Sadaļas Sadaļas
Pandēmijas laikā aizraujas ar sēņu audzēšanu mājās
Pandēmijas laikā daudzi atraduši jaunus hobijus, lai saturiski piepildītu mājās sēdēšanu. Un daudzi atklājuši, ka sēņot var ne tikai mežā, bet arī dzīvoklī. Vieni pērk gatavus sēņu audzēšanas blokus, kurus tur uz palodzes. Bet ir ļaudis, kuri ar šo hobiju nodarbojas gluži vai zinātniskā līmenī.
Jūrmalā veidojas rinda pēc vakcīnas pret Covid-19
Es uzticos ārstiem! Tā sacīja tie, kas pirmdien, 5. aprīlī, ieradās pēc Covid-19 vakcīnas Jūrmalā. Vietējā lielajā vakcinācijas centrā, kas ierīkots Kauguru sporta skolā, pēc vakcīnas jāstāv rindā. Daudzi no atnākušajiem iepriekšējā dienā vai pat tieši šodien saņēma īsziņu ar ielūgumu un nekavējoties devās vakcinēties.
Policija uziet ballīti ar 50 cilvēkiem; Lieldienās pārkāpumu skaits dubultojies
Gada sākumā piedzīvojām Covid-19 izplatības uzliesmojumu, kas sākās drīz pēc Jaungada svinībām, jo daudzi nespēja atturēties no tuvinieku un draugu apmeklēšanas. Vai šis scenārijs atkārtosies arī pēc Lieldienām? To redzēsim tuvāko pāris nedēļu laikā. Taču policijas novērojumi liecina – drošības pasākumi brīvdienās pārkāpti divreiz biežāk nekā parasti. Konstatēti arī rupji pārkāpumi – pat nelegāla ballīte ar teju pussimt dalībniekiem.
Gandrīz 8% pieaugušo Latvijas iedzīvotāju saņēmuši pirmo vakcīnas devu pret Covid-19
Aizvadītās nedēļas nogalē, kā arī pirmdien, 5. aprīlī, turpinājās iedzīvotāju vakcinācija visās atvērtajās prioritārajās grupās. Lieldienu brīvdienās vakcinācijas gaitu nodrošināja liela mēroga vakcinācijas centri. Kopumā Latvijā šobrīd vismaz vienu vakcīnu saņēmuši 121 868 cilvēki, kas veido gandrīz 8% no pieaugušajiem iedzīvotājiem, informēja Veselības ministrijā (VM).
Eiropā situācija saistībā ar Covid-19 joprojām satraucoša
Situācija saistībā ar Covid-19 ir uztraucoša daudzās Eiropas valstīs - par spīti vakcinācijai, saslimušo un Covid-19 upuru skaits pieaug. Turklāt Lieldienu brīvdienās cilvēki meklē veidus, kā tomēr sanākt kopā. Un eksperti ir nobažījušies, kādas tam varētu būt sekas uz epidemioloģisko situāciju nākotnē.
No pamatīga mājsēdes noguruma līdz atvērtiem veikaliem. Kā pandēmija skar latviešus pasaulē?
Pēdējā gadā, kopš pasaules norisēs savas korekcijas ieviesusi pandēmija, pārmaiņas piedzīvojis ikviens. Raidījumā “Globālais latvietis. 21. gadsimts” virtuāli satikās Īrijā mītošā Inguna Mieze un Ieviņa Reinsone no Lielbritānijas, kuras pārcietušas vīrusu, kā arī Maija Balodis-Karlsson Zviedrijā un Andis Graudiņš "Covid normālajā" Austrālijā, lai pārrunātu, ar kādām sajūtām norit ikdiena dažādās pasaules malās.
Aprīlis, 2021
Pr Ot Tr Ct Pt Se Sv
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt