Sports
NBA spēlētājs Pasečņiks: Par naudu nekad neesmu domājis
Siguldā fiziskās sagatavotības trenera Ivo Erdmaņa grupiņai tās sezonas pēdējā treniņā pievienojies nule kā no ASV, no Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) ''burbuļa'' mājās pārbraukušais basketbolists Anžejs Pasečņiks. Tieši Erdmaņa vadībā tagadējais Vašingtonas “Wizards” spēlētājs Anžejs pielika būtiskāko soli, lai fiziski varētu spēlēt NBA.
Hokejists Kārlis Čukste tuvojas maģistra grādam un turpina ceļu uz NHL
Pēc piecu gadu pārtraukuma Latvijā atgriezies Amerikas koledžu līgā spēlējušais Kārlis Čukste un pievienojies “Mogo” komandai. Tomēr Latvijā viņš uzkavēties negrasās, to pierāda arī tas, ka netika noslēgts līgums ar Rīgas “Dinamo” – viņa mērķis ir Amerikas hokeja līga (AHL) un Nacionālā hokeja līga (NHL).
Japānā izvērtēs ceļošanas nosacījumus Tokijas olimpisko spēļu dalībniekiem
Japānā izskata iespējas atvieglot ieceļošanas nosacījumus Tokijas olimpisko un paralimpisko spēļu dalībniekiem no pandēmijas vairāk skartām valstīm, tajā pašā laikā par iespējamu uzskata arī risinājumu, kas liktu sportistiem un citām iesaistītajām personām pirms ierašanās veikt Covid-19 analīzes, vēstīja ziņu aģentūra "Kyodo News".
Pludmales volejbolists Točs: Paceļot pa Latviju nav sliktākais variants
Edgaram Točam duetā ar Mārtiņu Pļaviņu pirmais posms Latvijas pludmales volejbola čempionātā Ventspilī bija kā saldais ēdiens, lai arī augstāk par 3.vietu neizdevās tikt. Iepriekš pēdējo lielo turnīru pāris kopā aizvadīja septembrī, bet Točs sarunā ar Latvijas Televīzijas "Sporta studiju" uzsvēra, ka Latvijas čempionāts tagad ir zelta vērtē, un tas sniedz arī iespēju paceļot kopā ar bērniem, ko pludmales volejbolists uzskata par ne sliktāko variantu.
Labvēlīgs kolektīvais līgums vēl negarantēs NHL hokejistu dalību olimpiskajos turnīros
Nacionālās hokeja līgas (NHL) un NHL Spēlētāju asociācijas (NHLPA) sagatavotais kolektīvā darba līguma pagarinājums paredz iespēju hokejistiem piedalīties nākamo divu ziemas olimpisko spēļu turnīros, tomēr ir priekšlaicīgi uzskatīt, ka tā noteikti notiks, jo vēl būs nepieciešams vienoties par svarīgiem nosacījumiem ar Starptautisko Olimpisko komiteju (SOK).
KHL sezona tuvojas, Rīgas «Dinamo» vēl bez spēlētājiem, trenera un naudas
Neierasti klusa šī vasara ir Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubā Rīgas „Dinamo”. Nav naudas, tāpēc nav arī noslēgtu līgumu ar hokejistiem, treneriem un apkalpojošo personālu. Pagājušajā nedēļā pavīdēja baumas, ka „Dinamo” budžets ir nodrošināts, bet pagaidām vēl neviens nevar gulēt mierīgi, jo nav ar sponsoriem parakstītu līgumu.
Basketbolists Artūrs Kurucs jūtas kā pilnvērtīgs Spānijas čempions
2020. gadā, kas visai pasaulei asociēsies ar Covid-19 pandēmiju, Latvija kļuva par vienu čempionu bagātāka – 20 gadus vecais basketbolists Artūrs Kurucs Vitorijas “Baskonia” sastāvā kļuva par Spānijas čempionu, triumfējot ACB līgā. Basketbolists neslēpj, ka jūtas paveicis kaut ko nozīmīgu Latvijas sportā, lai arī varbūt netika pie pietiekami liela spēles laika.
Sporta nozarē atsāk diskusijas par prioritāro sporta veidu kritērijiem
Vismaz 20 gadu notiek diskusijas par valsts noteiktiem prioritārajiem sporta veidiem, kas ļautu racionālāk tērēt valsts piešķirto sporta budžetu. Prioritārie sporta veidi gan tikai pērn ieguva oficiālas aprises – divos gados Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) veidotā darba grupa ir tikusi līdz kritēriju izstrādei.
Nozares lietpratēji: Sporta veidu finansēšanā valstij neiztikt bez prioritāšu noteikšanas
Sporta veidiem Latvijā efektīvākai potenciāla sasniegšanai nepieciešams noteikt prioritātes valsts finansējuma saņemšanai, uzskata Latvijas Televīzijas "Sporta studijas" aptaujātie eksperti. Lietpratējiem gan ir atšķirīgi viedokļi, vai būtu jānosaka prioritāri sporta veidi, vai pareizāks risinājums būtu izstrādāt stingru kritēriju kopumu, kas noteiktu iespējas saņemt valsts finansiālu atbalstu, taču abas pieejas praktiski nozīmētu sporta veidu ranga tapšanu.
Latvijas Futbola federācijas prezidents: Jāiegulda projektos, kas rada paliekošas vērtības
Par Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidentu nedēļas nogalē kļuvušais Vadims Ļašenko ir apņēmies valstī uzlabot sporta veida prestižu un veicināt ieguldījumus projektos, kas sniegtu atdevi ilgtermiņā. Ļašenko pirmdien Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka veiksmīgu attīstību varētu nodrošināt futbola sabiedrības saliedēšanās un pēdējais LFF kongress to varētu būt veicinājis.
Galerijas