Sadaļas Sadaļas
Pandēmija komplektā ar sankcijām: kā klājas valstīm, kas iekļuvušas pasaules izstumto sarakstā
Pasaulē ir vairākas valstis, kas pakļautas īpaši stingrām starptautiskajām sankcijām, piemēram,  Irāna kodolbruņošanās vai Venecuēla cilvēktiesību pārkāpumu dēļ. Bet kas notiek ar šīm valstīm Covid-19 pandēmijas laikā, kad nepieciešamas vakcīnas un medicīnas aprīkojums no ārpuses? To pētīja LTV žurnāliste Anna Ūdre, viņa arī sazinājās ar cilvēkiem, kas dzīvo šajās valstīs.
Potes pret Covid-19 būs jāatkārto. Latvijas valdība vēl nedomā par otro vakcinācijas vilni
Vakcinēt iedzīvotājus pret Covid-19 reizi gadā (optimistiskais variants) vai pat divreiz gadā (pesimistiskais variants) jau gatavojas Izraēla un Lielbritānija, kuras ir pasaules līderes vakcinācijas tempa ziņā. Latvijas valdībā par sistēmisku gatavošanos atkārtotai (un, iespējams, regulārai) vakcinācijai vēl nav sākuši pat domāt – lai gan, kā saka Latvijas infektologi, tā, visticamāk, būs vajadzīga jau 2022. gadā, noskaidroja Rus.lsm.lv.
Darbu sāk masu vakcinācijas centri. Prognozē, ka poti saņems mazāks cilvēku skaits nekā plānots
Sestdien, 3. aprīlī, astoņās Latvijas pilsētās darbu sāk pirmie masu vakcinācijas centri pret Covid-19. Ķīpsalas hallē, kurā izvietots viens no trim masu vakcinācijas centriem Rīgā, cilvēku plūsma ir mērena. Atmosfēra mierīga, klusa. Ārā pie ieejas rindas neveidojas. Cilvēki nāk uz konkrētu laiku. Pie ieejas Nacionālo bruņoto spēku karavīri izmēra temperatūru, lūdz dezinficēt rokas un doties uz reģistrēšanas punktu un pēc tam jau arī saņemt poti.
Vakcinācijai pret Covid-19 atvērtas vēl divas prioritārās grupas
Šodien, 3. aprīlī, vakcināciju pret Covid-19 varēs uzsākt vēl divām prioritārajām iedzīvotāju grupām. Vakcinēties tiks aicinātas personas, kuras dzīvo vienā mājsaimniecībā ar hroniski slimiem bērniem un bērniem ar zemu imunitāti. Vakcinēties tiks aicinātas arī personas, kuras mājās aprūpē smagi slimas personas, informēja Veselības ministrijas pārstāvji.
Vairums kristiešu Lieldienās nevarēs apmeklēt klātienes dievkalpojumus
Kristieši visā pasaulē rīt atzīmēs Lieldienas, kas ir vieni no nozīmīgākajiem svētkiem baznīcas kalendārā. Jau otro gadu pēc kārtas koronavīrusa Covid-19 izplatības dēļ Lieldienās daudzviet baznīcu durvis būs slēgtas. Tomēr tas nenozīmē, ka nenotiks svētku dievkalpojumi. Aizvadītajā gadā draudzes ir iemācījušās pielāgoties, lai sociālās distancēšanās laikmetā nezaudētu saikni ar ticības māsām un brāļiem.
Aprīlis, 2021
Pr Ot Tr Ct Pt Se Sv
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt