Sadaļas Sadaļas
Covid-19 smagi skar arī mediķus, Latvijā viens ārsts miris
Viens ārsts no Covid-19 vīrusa izraisītām sekām  ir miris, vēl vairāki smagā stāvoklī atrodas slimnīcā - tāda šobrīd ir arī Latvijas realitāte. Ārsti, kuri cīnās par katra pacienta dzīvību, piekrīt, ka tad, kad slimnīcā ieved kolēģi –  mediķi, ir īpaši smagi. 
Ziemassvētki Eiropā - ar dažādās valstīs atšķirīgiem ierobežojumiem
Tuvojoties Ziemassvētkiem, Eiropas Savienības valstis lielākoties pastiprinājušas Covid-19 izraisītos ierobežojumus. Ceļošanas aizliegumu starp reģioniem svētkos sestdien noteica Itālija. Vienlaikus redzamas arī zināmas atšķirības starp valstīm pēc inficēšanās gadījumu skaita un līdz ar to arī ierobežojumu bardzības. 
Latviešu mediķis Vācijā: Līdz vasarai situācija varētu normalizēties
Vācijā svētku laikā ir atcelti tradicionālie tirdziņi un ierobežota pulcēšanās, jo vīruss valstī kopš oktobra sākuma sācis izplatīties īpaši strauji. Aizvadītajā diennaktī saslimšana atklāta vēl vairāk nekā 30 tūkstošiem, bet no Covid-19 izraisītām komplikācijām miruši vēl 838 cilvēki. Kaut arī slodze slimnīcās palielinās, Vācijas veselības aprūpes sistēma šai situācijai ir gatavojusies un pašlaik ir stabilā stāvoklī, Latvijas Televīzijai teica mediķis Kārlis Milbergs, kurš strādā Vācijas rietumos.
Pētnieki Latvijā: Covid-19 izraisošais vīruss – negants un neparedzams pretinieks
Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) zinātniskajā centrā “Kleisti” septembra vidū sāka darbu ar Latvijas koronavīrusa slimnieku analīžu paraugiem. Mikrobiologiem un virusologiem būtiski bija noskaidrot un atklāt vīrusa dzīvi cilvēkā. Lielākā pētījuma daļa ir noslēgusies, bet iegūtās atbildes noteikti nav nomierinošas. Tieši otrādi – šis vīruss ir neparedzams pretinieks. Mānīgs un mainīgs. Tieši tāpat arī atrastās antivielas.
Slēpošanas kūrorti gadumijas svētkos Eiropā: Austrijā tikai vietējiem, Francijā – bez pacēlājiem
Eiropas Savienībā (ES) izskanējuši dažādi viedokļi, kā Covid-19 izplatības laikā būtu jāstrādā slēpošanas kūrortiem. Kamēr dažas valstis minēja, ka slēpošanas kūrortiem jāpaliek aizvērtiem, citas uzstāja, ka tiem jābūt atvērtiem, lai smagi neciestu ekonomika. Piemēram, Austrijā kūrorti Ziemassvētkos un gadumijā būs pieejami, bet tikai valsts iedzīvotājiem, savukārt Francijā nestrādās pacēlāji.
Covid-19 ierobežojumu dēļ pasažieri, pircēji un klienti kļūst arvien agresīvāki
Pēdējā laikā tirdzniecības darbinieki nodarbojas arī ar kārtības uzturēšanu veikalā un pircēju agresijas atvairīšanu, kopš novembra sākuma apsardzes firmu darbinieki trauksmes signālus uz mazajiem veikaliņiem, kur strādā tikai viens vai divi pārdevēji, saņem trīs reizes vairāk nekā agrāk. Arī Rīgas sabiedriskajā transportā sastopami agresīvi pasažieri, novērojusi pašvaldības policija.  
Spītējot aizliegumiem, Valkā piketē pret Covid-19 ierobežojumiem
Neskatoties uz aizliegumiem, Valkā sestdien notika pikets pret Covid-19 ierobežojumiem, informēja pašvaldībā. Tas sācies kā brauciens no Rīgas līdz Valkai, piedaloties apmēram simtam automašīnu. Nonākot galamērķī, daļa cilvēku no automašīnām izkāpa. Pikets norisinājās līdzīgā gaisotnē kā pagājušās nedēļas protests krastmalā Rīgā. Arī saukļi un runātāji bija tie paši, atzīst Valkas domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.
Decembris, 2020
Pr Ot Tr Ct Pt Se Sv
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt