Izglītības līmenis: Augstākā izglītība

Pilsonība: Latvija

Dzīvesvieta: Rīga

1 Kādēļ vēlētājam ir jāuztic Jums Latvijas pārstāvniecība Eiropas Parlamentā?
Man ir ilgstoša darba pieredze gan valsts, gan arī nevalstiskajā un akadēmiskajā sektorā. Esmu piedalījies Latvijas iestāšanās sarunās ES, vēlāk Briselē pārstāvējis Latvijas Banku. Esmu vadījis arī Latviešu biedrību Beļģijā. Spēju paskatīties uz problēmām no dažādiem skatu punktiem un nekad neesmu izvairījies no izaicinājumiem. Esmu pārliecināts eiropietis un uzskatu, ka Latvijai ir jābūt iespējami cieši integrētai ES. Mana pieredze un pārliecība ir tas, ko piedāvāju vēlētājiem!
2 Ko Jūs gribat paveikt Eiropas Parlamenta deputāta amatā un kā plānojat to panākt?
Spēcīga ES ir garants Latvijas drošībai un labklājībai! Jāstiprina ES institūcijas, īpaši Komisiju un Parlamentu. Jāmeklē jauni risinājumi, kā pārvarēt vēlētāju uzticības problēmu. Deputātiem jābūt atbildīgākiem pret saviem pienākumiem, turklāt jāiedibina ciešāka sadarbība ar nacionālajiem parlamentiem. Jāpilnveido ES iekšējā tirgus darbība, un lielajām valstīm jāatver savi pakalpojuma tirgi. Jāstiprina digitālā Eiropa, un ekonomisko iespēju un ienākumu vienlīdzība starp dalībvalstīm.
3 Kāda, Jūsuprāt, būs ES nākotne nākamajos piecos gados?
Savienībai būs jāizvēlas - nostiprināties kā liberāldemokrātisko vērtību aizstāvei vai arī atteikties no deklarētajām vērtībām un līdzšinējiem integrācijas sasniegumiem, izdabājot populistiem. Pastiprināsies konfrontācija starp eiropeiskajiem un anti-eiropeiskajiem spēkiem. Šo konfrontāciju veicinās spēki ārpus ES. Ticu, ka eiropeiskās idejas gūs virsroku, taču priekšā ir smags darbs, lai pārliecinātu Eiropas sabiedrības, ka vienotības ideja šodien ir tik pat aktuāla, kā pēc 2. Pasaules kara.
Iegūtā izglītības pakāpe Izglītības iestāde Gads Specialitāte
Augstākā Vīnes Universitāte/Vīnes Diplomātijas akadēmija 1998 Maģistrs
Augstākā Rīgas Tehniskā universitāte 1995 Diplomēts inženieris
Augstākā Rīgas Tehniskā universitāte 1994 Bakalaurs
Vidējā Liepājas 5. vidusskola 1991
Pamata Liepājas 5. vidusskola 1988
Darbavieta Amats
Ieguldījumu pārvaldes sabiedrība “Hipofondi” Padomes loceklis
SIA “Lonnija” Valdes priekšsēdētājs
Biedrība “Par izcilu Latvijas Valsts prezidentu” Valdes priekšsēdētājs
Valoda Līmenis
Latviešu dzimtā
Angļu brīvi
Franču labi
Vācu labi
Jaunumi

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt