rezultāts ļauj cerēt, ka jaunais parlaments vairāk ieklausīsies reģionu vajadzībās. Nu šīm četrām pašvaldībām tagad jāmeklē jauni priekšsēdētāji.

Ziņojumu dēlis

Pastāsti, kādas problēmas ir Tavā pašvaldībā, kas labs ir izdarīts pēdējo 4 gadu laikā vai ko Tu gribi sagaidīt no jaunās vietvaras.

Video

Jaunākie video no citiem novadiem

Rādīt vairāk

Kas solīts pirms 4 gadiem

Ko pirms iepriekšējām vēlēšanām 2017.gadā toreizējie pašvaldību vadītāji intervijās LTV Ziņu dienestam atbildēja uz iedzīvotāju jautājumiem un ko solīja darīt četru gadu laikā.

Salaspils domē atkal strīdi par vietām komitejās
Salaspils novada domē jauno deputātu darbs atkal sācies ar strīdiem par vietu sadalījumu komitejās un tiesvedību. Tiesvedība par proporcionalitātes ievērošanu bija arī iepriekšējā sasaukumā, bet tiesas lēmumu izpildīt nebija iespējams, jo tas stājās spēkā tikai šā gada 9. jūlijā. Tagad Administratīvā rajona tiesa apmierinājusi lūgumu par pagaidu noregulējumu un uzlikusi domei par pienākumu mēneša laikā izdot jaunu lēmumu par komiteju sastāva izveidi.
Skaidrību par pašvaldības deputātu proporcionālu sadalījumu komitejās cer sagaidīt topošajā pašvaldību likumā
Pēc tiesas sprieduma par deputātu sadalījumu komitejās Salaspils novada domē diskusijas un tiesu iesaisti proporcionālam deputātu sadalījumam pašvaldību komitejās cer risināt ar konkrētu modelējumu topošajā likumā „Par pašvaldībām”. Vienlaikus pēc atbildīgās ministrijas norādēm Dobeles novada domē jāpārvēl mēra vietnieki. 
AT: Salaspils domei jānodrošina visiem deputātiem vienlīdzīgas tiesības darboties komitejās
Augstākā tiesa (AT) 9.jūlijā atstājusi negrozītu Administratīvās apgabaltiesas spriedumu, ar kuru pilnībā apmierināts Salaspils novada domes deputāta Jāņa Nebara (Nacionālā apvienība) pieteikums par pienākuma uzlikšanu Salaspils novada domei izdot lēmumu par domes komiteju sastāva noteikšanu, nodrošinot deputātu vienlīdzīgas tiesības līdzdarboties Salaspils novada domes pastāvīgo komiteju darbā, aģentūru LETA informēja tiesā.