«Lietas Nr. 1918-2018»
Ķuzis: Mūsdienās noziegumu var atklāt, neizejot no kabineta
Mūsdienās, pateicoties sasniegtajam līmenim tehnoloģiju ziņā, policija noziegumus var atklāt, arī neizejot no darba kabineta, taču tas vienalga nemazina komunikācijas lomu, kas nepieciešama gan ar sabiedrību, gan saziņā ar ārvalstu kolēģiem.
Policijas simtgade: Operatīvais darbinieks atklāj, kā notika Rogaļova aizturēšana
Par vienu no padomju laika bīstamākajiem noziedzniekiem kļuva Staņislavs Rogaļovs, kurš ilgstoši vairāku gadu garumā izvaroja un nogalināja sievietes, kuras agri no rīta devās uz darbu vai vēlu vakarā no tā atgriezās, izmantodamas vilcienu. Padomju sistēmā daudzi noziegumi netika reģistrēti vai izmeklēti pavirši, kā dēļ izmeklētāji noziegumu sērijā ilgi nesaskatīja kopasakarības.

Dokumentāla filma par Latvijas policijas 100 gadiem «Lietas Nr. 1918-2018»

Skatīties filmu
No zirgiem līdz DNS iekārtai - kas jāzina par Valsts policijas simtgadi
Simt gadu laikā, kopš tika dibināta Latvijas Valsts policija, tiesībsargi ir cīnījušies gan pret pēckara laupītāju bandām, gan piedalījušies vērienīgās seksuālu maniaku izmeklēšanas un aizturēšanas operācijās. Padomju laikos apkarojuši spekulantus, mūsdienās centušies mazināt narkotiku izplatību sērgu un cauri gadsimta līdzdarbojušies arī politiskajos procesos. Ir bijuši gan panākumi, gan arī kļūdas, kas maksājušas pat nevainīgu cilvēku dzīvības.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt