Dīkstāves pabalsti aizvien nesasniedzami daļai uzņēmēju
Valdība pēdējo nedēļu laikā vairākkārt papildinājusi noteikumus, paplašinot to darbinieku un uzņēmumu loku, kas būtu tiesīgi pretendēt uz dīkstāves pabalstiem. Taču joprojām ļoti plašam uzņēmēju lokam tādu vai citādu šķēršļu dēļ šie pabalsti nav pieejami.
Covid-19 atklāta arī četrām personām Onkoloģijas centra stacionārā
Covid-19 infekcija sasniegusi arī Latvijas Onkoloģijas centru. Tur vīruss konstatēts diviem pacientiem un diviem stacionāra darbiniekiem. Atrastas 62 personas, ar kurām kontaktā bijuši inficētie. Divas nodaļas – Endokrinoloģijas un Pulmonoloģijas – ir slēgtas un tur veikta vispārēja dezinfekcija. Visiem Onkoloģijas stacionāra darbiniekiem, skaitā vairāk nekā 400, ir veiktas analīzes uz Covid-19.
Jēkabpils vecāki atbalsta skolēnu brīvpusdienu kuponu sistēmu
Valsts kopīgas norādes par bērnu ēdināšanu attālināto mācību laikā nav, bet daļa pašvaldību šo jautājumu jau risina. Pēc saviem ieskatiem bērniem tiek nodrošināta ēdiena piegāde mājās vai izsniegtas pārtikas pakas, piešķirti kuponi vai atbalstītas mazturīgās un daudzbērnu ģimenes. Jēkabpils vecāki atbalsta kuponu sistēmu, kas ļauj nodrošināt lielāku izvēles iespēju.
Kravu pārvadātājus nepārbauda
Arī ārkārtas situācijā no  Kurzemes ostām Ventspilī un Liepājā turpinās kravu pārvadājumi ar prāmjiem. Smago automašīnu šoferi gan ierodoties netiek pārbaudīti. Tomēr saskare ar vietējiem iedzīvotājiem joprojām ir iespējama gan degvielas stacijās, gan ceļmalas ēstuvēs un veikalos.
Sociālās aprūpes centros Covid-19, visticamāk, ienes darbinieki
Vairākās sociālās aprūpes iestādēs ar Covid-19 saslimušie klienti, visticamāk, inficējušies no darbiniekiem, kuriem pašiem slimības simptomu nav. Sociālās aprūpes namos ir īpašam riskam pakļauta iedzīvotāju grupa, tāpēc jau kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas tajos aizliegta klientu pārvietošanās ārpus teritorijas un arī tuvinieku vizītes nav atļautas.