Krievijas iebrukums Ukrainā

Ukrainas zemnieki neziņā par iespējām pārdot nokulto ražu
Krievijas sāktā kara plosītajā Ukrainā pašlaik ir karstākais ražas laiks. Taču to pavada dziļa neziņa, vai būs, kur likt nokultos graudus. Kara dēļ iesprostotās labības tonnas Ukrainas ostas atstāj lēni, un arvien nav zināms, vai visu izdosies izvest.
Olena Fedorova: Vai pirkt «tanciņu» kara bērniem
"Saulītes loks, zilgme ap to" (padomju bērnu dziesmas "Lai vienmēr būtu saule" pirmā rindiņa – Red.). Tāds nosaukums būtu bērna radošajai izpausmei aizgājušajos gados. Taču zīmējums, ja atceraties, tolaik bija cits. Nedaudz augstāk redzama astoņu gadu veca bērna radīta instalācija. Ņemot vērā pašreizējo realitāti un to, ka jaunais autors dzīvo Dnipro, nav grūti noskārst, kas tieši attēlots ar lego figūriņu, kurai nocirsta galva.
Sprādzieni Krimas lidlaukā stiprina ukraiņu cerības par okupantu padzīšanu no pussalas
Pēc otrdien Krievijas okupētās Krimas kara lidlaukā notikušajiem sprādzieniem izskan dažādas versijas par to, kāds bijis to iemesls un kādi ieroči varētu būt izmantoti, lai to īstenotu. Krievija sprādzienus izskaidro ar "munīcijas detonāciju", tikmēr ekspertu un amatpersonu izteikumi vedina domāt, ka Ukraina īstenojusi triecienu lidlaukam.
Krievijas kara lidlaukā Krimā nogranduši sprādzieni
Krievijas kara lidlaukā okupētajā Krimas pussalā otrdien pēcpusdienā nogranduši sprādzieni, kuros vismaz viens cilvēks gājis bojā. Krievija apgalvo, ka sprādzienus izraisījis nevis Ukrainas uzbrukums, bet gan "neuzmanīga apiešanās ar uguni".
Brīvprātīgais par situāciju Ukrainā: Piedzīvojam milzīgu traģēdiju
Brīvprātīgo aizstāvju rindās Ukrainā ir arī vēsturnieki. Palīdzot evakuēt civiliedzīvotājus, kad pie apvāršņa jau redzama krievu artilērija, viņi aicina neatkārtot vēsturi. Latvijas Televīzijai izdevās sazināties ar Džonatanu Bainardu. Viņš atrodas Ukrainā un glābj iedzīvotājus arī situācijās, kad jau sākusies ciemata apšaude.
Austrumu slimnīcā nogādāti pirmie karā Ukrainā smagi cietušie
Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) pirmdien, 8. augustā, tika atvesti pirmie pacienti no Ukrainas ar smagiem un kropļojošiem galvas, roku, kāju un citiem savainojumiem – kopskaitā 21 cietušais. Slimnīcas mediķi palīdzēs Ukrainas karā cietušajiem cilvēkiem novērst vai mazināt kropļojošo kara ievainojumu sekas, informēja RAKUS.
Ukraina veikusi triecienus pa tiltiem Krievijas okupētajā teritorijā
Ukrainas bruņotie spēki aizvadītajā naktī veikuši sekmīgus triecienus pret diviem tiltiem Krievijas okupācijas spēku kontrolētajā teritorijā. Viens no šiem tiltiem ir Antonivkas tilts pie Hersonas, kam Ukrainas armija precīzus triecienus īstenoja jau jūlija izskaņā.
Kā Ukrainas bēgļu izmitināšanu risina Ventspilī un Liepājā
Liepājas pašvaldībā tiek pieļauta iespēja, ka, sākoties vēsākam laikam, sekos bēgļu pieplūdums no Ukrainas, kur šobrīd iedzīvotājiem ir iespējams dzīvot vietās bez apkures. Kaut arī šobrīd abās lielākajās Kurzemes pilsētās bēgļu izmitināšanas kapacitāte ir izsmelta, tiek prognozēts, ka, beidzoties tūrisma sezonai, atkal būs pieejami īres dzīvokļi, kas tiek izmantoti vasaras laikā īstermiņa īrei. Kāda situācija ir pašlaik Liepājā un Ventspilī?
Brīvprātīgie atbalsta ukraiņus, drukājot lādiņu «astītes»
Lai atbalstītu ukraiņu karavīrus, brīvprātīgie ar trīsdimensiju printeriem drukā lādiņu "astītes". Tās nepieciešamas, lai, palaižot lādiņu, tas kristu taisni un veiksmīgi detonētu. Brīvprātīgie par saviem līdzekļiem izgatavojuši jau vairāk nekā tūkstoš šādu astīšu. Tomēr vajadzība pēc tām nesarūk.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt