«Renew Europe» - Makrona virzīti Eiropas reformisti
Eiropas Parlamentā pieaugusi liberāldemokrātu ietekme, un Francijas prezidenta pārstāvētā "Renew Europe” plāno likt uzsvaru uz reformām un Eiropas atjaunošanu. Tieši tā var tulkot arī grupas nosaukumu, lai gan pagaidām oficiālā versija latviešu valodā vēl nav izdomāta.
EP vēlēšanās pieaugusi jauniešu aktivitāte
Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās piedalījušies 50,6% balsstiesīgo vēlētāju, nodrošinot augstāko aktivitāti kopš 1994. gada. Eirobarometra aptauja liecina, ka šādu augsto aktivitāti nodrošināja jauniešu aktivitātes pieaugums.
CVK aptauja: 80% vēlētāju svarīga iespēja vēlēšanās balsot jebkurā iecirknī
Vairākums Latvijas vēlētāju uzskata, ka vēlēšanās ir svarīgi nodrošināt iespēju balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī, pat ja tas var radīt grūtības, tai skaitā papildu izdevumus, tehnisko traucējumu iespējamību vai citas, liecina Centrālās vēlēšanas komisijas (CVK) sadarbībā ar pētījumu centru SKDS veiktā vēlētāju aptauja pēc šogad notikušajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām.
Ijabs: EK vadītāja izraudzīšanās varētu aizkavēties
Eiropas Komisijas (EK) prezidenta izraudzīšanās varētu aizkavēties jaunā Eiropas Parlamenta (EP) sadrumstalotības dēļ, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja jaunievēlētais EP deputāts Ivars Ijabs ("Attīstībai/Par!).
EK: Krievijas grupas dezinformācijas kampaņās centās ietekmēt EP vēlēšanas
Dažādas Krievijas grupas ir īstenojušas plašas dezinformācijas kampaņas, kuru mērķis ir bijis ietekmēt Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu iznākumu, - ar šādu paziņojumu klajā nākusi Eiropas Komisija (EK). Tās jaunākajā pētījumā secināts - kampaņas uzdevums ir bijis mazināt vēlētāju aktivitāti un mainīt viņu viedokli. Pagaidām šo kampaņu ietekmi uz vēlēšanu iznākumu gan ir grūti noteikt.