Pandēmijas laikā pasaulē pieaugusi vardarbība pret sievietēm
Koronavīrsa Covid-19 pandēmija ir saasinājusi daudzas problēmas, ar kurām visā pasaulēs saskārās jau pirms tam. Viena no tādām ir visa veida vardarbība pret sievietēm. Laikā, kad vairumā valstu spēkā ir stingri ierobežojumi, lai nepieļautu vīrusa izplatīšanos, miljoniem sieviešu cieš no fiziskas un seksuālas vardarbības. Vardarbības mazināšanai ģimenē būs veltīts Latvijas sabiedrisko mediju rīkotais labdarības maratons "Dod pieci!", kas sāksies decembra vidū.
Vardarbība ģimenē: Cik Latvijā ir krīzes dzīvokļu, kur patverties?
Visdrošāk cilvēki jūtas mājās, esot kopā ar saviem mīļajiem. Tomēr, kad vardarbība notiek ģimenē, tad labāk ir visur citur, tikai ne mājās, kur var uzbrukt varmāka. Ir gadījumi, kad sievietes savāc visu nepieciešamo un bēg. Bet kur lai rod drošu patvērumu? Un cik Latvijā ir krīzes dzīvokļu, kur patverties?
Speciālisti: Ekonomiskā vardarbība ģimenē kombinējas ar citiem vardarbības veidiem
Ekonomiskās vardarbības mērķis ir kontrolēt kādu cilvēku finansiālā un ekonomiskā līmenī, tā ietekmējot cilvēka spēju pieņemt lēmumus. Tā var pastāvēt gan ģimenē, gan darbavietā un ir cieši saistīta ar citiem vardarbības veidiem. Ja ekonomiskā vardarbība notiek ģimenē, no tā cieš bērni, tā veidojot savu priekšstatu par attiecībām. Vardarbība ģimenē ir šī gada labdarības maratona "Dod pieci!" tēma.
Vajāšana vairāku gadu garumā: Vienmēr skatījos pār plecu, jo nebiju droša, vai man neseko
Solvita savas pirmās nopietnās attiecības joprojām atceras un, iespējams, nespēs arī aizmirst. Atmiņas ir baiļu, satraukuma un neziņas pilnas – “es nevarēju zināt, kurā brīdi viņš mani vēros”. Solvitas bijušais draugs viņu vajāja un izteica dzīvībai bīstamus draudus. Tas notika vairāku gadu garumā. Labdarības akcijas „Dod pieci!” ietvaros Latvijas Radio stāsta par vardarbību ģimenē un par to, kā to novērst, un vajāšana ir viena no vardarbības pazīmēm.
«Dod pieci!» 2020. gada himna – «Es zinu, tu esi»
Sabiedrisko mediju labdarības maratons “Dod pieci!” šogad veltīts vardarbības mazināšanai ģimenē. Katri pieci eiro nonāks pie cilvēkiem, kas vēlas pārtraukt vardarbīgās attiecības, bet viņiem nav līdzekļu, lai aizbrauktu prom, varētu apmesties citur, un dažkārt nav naudas pat medicīniskai ekspertīzei. Šā gada labdarības maratona himnas nosaukums ir “Es zinu, tu esi”, un šonedēļ notika dziesmas ierakstīšana.
«Iemarinēti savā traumā» – bērnībā no vardarbības cietušie pēc tam netiek galā ar dzīvi
Parasti, kad vairāki cilvēki vienlaikus kāpj pa kāpnēm, viņi to dara mierīgi, viens otram aiz muguras. Ofēlijai ir bail uzgriezt kādam muguru. Citu cilvēku klātbūtnē viņa pa kāpnēm kāpj ar sānu, lai redzētu, kas notiek. Viņa salecas no pēkšņiem pieskārieniem un baidās no citu cilvēku dusmām. Ofēlijai tagad ir 26 gadi, un šīs ir sekas bērnībā ģimenē piedzīvotajai vardarbībai.
Jaunākās ziņas
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt