Partijas lapa

Baiba Anda Rubesa

Attīstībai/Par!

Izglītības līmenis: Augstākā izglītība

Pilsonība: Kanāda, Latvija

Dzīvesvieta: Rīga

1 Kādēļ vēlētājam ir jāuztic Jums Latvijas pārstāvniecība Eiropas Parlamentā?
Latvijai vajag svaigu un zinošu pārstāvniecību; es piedāvāju plašu biznesa vadības pieredzi, iegūta gan Latvijā, gan ārzemēs. 15 gadus strādājot ar Briseles politiķiem-ir iegūta Eiropas Komisijas uzticība un cieņa. Tādēļ mani aicina dažādos nopietnos pasākumos, piemērām, nesenajā G7 valstu transporta ministru sanāksmē Itālijā. Vēlētājam derēs zināt, ka es protu ne tikai tekoši angliski un latviski, bet arī franciski un vāciski, kas palīdz, kad jāiestājas par Latvijas vajadzībām un prasībām ES.
2 Ko Jūs gribat paveikt Eiropas Parlamenta deputāta amatā un kā plānojat to panākt?
Latvijai jābūt saviem čempioniem Eiropā un es tam esmu gatava. Kā biznesa vadītāja protu panākt to, ka dažādas intereses kopīgi risina problēmas. To pašu darīšu EP, lai uzlabotu gan mūsu ekonomisko izaugsmi, gan veselības politiku, gan vides aizsardzību. Gribas arī turpināt iesākto:Rail Baltica projekts ir ļoti būtisks Latvijas nākotnei, un es cīnīšos par nepieciešamajiem 4 miljardu EURO nākošajā piecgadē visās iestādēs un instancēs. Mani stiprākie trumpji ir pieredze, neatlaidība, komunikācija.
3 Kāda, Jūsuprāt, būs ES nākotne nākamajos piecos gados?
Eiropas valstīm ciešāk sadarbojoties,ES panāks Ķīnu un ASV. Būs vai nebūs Breksits,mums būtiski jāstiprina ES valstu sadarbību.Sagaidu, ka 5 gadu laikā Eiropa apturēs baismīgās totalitārās tendences, kas apdraud brīvību visās valstīs.Man ir klusa pārliecība, ka AK tomēr no Eiropas Savienība neizstāsies. Rail Baltica būs savienojusi Baltiju ar Poliju; medikamenti būs cenās, ko parasts cilvēks var atļauties;mes būsim piebremzējuši klimata pārmaiņas.
Iegūtā izglītības pakāpe Izglītības iestāde Gads Specialitāte
Augstākā Jorkas Universitāte 1974 Bakalaura grāds politikas zinātnē
Augstākā Šo koledža 1975 Grāds biznesa administrācijā
Darbavieta Amats
Latvenergo AS Padomes locekle
RFactor SIA Valdes locekle
SSE Riga Foundation Padomes locekle
Valoda Līmenis
Latviešu brīvi
Angļu brīvi
Vācu brīvi
Franču ļoti labi
Jaunumi

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt