Sadaļas Sadaļas
Kāpēc pirms Covid-19 vakcīnas individuāli nenosaka antivielu daudzumu?
Pašlaik Latvijā tiek runāts par revakcināciju jeb Covid-19 vakcīnas trešās devas nepieciešamību, taču vienlaikus izpaliek debates par iespēju pirms kādas kārtējās potēšanās noteikt antivielu daudzumu? Ar šādu jautājumu Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā  "4. studija" vērsās skatītājs Andris.  
Ko nozīmē pārslimot Covid-19? Skaidro infektoloģe
Ir pacienti, kuriem simptomi pēc izslimošanas turpinās gandrīz gadu, bet ir pacienti, kuri pārslimojuši viegli, sapriecājušies, izstāstījuši, ka Covid-19 nekas liels nav. Pēc mēneša vai diviem parādās pilnīgi negaidīti simptomi, kas var būt garīga vai fiziska rakstura, var skart aknas, nieres, kādu citu orgānu, bet var būt arī izmaiņas domāšanā, koncentrēšanās nespēja, rakstura izmaiņas. Par to, kāpēc slimība ir neprognozējama un kādu ietekmi tā atstāj uz organismu, Latvijas Radio raidījumā "Kā labāk dzīvot" stāstīja Rīgas Stradiņa universitātes profesore, Infektoloģijas katedras vadītāja Ludmila Vīksna. 
Kā palīdzēt pārvarēt bailes no vakcīnas pret Covid-19?
Bažas un izteiktas bailes par vakcīnas ietekmi uz veselību vai pat dzīvību – ar šādu reakciju ģimenes ārsti sastopas visbiežāk, uzrunājot pacientus, kuri vēl nav pieņēmuši lēmumu vakcinēties pret Covid-19. Kā palīdzēt cilvēkiem pārvarēt šo baiļu sajūtu?
Izslimots Covid-19 aktivizē smagu depresiju
Covid-19 vīruss ir bīstams tiem cilvēkiem, kuri slimo ar depresiju vai kuriem ir depresijas aizmetņi. Aizvien vairāk pirmreizējo pacientu Latvijā psihiatra kabineta durvis ver dažus mēnešus pēc tam, kad ir pārslimots koronavīruss. Savukārt tiem, kas depresiju jau pazīst gadiem, šis vīruss diemžēl var būt palaidējmehānisms ļoti smagai saslimšanai, kad bez zālēm un slimnīcas neiztikt. 
Pētījums: Latvijas mediķi – vieni no aktīvākajiem Covid-19 vakcinācijas atbalstītājiem pasaulē
Latvijas veselības aprūpes iestāžu darbinieku – gan mediķu, gan atbalsta personāla – attieksme pret Covid-19 vakcināciju 76,9% gadījumu ir pieņemoša un atbalstoša, secināts Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pētnieku veiktajā aptaujā. Salīdzinot ar citu valstu pētījumiem, kur šis skaitlis variēja no 27,7% līdz 80,9%, iegūtie rezultāti par atbalstu vakcinācijai Latvijā uzskatāmi par augstiem.
Plaušu ķirurgs par pandēmiju: Dzīvojām uz bumbas, kas var uzsprāgt
Covid-19 laiks bijis liels izaicinājums plaušu ķirurgiem – pandēmija skārusi gan onokoloģisko slimnieku operācijas un atlabšanas procesu, gan vairojusi pacientu skaitu, jo vīruss atstāj ietekmi uz plaušām, stāstīja Tuberkulozes un plaušu slimību centra Torakālās ķirurģijas nodaļas vadītājs un ķirurgs Ints Siliņš.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt