Svarīgi
Sadaļas
Sports / Paralimpiskais sports
Latvijas Paralimpiskā sporta centra metu konkursā uzvar Latvijas-Francijas kopdarbs
Latvijas Paralimpisko sporta centru plānots būvēt Rīgā, Bišumuižas apkaimē, netālu no Dienvidu tilta. Zeme ir iegādāta, un piektdien kļuva zināms arī starptautiskā metu konkursa uzvarētājs - starp četriem pretendentiem žūrija vienbalsīgi par labāko atzina Latvijas un Francijas arhitektu apvienību. Latvijas pusi tajā pārstāv SIA "Ruume arhitekti".
Topošie Latvijas parahokejisti apgūst spēles iemaņas, sapņo par dalību izlasē
Sports ir viens no labākajiem veidiem, kā pārvarēt sāpes un ciešanas, uzskata Matīss Zvaigzne, viens no valstsvienības kandidātiem Latvijā jaunajā paralimpiskajā sporta veidā parahokejā. Latvijas Para ledus hokeja federācija (LPLHF) sākusi veidot interesentu loku, lai pamazām taptu komanda, kas ne tik tālā nākotnē spētu sasniegt lielus mērķus.
Parahokejs Latvijā. Jauns sporta veids ar paralimpisku mērķi 2026. gadam
Hokejs Latvijā jau sen iemantojis neapstrīdamu popularitāti, bet jaunu mērķi izvirzījusi pērn novembrī nodibinātā Latvijas Para ledus hokeja federācija (LPLHF), kas iesaista spēlē sportistus ar invaliditāti. Organizācijas ģenerālsekretārs Mareks Matisons Latvijas Radio pastāstīja, ka mērķis ar savu nacionālo komandu startēt 2026.gada ziemas paralimpiskajās spēlēs ir reāli sasniedzams.
Sēdvolejbola klubs apvieno savās rindās dažādu iespēju sportotājus
Nule kā dibinātais invalīdu senioru sēdvolejbola klubs "Konstro" gatavojas nākamnedēļ Somijā startēt tradicionālajā Kotkas kausa izcīņā, kas notiks 60. reizi. Komandā kopā ar handikapa cilvēkiem, spēlē arī veselie tostarp bijušie meistarkomandas "Radiotehniķa" volejbolisti.
Apstiprina Pekinas paralimpisko spēļu programmu bez parabobsleja
Starptautiskā Paralimpiskā komiteja (SPK) nedēļas nogalē izpildkomitejas sēdē Londonā apstiprināja vērienīgu 2022.gada Pekinas ziemas paralimpisko spēļu programmu, kurā sportisti ar invaliditāti sadalīs 82 medaļu komplektus, pavēstīja SPK. Rīkotāji palika uzticīgi pērn pieņemtajam lēmumam parabobsleju spēļu programmā neiekļaut.
Parabobslejists Brants: Konkurenti šosezon kļuvuši spēcīgāki
Pēc Pasaules kausa sezonā pirmā posma Pārksitijā, ASV, parabobslejists Alvils Brants jau ieradies uz nākamajām sacensībām Kalgari, kas atrodas Kanādas rietumkrastā. Sportists Latvijas Radio pastāstīja, ka pirmajās sacīkstēs neizdevās sasniegt cerēto un sāncenši kopš iepriekšējās sezonas ir palikuši spēcīgāki.
Jaunākie
Interesanti