Tēta projekts
Atgriežas no ārzemēm un izveido savu uzņēmumu Cita pieredze
Izvēlne

Atgriežas no ārzemēm un izveido savu uzņēmumu

Lai kaut ko sasniegtu laukos, ir jāstrādā divtik vairāk, par to pēdējo divu gadu laikā pārliecinājies jaunais uzņēmējs Kaspars Kirpičenoks no Vaiņodes. Viņš ir viens no tiem nedaudzajiem, kurš, atgriežoties no darba Īrijā un Anglijā, izveidojis savu ražošanas uzņēmumu, liekot lietā gūto pieredzi, zināšanas un biznesa kontaktus.

Jau divus gadus Vaiņodes vecajā rūpkombinātā izvietojusies Kaspara Kirpičenoka izlolotā mēbeļu ražotne. Lai gan pirms kāda laika speciālistu trūkuma dēļ bija apdraudēta ražotnes darbība, šobrīd mazais uzņēmums sevi pieteicis ārvalstu tirgos.

Kā atzīst uzņēmējs, paliekot par šauru, neesot vietas pat savam stūrītim. Visi ārvalstīs nopelnītie līdzekļi ieguldīti ražotnē, izmantotas arī Eiropas fondu iespējas, kam esot gan savi plusi, gan arī mīnusi.

Līmenis un tirgus ir audzis un pilnveidojies divu gadu laikā. Iegādātie darbagaldi vairs neatbilst tām prasībām, kas būtu vajadzīgas tagad. Taču ir uzraudzība, un turpmākos trīs gadus es tos nevaru pārdot un ieguldīt to naudu citu darbagaldu iegādei," skaidro Kaspars Kirpičenoks.

Divus gadus Īrijā un gadu Anglijā Kaspars strādājis mēbeļu ražotnē, jo pēc specialitātes ir mēbeļu galdnieks Taču arī tur papildus mācījies koledžā. Iegūtā pieredze, zināšanas un biznesa kontakti mudinājuši domāt par savu uzņēmumu. Patriotisku jūtu vadīts, Kaspars  atgriezies Vaiņodē.

Atgriežoties šeit, Latvijā, viss nenotika tik ātri, kā vēlētos. Ir pagājuši divi gadi, un tikai tagad esmu nokomplektējis komandu - optimālo cilvēku skaitu darbnīcā, lai varētu produktīvi strādāt," stāsta jaunais uzņēmējs.

Uzņēmumā strādā četri speciālisti, kas pagaidām esot optimālais skaits, lai nezaudētu savu individuālo stilu. Gusts ir viens no darbiniekiem, kurš nelielu laika sprīdi strādājis Norvēģijā. Būdams kaimiņpagasta iedzīvotājs, viņš šo sauc par labāko darba iespēju tuvākajā apkārtnē.

Vaiņodē ražotās masīvkoka mēbeles jau paguvuši novērtēt klienti Latvijā un austrumu kaimiņvalstīs, nupat uzsākts to eksports uz Beļģiju.

Ir jāstrādā, lai kaut ko sasniegtu. Lai sasniegtu kaut ko laukos, jāstrādā divreiz vairāk. Neatlaidīgs darbs virza uz priekšu, un rezultāti rodas strādājot," saka uzņēmējs Kaspars Kirpičenoks.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt