Gandrīz detektīvs jeb epidemiologa darba ikdiena
Viens no iemesliem, kāpēc Latvijā izdodas samērā labi kontrolēt Covid-19 izplatību, ir tas, ka epidemiologi ļoti aktīvi apzina saslimušā cilvēka kontaktpersonas – potenciāli inficētos, lai informētu viņus par to, ko turpmāk drīkst un nedrīkst darīt. Tas reizēm ir detektīva cienīgs darbs, un nākas veikt desmitiem zvanu.
Ķīnas pansionāta direktore Anastasija: Mūs no Covid-19 paglāba striktie noteikumi
Honkongas pansionātos netika reģistrēts neviens nāves gadījums. Āzijas pansionātus paglāba striktie noteikumi, secina Šanhajas aprūpes nama direktore Anastasija Puzankova, dzimusi Latvijā, bet jau 16 gadus par mājām sauc pēc iedzīvotāju skaita lielāko Ķīnas pilsētu Šanhaju, kurā Covid-19 izplatība tika apturēta ļoti strauji.
Inga ar savu piemēru aicina nebaidīties runāt par garīgo veselību
Trauksme, nemiers un pat panika par nākotni – tās ir emocijas, ko Covid-19 laikā izjūt liela daļa Latvijas cilvēku. Pētījumā, ko pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma veica SKDS sociologi, atklājies – katrs ceturtais aptaujātais šajā laikā saskāries ar depresiju vai nomāktu garastāvokli. "Panorāma" tikās ar jaunu sievieti, kura atklāti saka, ka Covid-19 laikā atsākusi iet uz psihoterapiju, jo nedrošība un trauksme ikdienā ir milzīga.