«Paspēt izglābt»

Dokumentālā filma par VUGD 100 gadu vēsturi «Paspēt izglābt»

Skatīties filmu
VIDEO: Kā žāvē ugunsdzēsēju šļūtenes? 
Šļūtenes ir viens no ugunsdzēsēju pamata darbarīkiem. Dažkārt var redzēt, ka viņi tās izvilkuši pagalmā pie depo un pārbauda plīsuma vietas. Tās tiek iezīmētas un vēlāk lāpītas.
VUGD pēdējos gados uzcelti pieci jauni depo
Patlaban Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apsaimniekošanā ir 92 depo ēkas. 29 būvētas līdz 1940. gadam, 60 būvētas padomju gados, bet  pēdējos gados pilnībā uzcelti pieci jauni depo.
Padomju gadu lielāko ugunsgrēku dzēšanas vadītājs - Vladislavs Žerdiņš
Vladislavu Žerdiņu visi sauc var Valdi. Viņa tēvs bija brīvprātīgais ugunsdzēsējs, un mazdēls par to strādā joprojām. Kad pirms intervijas Latvijas Televīzijai lūdzu viņu parādīt fotogrāfijas, Valdis paliek pikts. Nav ko izjaukt ierasto kārtību. Bildes kaut kur dziļi sapakotas kastē skapī. Kad beidzot pierunāju izvilkt, Valdis atmaigst.
Sešas epizodes ugunsdzēsēju darbā. Ieskats «Paspēt izglābt» tapšanā
Vai tev ir bail iet tajos dūmos? Vai tev nav bail, ka kaut kas uzkritīs uz galvas? Un kā ir skatīties uz slīkoni, kas nogulējis ūdenī vairākas nedēļas, vai arī uz autoavārijā sašķaidītu cilvēka galvu? Diemžēl jāatzīst, ka arī es, pēc 20 gadiem žurnālistikā, diletantiski centos no ugunsdzēsējiem sākumā izvilkt šīs atbildes. Bet viņi daudz neko nestāsta. Emocijās neizplūst. Un arī labi. Emocijas šajā darbā daudz neko nepalīdz. Iet un dara.  

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt