Svarīgi
Sadaļas
Sports / Citi
Šaha nometnē Pļaviņu pusē bērni un jaunieši apgūst ne tikai spēles prasmes
Pļaviņās gleznainā vietā pie ezera jau tradicionāli notiek vasaras šaha nometnes bērniem un jauniešiem, kas topošajiem šahistiem palīdz ne tikai vairot spēles prasmes, bet arī iepazīt draugus un nodarboties ar fiziskām aktivitātēm. Savulaik šo vietu pie Odzes ezera bija iecienījis arī leģendārais šahists, 12. pasaules čempions Anatolijs Karpovs.
Grīviņš un Džaviza uzvar vēsturiskajā skrējienā Rīga-Valmiera, krīt sacensību rekordi
Pēteris Grīviņš vīriešu konkurencē un Diāna Džaviza sievietēm sestdien guva uzvaras vēsturiskajā 107 kilometru skrējienā Rīga-Valmiera, kā arī abi izcīnīja zelta godalgas Latvijas čempionātā 100 kilometru distancē, liecina rīkotāju informācija. Grīviņš kļuva par pirmo skrējēju, kas finišu Valmierā sasniedza ātrāk nekā astoņās stundās, un trases rekordu sievietēm laboja arī Džaviza.
Rīgas maratons atklāj virtuālu skriešanas klubu, aicina iesaistīties aizraujošos notikumos
Pasaulē pamazām atgriežoties pārvietošanās un kustības brīvībai, pasākumu un pulcēšanās ierobežojumi joprojām ir spēkā, bet "Rimi" Rīgas maratona nodibinātais virtuālais skriešanas klubs ļaus izkustēties neierobežotam skaitam skriet gribētāju. Sacensībās, treniņos un izaicinājumos izskrieties, kā arī kilometrus un punktus īpašām balvām un medaļām krāt varēs attālināti, rezultātus un distances automātiski nolasot no dalībnieku viedtālruņiem, populārākajām skriešanas vietnēm un pulsometriem.
Latvijas himnas atskaņošana - īpašs brīdis sportistiem un līdzjutējiem
Profesionālo sportu uzskata par vienojošu un saliedējošu procesu. Pietiek apskatīt televīziju reitingus, kur katru gadu starp skatītākajiem notikumiem vienmēr ir Latvijas hokeja izlases spēles. Pēc uzvarētām spēlēm vai sacensībām allaž tiek ievērota sena tradīcija, proti, atskaņota uzvarētāju himna, kas ir īpašs notikums arī Latvijas sportistiem.
Liktenīgā tikšanās. Intervija ar Tokijas olimpisko godalgu un Rīgas maratona medaļu autoru Džuņiči Kavaņiši
Par Tokijas olimpisko spēļu godalgu dizaina autoru no vairāk nekā diviem simtiem pretendentu izvēlējās grafikas dizaineri Džuņiči Kavaņiši. Atzinību iemantojušais japāņu mākslinieks saskata līdzības savas dzimtenes un Latvijas motīvos, tādēļ ir pat likumsakarīgi, ka viņš veidojis arī medaļas, ko saņems katrs "Rimi" Rīgas maratona dalībnieks. Kavaņiši intervijā LSM.lv pastāstīja, ka iedvesmojas no pasaules, kur cilvēki cits citu atbalsta un uzticas, neskatoties uz robežām.
Izmeklēšana: Starptautiskajā Svarcelšanas federācijā valdīja korupcija un dopinga piesegšana, pazuduši 10 miljoni dolāru
Starptautiskajā Svarcelšanas federācijā (IWF) desmitiem gadu valdījusi korupcija, notikusi balsu pirkšana un tika piesegti dopinga pārkāpumi, kā arī nav noskaidrojams, kur palikuši 10,4 miljoni dolāru (9,1 miljons eiro), ceturtdien videokonferencē Toronto žurnālistiem paziņoja Ričards Maklarens, kurš vadīja neatkarīgu IWF darbības izmeklēšanas komisiju. 
Latvijas Olimpiskās vienības speciālistiem pēc sportistu atgriešanās darba pilnas rokas
Latvijas Olimpiskā vienība (LOV) ir būtisks atspaids olimpiešu ikdienā, galvenokārt sporta medicīnas jomā. Ārkārtējās situācijas ierobežojumu mīkstināšana ļāvusi no ierakumiem iznākt atlētiem, kuri divus mēnešus darbojušies pielāgotos apstākļos. LOV speciālistiem tas nozīmē vairāk darba, lai palīdzētu sportistiem novērst veselības vainas un atgriezties ierastajā ritmā. 
Latvijā top saziņai ar sporta faniem noderīgi informācijas tehnoloģiju risinājumi
Anrijs Brencāns iepriekš vairāk bija zināms kā handbolā iesaistīta persona, bet pēdējos gados viņa vārds biežāk izskan saistībā ar uzņēmumu "FanApps", kas izstrādā mobilās lietotnes sporta organizācijā un sportistiem. Brencāna dibinātais uzņēmums klientus meklē starptautiskā vidē un jūt ieinteresētību arī Latvijā, kur sporta struktūru vadības līmenī gan ne vienmēr ir izpratne par mūsdienīgu komunikāciju.
Disku golfa spēlētājs: Mūsu sporta veids ir pateicīgs nodarbībām šajā laikā
Kamēr daudzviet sports vēl atrodas dīkstāvē, šķīvīši arvien biežāk lido disku golfa laukumos. Ievērojot papildu piesardzību, klubs "Chilli Disc golf" atsāka sezonu ar pirmajām treniņu sacensībām, sarunā ar LSM.lv atklāja kluba pārstāvis Elviss Brauns. Viņš arī uzsvēra, ka disku golfs ir viens no drošākajiem sporta veidiem ārkārtējā stāvokļa laikā, jo spēle individuāla, katram sportistam izmantojot savu inventāru.
Sporta pasākumu deficīta apstākļos brīvo nišu ieņem sacensības digitālajā vidē
Koronavīrusa pandēmijas laikā daudzu sporta čempionātu rīkotāji piedāvā līdzjutējiem sāncensību vērot digitālajā vidē. Virtuāli var sacensties komandu sporta veidos, arī riteņbraukšanā, skriešanā un citur. Latvijā pirmais vietējais čempionāts, kas pārgāja uz sacensībām digitālajā vidē, bija vietējā basketbola līga. Savukārt Rīgas maratona rīkotāji otrdien pauda, ka arī šīs sacensības oktobrī varētu notikt virtuālajā vidē, ja koronavīrusa pandēmija nerimsies.
Rīgas maratona norises pārceļ uz oktobri, skriešana varētu arī notikt virtuāli
Pandēmijas dēļ pārceltais "Rimi" Rīgas maratons notiks 10. un 11. oktobrī, otrdien paziņoja organizatori. Atkarībā no valstī noteiktajiem ierobežojumiem 30. jubilejas maratons galvaspilsētā risināsies sacensībās ierastā veidā, vai spēkiem mērojoties neklātienē ar īpašas lietotnes starpniecību, ja epidemioloģiskā situācija nebūs labvēlīga. 
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt