Kā uzvarēt Eirovīzijā?
Toms Grēviņš: Samantas Tīnas neatlaidība ir viņas trumpis ceļā uz Eirovīziju
Dīdžejs un ilggadējs Eirovīzijas komentētājs Toms Grēviņš Eirovīzijai seko jau kopš 1998. gada. Viņš atceras, ka, skatoties savu pirmo Eirovīziju, bijis pārsteigts par to, cik tā ir interesanta – visa punktu došanas sistēma, arī tas, ka toreiz vēl katra valsts dziedājusi savā valodā. Eirovīzija ir transformējusies un mainījusies cauri gadiem, bet Grēviņš ir skeptisks, vai Eirovīzija spēs ātri adaptēties tagadējam laikam, jo pagājušajā gadā dziesmu konkurss nenotika.
VIDEO: Kā Eirovīzijā izskanēs Latvijas vārds? Samantas Tīnas dziesmas pirmatskaņojums
Pirmatskaņojumu LTV raidījumā “Kā uzvarēt Eirovīzijā. Samantas Tīnas ceļš uz Roterdamu” piedzīvojusi Samantas Tīnas Eirovīzijas dziesma “The Moon is Rising”, ar kuru viņa kāps uz skatuves Roterdamā jau maijā. Dziesma ir aicinājums katrai sievietei pašai sev uzlikt karalienes kroni. Tai tapis arī videoklips, kurā piedalās 20 dejotājas un īpašie viesi.
Pirmatskaņojumu piedzīvos Samantas Tīnas Eirovīzijas dziesma un videoklips
Aizvadītā gada konkursa “Supernova” uzvarētāja dziedātāja Samanta Tīna ir paveikusi galveno uzdevumu, lai dotos uz lielo Eirovīziju šogad Roterdamā – dziesma, ar kuru dziedātāja pārstāvēs Latviju, ir gatava. Tās nosaukums – “The Moon is Rising”. Dziesmas pirmatskaņojums un videoklipa pirmizrāde notiks 12. marta vakarā LTV raidījumā “Kā uzvarēt Eirovīzijā? Samantas Tīnas ceļš uz Roterdamu” pēdējā sērijā.
Samanta Tīna Eirovīzijā neuzstāsies ar «kārtējo popa priekšnesumu»
Samanta Tīna, gatavojot savu priekšnesumu šī gada Eirovīzijas konkursam Roterdamā, nevēlas uz skatuves kāpt ar “kārtējo popa priekšnesumu”, bet gan ar dziesmu, kurai ir dziļš vēstījums. Gaismas, video projekcijas, horeogrāfija – visi šie elementi ir vienlīdz svarīgi dziesmas vēstījuma instrumenti un var būt izšķiroši, lai uzvarētu Eirovīzijas dziesmu konkursā.
Šovs vai sirds dziesma? Samanta Tīna meklē Eirovīzijas uzvaras formulu
Samantas Tīnas gatavošanās Eirovīzijai norit pilnā sparā, un, cenšoties noskaidrot, kāda ir Eirovīzijas uzvaras formula un vai tāda maz pastāv, LTV iztaujāja Eirovīzijas fanu kluba dalībniekus, mūzikas producentus un “Supernovas” konkursa veidotājus. Viedokļi par veiksmes atslēgu ir dažādi – izpildījums, oriģinalitāte, patiesīgums, mūsdienīga pop dziesma. Savukārt pati Samanta Tīna uzsver: “Savā Eirovīzijas dziesmā iestājos par to, ka mēs, visas sievietes, esam vienlīdzīgas, lai vai kādas mēs būtu.”
Kā Samanta Tīna atrada savu jauno Eirovīzijas dziesmu? Sākas ceļš uz Roterdamu
Eirovīzijas dziesmu konkurss pērn pandēmijas dēļ nenotika, bet Samantai Tīnai, kura ar dziesmu “Still Breathing” uzvarēja konkursā “Supernova 2020”, šogad ir iespēja startēt uz lielās Eirovīzijas skatuves. Ņemot vērā Eirovīzijas noteikumus, šī gada konkursā viņa nevarēs piedalīties ar dziesmu “Still Breathing”, tāpēc top jauna dziesma, jauns tērps, jauns skatuves priekšnesums un top pilnīgi cits dalības koncepts, kas jāizveido trīs dažādiem norises scenārijiem; kurš no tiem izrādīsies īstais, zināsim tikai tuvojoties pašam konkursam maijā.
Ceļš uz Eirovīziju. Saruna ar Samantu Tīnu
Samanta Tīna pašlaik gatavojas pārstāvēt Latviju Roterdamā plānotajā Eirovīzijas dziesmu konkursā. 2020. gada konkurss tika atcelts, bet nacionālo valstu izvirzītie dziedātāji var piedalīties šī gada konkursā. Tiesa, dziesmai ir jābūt citai. Un tās tapšanas aizkulisēs ielūkoties, kā arī sekot līdzi skatuves tērpa un šova tapšanai varēs arī Latvijas Televīzijas skatītāji – jau šovakar sāksies raidījumu cikls „Kā uzvarēt Eirovīzijā? Samantas Tīnas ceļš uz Roterdamu”.
Vai pastāv Eirovīzijas veiksmes formula? Marijas Naumovas uzvaras stāsts
2002. gada 25. maija vēlā vakarā Tallinā izskanēja Eirovīzijas dziesmu konkurss, kur sīvā konkurencē ar 176 punktiem par labāko tika atzīta Marijas Naumovas izpildītā dziesma “I Wanna”. Pēc gada Eirovīzija pirmo un pagaidām vienīgo reizi notika Latvijā. Tiekamies ar Mariju Naumovu gandrīz divas desmitgades vēlāk, lai vēlreiz pakavētos atmiņās par to, kā tas bija, kā tapa viņas Eirovīzijas dziesma, kā viņa atceras konkursa norisi, kādas ķibeles viņu tolaik piemeklēja, un cenšamies noskaidrot, vai pastāv Eirovīzijas uzvaras formula.
Samanta Tīna gatavojas Eirovīzijai tam īpaši veltītā raidījumu ciklā
Aizvadītā gada konkursa “Supernova” uzvarētāja dziedātāja Samanta Tīna gatavojas tam, lai šogad maijā pārstāvētu Latviju Starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā. Lai atrastu dziesmu, izveidotu dziesmai piemērotu šovu, sagatavotu skatuves tērpu un paveiktu vēl simtiem mazu un lielu lietu pirms uzstāšanās vairāku desmitu miljonu auditorijai, Latvijas Televīzija kopā ar Samantu Tīnu veido raidījumu ciklu “Kā uzvarēt Eirovīzijā? Samantas Tīnas ceļš uz Roterdamu”.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt