Sports / Paralimpiskais sports
Parahokejs Latvijā. Jauns sporta veids ar paralimpisku mērķi 2026. gadam
Hokejs Latvijā jau sen iemantojis neapstrīdamu popularitāti, bet jaunu mērķi izvirzījusi pērn novembrī nodibinātā Latvijas Para ledus hokeja federācija (LPLHF), kas iesaista spēlē sportistus ar invaliditāti. Organizācijas ģenerālsekretārs Mareks Matisons Latvijas Radio pastāstīja, ka mērķis ar savu nacionālo komandu startēt 2026.gada ziemas paralimpiskajās spēlēs ir reāli sasniedzams.
Sēdvolejbola klubs apvieno savās rindās dažādu iespēju sportotājus
Nule kā dibinātais invalīdu senioru sēdvolejbola klubs "Konstro" gatavojas nākamnedēļ Somijā startēt tradicionālajā Kotkas kausa izcīņā, kas notiks 60. reizi. Komandā kopā ar handikapa cilvēkiem, spēlē arī veselie tostarp bijušie meistarkomandas "Radiotehniķa" volejbolisti.
Apstiprina Pekinas paralimpisko spēļu programmu bez parabobsleja
Starptautiskā Paralimpiskā komiteja (SPK) nedēļas nogalē izpildkomitejas sēdē Londonā apstiprināja vērienīgu 2022.gada Pekinas ziemas paralimpisko spēļu programmu, kurā sportisti ar invaliditāti sadalīs 82 medaļu komplektus, pavēstīja SPK. Rīkotāji palika uzticīgi pērn pieņemtajam lēmumam parabobsleju spēļu programmā neiekļaut.
Parabobslejists Brants: Konkurenti šosezon kļuvuši spēcīgāki
Pēc Pasaules kausa sezonā pirmā posma Pārksitijā, ASV, parabobslejists Alvils Brants jau ieradies uz nākamajām sacensībām Kalgari, kas atrodas Kanādas rietumkrastā. Sportists Latvijas Radio pastāstīja, ka pirmajās sacīkstēs neizdevās sasniegt cerēto un sāncenši kopš iepriekšējās sezonas ir palikuši spēcīgāki.
Paralimpietis Silovs šķēpa mešanā kļūst par Eiropas čempionu
Latvijas paraolimpietis Dmitrijs Silovs pirmdien Eiropas čempionātā vieglatlētikā triumfēja šķēpa mešanas sacensībās. Silovs, startējot sacensībās medicīnas grupā F37/F38, savā labākajā mēģinājumā šķēpu raidīja 51,54 metru tālumā, kas F38 klasē ir jauns Eiropas rekords.
Parabobslejiste Krūmiņa: Es atdotu daudz par iespēju skriet
Pērn novembrī Annija Krūmiņa pārrakstīja parabobsleja vēsturi, triumfējot Kalgari pasaules kausa posmā un kļūstot par pirmo sievieti, kas to ir paveikusi. “Nekas nestāv tām emocijām klāt, tam saviļņojumam un lepnumam, kāds man bija,” “Sporta studijai” atklāja sportiste.
Jaunākie
Interesanti