LSM komikss: Pandēmijas supervaroņi
Pasaulē turpina plosīties jaunā koronavīrusa pandēmija. Katru dienu pieaug saslimušo skaits. Kopējais ar koronavīrusu Covid-19 inficēto personu skaits pasaulē pārsniedzis miljonu. Eksperti norāda, ka vakcīna varētu būt pieejama ne ātrāk kā pēc 18 mēnešiem, tāpēc labākais veids kā šobrīd cīkstēties ar pandēmiju ir to neizplatīt tālāk, ievērojot sociālo distancēšanos un samazinot kontaktu ar citiem cilvēkiem. Komiksā piedāvājam četrus nenopietnus pandēmijas laika supervaroņus.
Mobilā tīkla pētījums: Lielākoties iedzīvotāji ievēro aicinājumu #paliecmājās
Valdības lēmums par ārkārtas situācijas izsludināšanu ir būtiski mainījis Latvijas iedzīvotāju uzvedību un lielākā daļa cilvēku visā valstī godprātīgi ievēro norādījumu. To secina Latvijas Universitātes (LU) un “Latvijas mobilā telefona” (LMT) pētnieki, izmantojot pieeju, kas, pateicoties mobilā tīkla notikumu statistikai, ļauj reāllaikā novērot cilvēku uzvedību un tās izmaiņas dažādu notikumu ietekmē, informēja LMT.
Pašvaldības Covid-19 krīzē atliek nekustamā īpašuma nodokļa maksājumus
Pašvaldību kasēs šajās dienās privātpersonas un uzņēmumi ieskaita nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksājumu par pirmo ceturksni. Tā samaksas termiņš bija 31. marts. Tomēr, ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo stāvokli un faktu, ka daudzi iedzīvotāji uz laiku palikuši bez stabiliem ienākumiem, daudzas pašvaldības nākušas solīti pretim un piedāvā uz laiku atlikt NĪN samaksas termiņu par pirmo ceturksni. Pašvaldības pagaidām vēl nesteidz sniegt prognozes, cik lielā mērā atliktais maksājums "iesitīs" robu to budžetā. Tomēr tās atzīst, ka naudas plūsma tiks ietekmēta.
Sociālās aprūpes centros darbinieku krīzes vēl nav; dažviet klientus noturēs apsardze
Covid-19 vilnis sāk gāzties pār sociālās aprūpes centriem. Šonedēļ saslimšana atklāta trīs pansionātu klientiem vai darbiniekiem Bolderājā, Siguldas novadā un Elejā Jelgavas novadā. Gan paši aprūpes centri, gan nozares ministrija atzīst, ka lielākais drauds vīrusa iznēsāšanā ir centru darbinieki, kas strādā vairākās vietās un pārvietojas arī ārpus pansionātiem. Slimības izplatība liek pastiprināt karantīnas pasākumus.