Kilograms kultūras
Šonedēļ
KG Kultūras
Žūrija iesaka
Anete Ašmane
Latvijā turpinās festivālu vasara! No ceturtdienas teātra mīļu fokusā noteikti būs Valmiera, kur ikgadējais teātra festivāls šogad norisināsies ar virstēmu "Brīvdomība". Deviņi iestudējumi, no kuriem seši jaundarbi, kopumā solot krāšņu un daudzveidīgu pieredzi visiem, kas teātri vēlas baudīt neierastās vietās un formātos.
"Teātris TT" iestudējis jaunās dramaturģes Marikas Pudules-Indānes debijas darbu dramaturģijā, lugu "Briksdāles ledājs". Lauris Gundars atzīst, ka luga visupirms izceļas ar žanru – tā ir kriminālkomēdija, kas vēsta par vecāku ciemošanos pie meitas Norvēģijā. Stāstā, protams, ir kāds līķis, naudas aizņemšanās un vēl citi krimināli noslēpumi. Ielūkojoties mēģinājuma fragmentos, visiem kriminālsižetu cienītājiem iesaku augustā doties uz "Kino Bize", kur aktieri izspēlē traģikomisko notikumu ritējumu.
Kad pērnā gada nogalē mūžībā devās rokmūziķis, dziedātājs Alex, viņa kolēģi bija pārliecināti, ka vasarā visi noteikti tiksies piemiņas koncertā. Nu tas brīdis ir pienācis, aicinot 6. augustā doties uz Lielvārdi, kur mūziķus un klausītājus kopā pulcina Alex meita, dziedātāja Aija Andrejeva. Viņam uz skatuves atdos un "Opus Pro" zelta repertuārā satiksies virkne mūziķu, kuru vidū arī ģitārists un dziesmu autors Harijs Zariņš, komponisti Zigmars Liepiņš un Uldis Marhilēvičs, dziedātāji Ivo Fomins, Atis Ieviņš, Olga Rajecka un daudzi, daudzi citi, kam "Opus Pro" un Alex reiz bijis muzikālais etalons, kam līdzināties.
LTV1 šonedēļ skatāma jau trešā vēsturiskā seriāla "Sisi" sērija. Tā filmēšana pagājušajā vasarā notika arī Latvijā, tāpēc jo interesantāk vērot, kā epizodiskās lomās parādās mūsu aktieri vai atpazīstama vide no Vecrīgas ielām, Rundāles pils un citām vietām. Šajās dienās noslēdzas arī otrās sezonas filmēšanas daļa Latvijā, un pirmajā sezonā iesāktais vēriens nav zudis – kaut vai krāšņie tērpi ne tikai galveno lomu aktieriem, bet arī masu skatu dalībniekiem. Un arī stāsts pamatā pavisam cilvēcīgs – par jaunās Elizabetes pirmajiem soļiem Austroungārijas galmā, kas nebūt nebija tādi, kā iedomājamies no princešu pasaku grāmatām.
Jaunākās ziņas
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt