Sports / Vieglatlētika
VIDEO: Mārai Grīvai 10.vieta tāllēkšanā Eiropas čempionātā, Bukša sprintā tiek pusfinālā
Māsas Māra un Lauma Grīvas sestdien Skotijas pilsētā Glāzgovā Eiropas čempionātā vieglatlētikā telpās netika tālāk par priekšsacīkstēm tāllēkšanā, iegūstot attiecīgi 10. un 15.vietu. Sindija Bukša pārvarēja priekšsacīkstēs 60 metru distancē un kvalificējās pusfinālam, bet tālāk par priekšsacīkstēm 60 metru barjerskrējienā netika Kristaps Sietiņš. Sacensību rīta sesiju tiešraidē var redzēt LTV7 un replay.lv.
Ikauniece ar Latvijas rekordu paliek piektā Eiropas telpu čempionātā daudzcīņā
Eiropas vieglatlētikas čempionāts telpās piektdien sākās Skotijas pilsētā Glāzgovā. Pirmās sacensību dienas vakara cēlienā medaļas sadalīs daudzcīņnieces, kur līdz pat pēdējai disciplīnai cīnījās Laura Ikauniece. Lai gan pie medeļas sportiste netika, pirmajās lielajās sacensībās pēc traumas viņa laboja Latvijas rekordu.
Ikauniece piektā pirms izšķirošajām divām daudzcīņas disciplīnām; Vaičule labo 1976. gada Latvijas rekordu
Skotijas pilsētā Glāzgovā piektdien tieka dots starts Eiropas vieglatlētikas čempionātam telpās, kur pirmajā dienā starts paredzēts sešiem no kopumā desmit Latvijas čempionāta dalībniekiem. Pēc dienas pirmā cēlien Laura Ikauniece ieņem piekto vietu pieccīņā, tomēr rezultāti līdz pat otrajai vietai ir ļoti blīvi. Atlikušās disciplīnas paredzētas vakara sesījā. Tikmēr vairāk nekā 40 gadus vecu Latvijas rekordu 400 metru kvalifikācijā laboja Gunta Vaičule. Kvalifikācijas pārvarēja arī Jānis Leitis un Līga Velvere.
Maratona rekordiste Redklifa: Gribai jānāk no katra paša
Kopš 2006. gada, kad “TET Rīgas maratona” organizētājs Aigars Nords vēlējās uztaisīt foršus mačus pašiem sev, pagājuši 13 gadi, un šajā laikā daudz kas ir mainījies. Gadu no gara Rīgas maratons ieņem aizvien lielāku nozīmi skrējēju dzīvē un arī starptautiski sāk aizvien vairāk sevi pieteikt.
Prokopčuka pirmoreiz Rīgas maratonā skries pilnu klasisko distanci
Latvijas titulētākā garo distanču skrējēja Jeļena Prokopčuka 19.maijā veiks pilnu klasisko distanci "Tet" Rīgas maratonā, kas ieguvis augstāko Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) Zelta kvalitātes marku, piektdien paziņoja organizatori. Prokopčuka Rīgas maratonā līdz šim ir skrējusi tikai pusmaratonu.
Drīz pēc Eiropas čempionāta Latvijas vieglatlētika varētu tikt pie jauna vadītāja
No 1.līdz 3. martam Glāzgovā būs pirmais vieglatlētikas sezonas nozīmīgais atskaites punkts – Eiropas čempionāts telpās. Normatīvu dalībai šajās sacensībās izpildījuši deviņi Latvijas sportisti, bet uz meistarsacīkstēm, visticamāk, brauks 10 atlēti. Sportiski viss ir kārtībā, bet daudz jautājumu ir par Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) vadību, jo kopš pagājušā gada izskaņas to vada divi viceprezidenti. Kā zināms, iepriekšējā prezidente Ineta Radeviča atstāja amatu, jo atklājās, ka viņa Londonas olimpiskajās spēlēs lietojusi dopingu.
Deviņi Latvijas vieglatlēti pošas uz Eiropas čempionātu telpās
No 1. marta Glāzgovā notiks Eiropas čempionāts vieglatlētikā telpās. Kvalifikācijas normatīvus izpildījuši astoņi Latvijas atlēti - 60 metros Sindija Bukša, 400 metros Gunta Vaičule un Jānis Leitis, 800 metros Līga Velvere, tāllēkšanā Lauma un Māra Grīvas,  3000 metru skrējienā Uģis Jocis un trīssoļlēkšanā Elvijs Misāns.
Rīgas maratons maina nosaukumu
Baltijas valstīs vērienīgākais tautas sporta notikums, kas iepriekš bija zināms kā “Lattelecom Rīgas maratons” turpmāk sauksies “Tet Rīgas maratons”, informē pasākuma organizatori.
Vieglatlētikas modernizēšanā grasās krasi saīsināt soļošanas distances
Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) Soļošanas komiteja sanāksmē Monako ieteica disciplīnā ieviest vairākas izmaiņas, kas paredz arī krasi saīsināt sacensību distances, trešdien informēja IAAF. Ja ieteikumus apstiprinās IAAF padome, garākā distance pieaugušo sacensībās soļošanā būs 30 kilometri.
Skrējēja Velvere iegūst otro vietu sacensībās Francijā
Latvijas skrējēja Līga Velvere piektdien Francijā finišēja otrajā vietā starptautiskās sacensībās 800 metru distancē telpās, liecina organizatoru informācija. Ātrāka par Velveri bija tikai U-20 pasaules čempione Etiopijas vieglatlēte Diribe Veltedži.
Misāns uzvar Rīgas čempionātā tāllēkšanā
Vieglatlēta Elvija Misāna pamatdisciplīna pēdējos gados ir trīssoļlēkšana, bet nedēļas nogalē notiekošajā Rīgas atklātajā čempionātā viņš startē arī tāllēkšanā, kur piektdien kļuva par uzvarētāju.
Jaunākie
Interesanti