Fiziskās aktivitātes pēc Covid-19 pārslimošanas speciālisti iesaka atsākt pakāpeniski
Tie, kas Covid-19 izslimojuši viegli, visbiežāk var dzīvot kā līdz šim, taču tiem, kas vīrusu pārslimojuši vidēji vai smagi, fiziskās aktivitātes vajadzētu atsākt speciālista uzraudzībā. Visiem – neatkarīgi no slimības gaitas – sportot jāatsāk pakāpeniski, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” norādīja “Veselības centra apvienības” (VCA) fizikālās medicīnas un rehabilitācijas dienesta vadītāja Guna Vītoliņa un fiziskās izaugsmes treneris Roberts Radičuks. 
Kādas neiroloģiskās sekas var atstāt Covid-19. Skaidro ārsti
Neiroloģiskas sekas var būt tieši Covid-19 izraisītas vai vīrusa izraisītas autoimūnas reakcijas dēļ. Negatīvās izmaiņas var būt ļoti daudz un dažādas – tostarp ožas un garšas, garastāvokļa, domāšanas traucējumi, nervu bojājumi rokās un kājās, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” skaidroja Veselības centru apvienības neirologs Jānis Mednieks.
Ārste: Covid-19 vīrusa omikrona paveids saasina hroniskās saslimšanas
Covid-19 vīrusa omikrona paveida dēļ ārsti slimnīcās visvairāk uztraucas par hroniskiem pacientiem. Viņi novērojuši, ka saslimšana, inficējoties ar vīrusa omikrona paveidu, nevis noved pie smagiem plaušu bojājumiem, bet gan dažu dienu laikā saasina esošās slimības.
RSU docētāja: Liekais svars un aptaukošanās – būtiski smagas Covid-19 gaitas un nāves riska faktori
Līdz ar Covid-19 infekcijas izplatību vēl nozīmīgāka kļuvusi cita, klusi noritoša pandēmija – aptaukošanās. Pasaulē kopš 1975. gada cilvēku skaits, kuriem ir aptaukošanās, ir teju trīskāršojies [1] un tā ir būtiska problēma arī Latvijā. Kā liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Latvijas iedzīvotāju veselību ietekmējošo paradumu pētījuma 2018. gada dati, Latvijā palielināts ķermeņa svars ir vairāk nekā pusei pieaugušo (58,7%) – liekais svars ir 34,6% iedzīvotāju, aptaukošanās – 24,1%.[2] Tikmēr jaunākie dati no ASV Pārtikas un zāļu pārvaldes (FDA) ziņojumiem par vakcīnu lietderību cilvēkiem ar aptaukošanos, salīdzinājumā ar vakcīnas efektivitāti vispārējā populācijā, rāda, ka vakcīna pret Covid-19 šai grupai ir vienlīdz efektīva.
Kā pēc Covid-19 pārslimošanas atsākt fiziskās aktivitātes
Fiziskās aktivitātes pēc pārslimota Covid-19 jāatsāk ļoti mēreni - pēc smagas slimības gaitas jāsāk ar soļošanu, staigāšanu un līdzsvara vingrojumiem, Latvijas Radio 2 padomu ciklā “Dzīvo vesels” norādīja fizioterapeite Daina Streļča. 
Profesore Zavadska: Covid-19 varētu kļūt par sezonālu infekciju, līdzīgi kā gripa
Ar laiku Covid-19 varētu kļūt par sezonālu infekciju, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” norādīja Rīgas Stradiņa universitātes profesore, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Ģimenes vakcinācijas centra vadītāja Dace Zavadska. Speciāliste aicināja cilvēkus vakcinēties arī pret gripu un neatlikt balstvakcināciju. 

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt