«Sargāj’ savu tēvu zemi»
Ludzā svin Valsts robežsardzes 99. gadadienu
Šonedēļ tiek godināta Valsts robežsardze 99.jubilejā. Vairāki pasākumi notika Ludzā, kur pašlaik atrodas divas no sešām Valsts robežsardzes teritoriālajām pārvaldēm. Pirmo reizi līdztekus ekipējuma, tehnikas un kinologu paraugdemonstrējumiem atklāta arī robežsardzes vēsturei un robežsargu likteņstāstiem veltīta izstāde.
Garbars: Miera laikā robežsardze spēs uzraudzīt robežas, bet kara laikā - militāri pretoties
Latvijas Valsts robežsardze vairāku gadu garumā ir veikusi ārkārtīgu lielu darbu. Drīzumā noslēgsies robežsargu pārapbruņošana ar NATO standartam atbilstošiem ieročiem un tiks īstenotas vairākas likumdošanas iniciatīvas, kā arī nodrošinātas apmācību programmas. Savukārt robežsargu aktīvā dalība militārajās mācībās ļauj gūt pārliecību, ka dienests spēs izpildīt dubulto funkcionalitāti - robežas uzraudzību miera laikā, bet militāru pretošanos kara laikā, intervijā Latvijas Televīzijai sacīja Valsts robežsardzes priekšnieks Normunds Garbars. Intervijā robežsardzes priekšnieks runā par dienesta darbinieku ikdienu, pārkāpēju aizturēšanu, valsts robežas iekārtošanu un tās attīstību.
Aizmirst nedrīkst. Palmira Lāce katru gadu piemin Masļenkos kritušos robežsargus
Katru gadu 17.jūnijā bijusī politiķe Palmira Lāce organizē braucienu uz Aizgāršas robežpunktu Goliševā. Kopā ar domubiedriem viņa ved ozollapu vainagus, lai pieminētu 1940.gadā naktī no 14. uz 15.jūniju Masļenkos nogalinātos. Tonakt padomju NKVD uzbruka Latvijas robežsardzei, nošāva trīs robežsargus un divas civilpersonas, kā arī nodedzināja sardzes ēku. Tagad Masļenkiem vairs nevar piekļūt, jo šī vieta atrodas Krievijā. Vistuvāk ir Goliševa, bet Ludzas upe plūst garām kādreizējai Masļenku sardzei, tādēl straumē iemestie piemiņas vainagi aizpeld līdz traģēdijas vietai.
Robežsardze - valsts drošības pirmā līnija, par kuru zinām maz
Pirmais cilvēks, ar kuru ikvienam ir darīšana, iebraucot Latvijā, ir robežsargs. Viņš pirmais aci pret aci saskaras arī ar valsts ienaidnieku - kontrabandistu, nelegālo imigrantu, spiegu un kara gadījumā - ar iebrucēju. Robežsardze ir valsts drošības pirmā līnija.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt