«Baltijas jūra kļūs par NATO valstu ezeru». Intervija ar Igaunijas prezidentu Alaru Karisu
Uz Somijas un Zviedrijas pievienošanos NATO ļoti pozitīvi skatās Baltijas valstis. "Būs vairāk drošības!" tā ekskluzīvā intervijā Latvijas Televīzijai (LTV) sacīja Igaunijas prezidents Alars Kariss. Viņš intervijā LTV, kas notika Lennarta Meri konferences laikā Tallinā, runāja gan par NATO paplašināšanos, gan Ukrainu, Krieviju, gan Igaunijas pieredzi ar padomju laika pieminekļiem.
Eiropas Savienībā atcels prasību par sejas masku lietošanu lidmašīnās
Eiropas Savienības lidostās un lidojumu laikā Eiropā drīzumā vairs nebūs obligāti jāvalkā sejas maskas. Tā trešdien paziņojusi Eiropas Savienības Aviācijas drošības aģentūra un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs. Paredzams, ka atvieglojumi stāsies spēkā no 16. maija.
PVO: Covid-19 pandēmija izraisījusi līdz aptuveni 17 miljonus nāves gadījumu
Koronavīrusa Covid-19 pandēmija 2020. un 2021. gadā visā pasaulē nogalināja no 13,3 miljoniem līdz 16,6 miljoniem cilvēku, aplēsusi Pasaules Veselības organizācija (PVO). Šajos skaitļos ir iekļauti ne tikai cilvēki, kuru nāvi izraisīja Covid-19, bet arī nāves gadījumi, kurus, iespējams, varēja novērst, ja veselības aprūpes sistēmas nebūtu pārslogotas ar koronavīrusa pacientiem.
Covid-19 pandēmijas apturēšanai mudina sekmēt vakcinācijas apjomu kāpumu
Vairāk nekā divus gadus pasaulē ir izsludināta koronavīrusa Covid-19 pandēmija. Daudzas valstis atcēlušas vairumu pulcēšanās un pārvietošanās ierobežojumu, lai gan bīstamā vīrusa izplatība nav apturēta. Covid-19 joprojām ik dienu atņem dzīvību tūkstošiem cilvēku visā pasaulē. Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) vērsa uzmanību uz vīrusa augsto izplatību Āzijā un Eiropā, kā arī mudināja darīt vairāk, lai nodrošinātu ar Covid-19 vakcīnām pasaules nabadzīgākās valstis.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt