Eirozonas finanšu ministri vienojas par vairāk nekā 500 miljardu eiro palīdzību vīrusa skartajām valstīm
Eiropas Savienības finanšu ministri vienojušies par vairāk nekā 500 miljardu eiro lielu finansiālās palīdzības paketi, lai sniegtu atbalstu Covid-19 skartajām Eiropas valstīm. Caur Eiropas Stabilitātes mehānismu dalībvalstīm būs pieejami 240 miljardi eiro tieši cīņai ar Covid-19. Tāpat finansējums paredzēts strādājošo, kā arī uzņēmumu atbalstam. Vienlaicīgi Eirozonas prezidents Mario Centeno paziņojis, ka ir pienācis laiks domāt arī par to, kā pēc krīzes beigām atdzīvināt Eiropas ekonomiku.
Džonsons atstājis intensīvās terapijas nodaļu
Ar Covid-19 sasirgušais Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons atstājis intensīvās terapijas nodaļu, taču viņam vēl būs jāpaliek slimnīcā, aģentūrai DPA ceturtdien pavēstījis valdības pārstāvis.
Kā droši svinēt Lieldienas? Speciālistu atbildes par Covid-19
LTV "Panorāma" apkopojusi iedzīvotāju jautājumus par to, kā Covid-19 pandēmijas laikā droši svinēt Lieldienas, un lūdza atbildīgo iestāžu pārstāvjus un nozares speciālistus atbildēt. Veselības ministrija norāda, ka, salīdzinot ar ikdienas distancēšanos, ciemošanās noteikumi ir pat vēl stingrāki. Izpildi LSM testu un pārbaudi, vai zini, kā Lieldienas drīkst svinēt Covid-19 krīzes laikā.
Lieldienu naktī BBC Radio 3 apvienos nācijas – akcijai pievienosies arī LR3 «Klasika»
Lieldienu naktī Latvija Radio 3 "Klasika" pievienosies BBC Radio 3 rekordtranslācijai, astoņu stundu garumā pārraidot Vācijā dzimušā britu komponista Maksa Rihtera (Max Richter) eksperimentālo skaņdarbu "Sleep". Tas būs dzirdams arī citās Eiroradio dalībvalstīs: Beļģijā, Dānijā, Grieķijā, Igaunijā, Itālijā, Jaunzēlandē, Francijā, Īrijā, Kanādā, Latvijā, Lielbritānijā, Lietuvā, Luksemburgā, Nīderlandē, Slovākijā, Slovēnijā, Spānijā un Vācijā.
Igaunijā ar Covid-19 inficējušies simt mediķi
No visām Baltijas valstī Covid-19 visvairāk skāris Igauniju. Inficēto ir vairāk nekā 1000, slimnīcās atrodas 134 cilvēki, no kuriem deviņiem pieslēgti plaušu ventilatori. Uztraukumu rada tas, ka inficēto vidū ir arī veselības aprūpes darbinieki. Nedēļas sākumā mira kāda veselības aprūpes darbiniece, kura strādāja Kuresāres slimnīcā Sāmsalā (Sāremā). Kāda ir ārstu ikdiena vīrusa epicentrā Igaunijā, to speciāli Latvijas Televīzijai stāsta Kuresāres slimnīcas direktors Edvards Lāne.
Covid-19 analīžu rezultātus gaida pat piecas dienas
Lai arī cerot, ka tas nepienāks, valdība tomēr gatavojas plašākam vīrusa uzliesmojumam. Ministru kabineta ārkārtas sēdē lemts trīs lielo valsts slimnīcu pamatkapitālā ieguldīt papildu 14 miljonus eiro. Lielākā daļa – 6,7 miljoni – aizies Covid-19 krīzē vistiešāk iesaistītajai – Rīgas Austrumu klīniskajai universitātes slimnīcai, bet katrai nedaudz vairāk par trīsarpus miljoniem nonāks Paula Stradiņa un arī Bērnu slimnīcas kontā. Līdzekļi paredzēti, lai nepieciešamības gadījumā varētu palielināt gultasvietu skaitu, iepirkt papildu aparatūru un arī palielināt testēšanas jaudu. Jau vairākas dienas laboratorijas darbojas tuvu to maksimālajai spēju robežai – 24 stundu laikā tiek pārbaudīts teju pusotrs tūkstotis analīžu paraugu. Tiesa, ar nepacietību gaidītie testa rezultāti līdz pacientiem ceļo ne vairs tikai divas un trīs, bet reizēm pat četras līdz piecas dienas.
Babītes novadā - bēru mielasti arī pandēmijas laikā
Babītes novada Spuņciemā pagājušajā nedēļas nogalē īrētās telpās noticis bēru mielasts, kurā pulcējušies ap 20 cilvēku. Valsts policija sākusi administratīvo lietvedību. Tomēr telpu īpašniece rūpalu mēģinājusi turpināt. Arī vakar, tikai iejaucoties policijai, bēru mielasts izpalicis. Policija atgādina, ka pandēmijas laikā ar Ministru kabineta rīkojumu gan privātie, gan publiskie pasākumi ir aizliegti.