Sports / Vieglatlētika
Vatikāns nodibina vieglatlētikas izlasi - Svētā Krēsla pirmo oficiālo sporta komandu
Iesaistot apmēram 60 Šveices gvardus, garīdzniekus un mūķenes, Vatikānā ceturtdien nodibināja oficiālu vieglatlētikas izlasi, kas pēc vienošanās ar Itālijas Olimpisko komiteju piedalīsies starptautiskās sacensībās, vēstīja aģentūra AP. Vatikāna komandas jau iepriekš ir piedalījušās sporta pasākumos, tomēr vieglatlētikā Svētajam Krēslam būs pirmā pastāvīgā izlase.
Izvēlies un nobalso par gada labākajiem Latvijas vieglatlētiem
Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS) sadarbībā ar sabiedrisko mediju portālu lsm.lv aicina piedalīties tradicionālajā balsojumā, lai noteiktu 2018. gadā labākos Latvijas vieglatlētus un jaunos vieglatlētus, kā arī treneri. Balsojums lsm.lv noslēgsies 2. janvārī minūti pirms pusnakts.
Radevičai būs grūti pierādīt nevainīgumu dopinga lietā
Ziņa par to, ka bijušajai vieglatlētei Inetai Radevičai konstatētas pozitīvas dopinga analīzes, ir nepatīkams pārsteigums daudziem Latvijas sporta vidē. Tagad galvenais jautājums – kā aizliegtā viela nonākusi Radevičas organismā. Kaut arī bijusī vieglatlēte sociālajos tīklos paudusi, ka apzināti aizliegto vielu lietojusi nav, to pierādīt pēc vairākiem gadiem varētu būt ļoti grūti.
Eksperti: Anaboliskais steroīds Radevičas organismā pats nevarēja izstrādāties
Pirmās ziņas par Inetas Radevičas atkārtoti pārbaudītajās analīzēs atklāto aizliegto anabolisko steroīdu parādījās sestdien, 24. novembrī. Līdz pat otrdienas rītam oficiālu komentāru ir maz, un pati Radeviča vien veikusi ierakstu sociālās saziņas vietnē “Instagram”. Tajā viņa pauž, ka apzināti nav lietojusi dopingu, bet tas viņu neatbrīvo no atbildības.
Šķēpmetēja Sprudzāne brīvajā laikā no koka darina lampas
Šķēpmetēja Sinta Sprudzāne apzinās, ka sportistes karjera kaut kad beigsies. Lai nebūtu sajūtas, ka esi izmests no laivas, ir pakāpeniski jāsāk saprast, ko darīt tālāk nākotnē. Viņa ir studējusi interjera dizainu, un tagad daudz laika pavada darbnīcā, veidojot lampas.
Šķēpmešanas tehnika - sarežģīta ķermeņa koordinācija plus enerģijas pārnese
Labam rezultātam šķēpmešanā nepietiek tikai ar spēku - visu izšķir tehniskais izpildījums, un tas ir sarežģīti. Sportists ieskrējienā sasniedz maksimālo ātrumu un tad iegūto jaudu apstādina, pārvirzot to uz šķēpu. Šķēpmešanā roka nodrošina tikai piekto daļu rezultāta, bet pārējais ir ķermeņa koordinācija, kāju darbs un viss pārējais, Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" pastāstīja valsts čempione Līna Mūze.
Finansiālā atbalsta trūkums nostāda šķēpmetējus neapskaužamā situācijā
Latvijas šķēpmešanai ielikti stabili pamati jau kopš izcilā trenera Valentīna Mazzālīša un olimpiskā medaļnieka Jāņa Lūša laikiem. Sistēma veiksmīgi darbojusies arī pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, Latvijas šķēpmetējiem Vadimam Vasiļevskim un Aināram Kovalam izcīnot olimpiskās sudraba medaļās. Tomēr pāris desmitgades aktuāls ir jautājums par sportistiem nepietiekamo finansējumu pilnvērtīgi trenēties.
Šķēpmetējs Sirmais: Trauma nebija tik nopietna, kā sākumā likās
Šķēpmetēja Zigismunda Sirmā atveseļošanās pēc pleca operācijas norit sekmīgi, jo trauma neesot bijusi tik nopietna, kā sākotnēji šķita, sportists pastāstīja Latvijas Radio. Uzreiz pēc operācijas Sirmajam roka bija jānēsā īpašā fiksatorā, bet tagad jau viņš pievērsies rehabilitācijas procesam.
Jaunākie
Interesanti