Maratoni

Fotostāsts: Harkovas maratona norise Ukrainas nemieru laikā
Nedēļu pirms Lieldienām Ukrainas ziemeļaustrumu pilsētā Harkovā notika starptautisks maratons, uz kuru no Latvijas bija devies Ivars Lapiņš, lai palīdzētu organizatoriem nodrošināt dalībnieku rezultātu fiksēšanu. Vairākus mēnešus iepriekš plānotā maratona norises laiks sakrita ar nemieriem Ukrainas otrajā lielākajā pilsētā. Lapiņš dalījās iespaidos ar Ukrainā redzēto un pārdzīvoto, pavēstot arī par starpgadījumu, no kura izdevies veiksmīgi izsprukt.
19.aprīlī Igaunijā aizvadītas Baltijā lielākās airēšanas sacensības Vehandu (Vohandu) maratons, kur lieliskus panākumus guva Latvijas komanda. Sieviešu konkurencē ātrākā bija Mairita Ozola, savukārt kanoe klasē trešo vietu izcīnīja komandas "ZOMG" pārstāvji Gatis Ozoliņš un Mārtiņš Zviedris.
Ziemeļpola maratons met izaicinājumu
Nupat aizritējis aukstākais un līdz ar to pasaulē smagākais maratons - skrējējiem no visas pasaules bija jāpārvar ne vien gara distance, bet arī stindzinošs sals – maratons tika rīkots Ziemeļpolā.
Prokopčuka izcīna otro vietu Nagojas maratonā
Latvijas titulētākā garo distanču skrējēja Jeļena Prokopčuka svētdien Japānā izcīnīja otro vietu Nagojas maratonā, informēja rīkotāji. Prokopčuka finišu sasniedza pēc divām stundām, 24 minūtēm un septiņām sekundēm.
Ivars Eglītis stāda eglīti par godu katram noskrietajam maratonam
Gada nogalē egles ieņem īpašu vietu – par tām gan dzied un skaita dzejoļus, tās rotā un zem tām var atrast dāvanas. Savukārt Kuldīgas slimnīcas vadītāja, ārsta un bijušā veselības ministra Ivara Eglīša dārzā eglēm īpaša loma ir visu gadu – tās iestādītas par godu viņa noskrietajiem maratoniem.
Prokopčuka: Maratonam jātrenējas augstkalnē
Jeļena Prokopčuka ir Latvijas visizcilākā skrējēja - 49 reizes kļuvusi par Latvijas čempioni, viņai pieder rekordi sešās disciplīnās, sākot ar 3000 metriem un beidzot ar maratonu. Maratonos kopumā startēts 16 reižu. Ņujorkā – piecas reizes un ļoti sekmīgi: 2005. un 2006. gadā Prokopčuka uzvarēja, 2007. gadā un šoruden izcīnīta bronzas medaļa.
Prokopčuka: Vecums neko nenozīmē, ja ir iekšējs spēks
Jeļena Prokopčuka ar Ņujorkas maratonā izcīnīto 3.vietu pati sev pierādīja, ka 37 gadu vecumā spēj konkurēt ar pasaulē spēcīgākajām skrējējām, tādēļ par karjeras norietu vēl nedomā. Skrējēja pastāstīja, ka par sasniegto rezultātu ir ļoti laimīga.
Prokopčuka izcīna 3.vietu Ņujorkas maratonā
Latvijas skrējēja Jeļena Prokopčuka svētdien izcīnīja 3.vietu Ņujorkas maratonā, liecina rīkotāju informācija. Prokopčuka klasisko distanci veica divās stundās, 27 minūtēs un 47 sekundēs.
Startē Ņujorkas maratons
Pulksten 15.10 pēc Latvijas laika tiek dots starts prestižajam Ņujorkas maratonam. Dalībnieču vidū arī Jeļena Prokopčuka, kas par uzvarētāju kļuva 2005. un 2006.gadā.
Žolnerovičs Frankfurtē labo Latvijas rekordu maratonā
Skrējējs Valērijs Žolnerovičs svētdien Frankfurtē izcīnīja 16.vietu un sasniedza jaunu Latvijas rekordu maratonā, informēja organizatori. Žolnerovičs 42,195 kilometru distancē par minūti un 22 sekundēm laboja sev pašam piederējušo valsts rekordu.
Skrējēja Kažemāka izcīna otro vietu Drēzdenes maratonā
Skrējēja Anita Kažemāka svētdien Vācijā izcīnīja otro vietu Drēzdenes maratonā, liecina rīkotāju informācija. Ātrāka par Latvijas maratonisti bija tikai kenijiete Priska Kiprono, kura Drēzdenē uzvarēja arī pirms gada.
Sāk reģistrēt skrējējus nākamajam «Nordea» Rīgas maratonam
"Nordea" Rīgas maratona organizatori trešdien sāka reģistrēt dalībniekus 2014.gada skrējienam, kas risināsies 18.maijā, informēja rīkotāji. Reģistrāciju organizatori tradicionāli sāk astoņus mēnešus pirms pasākuma, lai dalībnieki izvēlētos sev piemērotāko distanci un paspētu skrējienam pienācīgi sagatavoties.
Latvijas čempioni maratonā – Kristaps Bērziņš un Dace Lina
Valmierā svētdien tika aizvadīts "Skrien Latvija" skriešanas seriāla sestais posms – „Sportlat” Valmieras maratons, kas vienlaikus bija Latvijas čempionāts maratonā. Par valsts čempioniem 42,195 kilometru distancē kļuva Kristaps Bērziņš no Kuldīgas un Dace Lina no Rīgas. Kopumā uz starta stājās gandrīz 2500 skrējēju, informēja organizatori.
Baskāji skries maratonu gar Baltijas jūru
28.septembrī Latvijā gar jūras krastu no Mazirbes līdz Rojai notiks Pirmais Baltijas baso pēdu maratons. Interesentiem būs iespēja pierādīt savus spēkus 11 km, 32 km un 53 km distancēs, informēja maratona rīkotāji.
Turpinās «Dzejas dienas 2013»
Festivāla "Dzejas dienas 2013" programmas otrā puse iezīmējas ar tradicionāliem un tematiskiem dzejas lasījumiem, dzejas personībām veltītiem pasākumiem un multimediālu izstādi. "Dzejas dienu" rīkotāji aicina nezaudēt modrību un turpināt baudīt plašo piedāvājumu.
Valmieras maratonā arī šogad noteiks Latvijas čempionus
Valmieras maratonā arī šogad noteiks Latvijas čempionus vīriešu un sieviešu konkurencē, otrdien informēja organizatori. Sacensības risināsies 15. septembrī, skrējējiem garākajā klasiskajā distancē Vidzemes pilsētā sacenšoties septīto reizi.
Kenijiete Kiplagata pirmā aizstāv pasaules čempiones titulu maratonā
Kenijiete Edna Kiplagata sestdien Maskavā izcīnīja pasaules čempionāta pirmo zelta medaļu un kļuva par sieviešu konkurencē pirmo skrējēju, kam izdevies aizstāvēt uzvarētājas titulu maratonā. Sacensību pirmajā dienā sadalīja vēl vienu medaļu komplektu 10 000 metru skrējienā, kur nepārspēts palika Lielbritānijas olimpiskais čempions Mo Farahs.
Rīgas maratona laikā uz ārstniecības iestādēm nogādāti 24 skrējēji
Šodien „Nordea" Rīgas maratonā startēja vairāk nekā 22 tūkstoši skrējēju no 60 valstīm. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša Latvijas Radio informēja, ka šogad maratona laikā skrējējiem nav bijušas nopietnas problēmas ar veselību.
Mediķi: Trasē svarīgi ir dzert ūdeni
Pulksten 12.30 trasē dosies tie, kas gatavojas skriet 10 kilometru garu distanci, savukārt 13.30 - tie, kas vēlas pievarēt 5 kilometrus. Tā kā laiks ir karsts, pirms došanās uz startu mediķi vēlreiz iesaka skrējējiem pārliecināties par savu labo veselības stāvokli - vai nav paaugstināta ķermeņa temperatūra un nekas nesāp. Svarīgi, lai skrējēji būtu arī labi izgulējušies un spēka pilni.
Prokopčuka aicina neskriet uz spēku izsīkuma robežas
Vairāk nekā 20 000 dalībnieku dažādās distancēs svētdien startēs tradicionālajā "Nordea" Rīgas maratonā, kas pulcēs gan augstas meistarības atlētus, gan skrējējus, kuri startēs savam priekam. Vairāk nekā puse dalībnieku pieteicās piecu kilometru distancei, bet gatavību skriet klasiskā maratona 42,195 kilometrus apliecināja 1300 dalībnieku.