Tokijas dienasgrāmatas: Japāna līdzsvarā starp bažām par Covid-19 un olimpiskā zelta eiforiju
Tokijas olimpiskajās spēlēs mājinieki ir izvirzījušies medaļām bagātāko valstu pulciņā, un panākumu raisītās sajūsmas dēļ Japānā protesti par milzu sporta foruma radītajiem epidemioloģiskajiem riskiem ir klusāki nekā iepriekš, lai gan iemeslu bažām nav kļuvis mazāk, drīzāk gluži otrādi. Olimpiskajās spēlēs gan pastāv reāla divvaldība, vienus epidemioloģiskos noteikumus rīkotājiem attiecinot uz sportistiem, bet daudz striktākas ir vietējās varas prasības visiem pārējiem.
Ķīnā bažas par Covid-19 izplatību
Ķīnā, kas līdz šim sekmīgi bija tikusi galā ar Covid-19 izplatību, jaunais koronavīruss atkal pieņemas spēkā. Patlaban konstatēti 200 gadījumi, kas ir lielākais skaits kopš janvāra, un inficēšanās iemesls lielākoties ir vīrusa delta variants.
Pašizolācija nebūs jāievēro ieceļotājiem no 15 Eiropas valstīm; riska sarakstā nonāk Lietuva un Igaunija
Nevakcinētiem vai Covid-19 neizslimojušiem cilvēkiem būs jāievēro pašizolācija, ieceļojot no Kipras, Spānijas, Nīderlandes, Andoras, Maltas, Portugāles, Monako, Grieķijas, Īrijas, Francijas, Luksemburgas, Dānijas, Islandes, Beļģijas, Lietuvas, Šveices, Somijas, Itālijas un Igaunijas, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija. Šīs valstis iekļautas augsta riska valstu sarakstā Covid-19 izplatības dēļ. Ieceļojot no pārējām Eiropas valstīm un vairākām trešajām valstīm, pašizolācijā nebūs jādodas arī nepotētajiem.
Igaunijas zinātniece: Panika par Covid-19 kaitē imūnsistēmai
Igaunijas valdības galvenā padomniece Covid-19 apkarošanas jautājumos Irja Lutsara paudusi viedokli, ka šobrīd nevajadzētu pārāk satraukties par Covid-19 inficēto skaita pieaugumu, jo svarīgāks rādītājs ir slimnīcās nonākušo pacientu skaits, kas pašlaik ir salīdzinoši neliels.
Sidnejā karantīnas ievērošanu kontrolēs ar armijas palīdzību
Austrālijas pilsētā Sidnejā tiks izvietoti simtiem karavīru, lai palīdzētu likumsargiem kontrolēt Covid-19 izplatības dēļ ieviesto karantīnas pasākumu ievērošanu. Daudzi iedzīvotāji gan apšauba nepieciešamību situācijas kontrolē iesaistīt armiju.
Jūlijs, 2021
Pr Ot Tr Ct Pt Se Sv
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt