Žurnālistu diskusija: Premjera kandidātu izvilks no Ziemassvētku vecīša maisa?

Premjerministra kandidāta izvēle no prezidenta Andra Bērziņa puses ir necaurskatāma un apšaubāma, liekot uzdot ironisku jautājumu – vai kandidāts tiks izvilkts no Ziemassvētku vecīša maisa vai nonests no debesīm Zvaigznes dienā?

Žurnāliste Baiba Rulle Latvijas Televīzijas raidījumā „Skats no malas" kritizēja prezidenta rīcību, izvēloties premjerministra amata kandidātu.

„Problēma ir tajā, ka prezidents nav runājis, nevar saprast, ko viņš vēlas. Mēs nezinām, ko prezidents meklē, kas ir prezidenta galvā," sacīja Rulle. „Veids, kā prezidents ir rīkojies, nav ne gudrs, ne saprātīgs, ne caurskatāms un atbalstāms [..] Nevar sabiedrību atstāt neziņā – kaut ko iesakiet visi, aicināt žurnālistiem ieteikt, ko tad es īsti gribu, es nezinu. Ko tad atliek gaidīt, ka no Ziemassvētku vecīša maisa mums izbirs kaut kāds premjers?" tēlaini izteicās Rulle.

Savukārt žurnāliste Dita Arāja, piekrītot Rulles teiktajam, ironizēja: „Drīzāk Zvaigznes dienā no debesīm nonesīs un 7.j anvārī prezentēs premjeru. Pagaidām izskatās, ka apakšā ir plāns un ka prezidentu kāds kā marioneti rausta. Tāds priekšstats patlaban rodas, jo viņš savu rīcību neskaidro."

„Uz ko prezidents pretendē – vai viņš ir sajutis kaut kādu varu vai viņam ir kāda zvaigžņu stunda iestājusies pēc Zolitūdes traģēdijas, kur viņš teica emocionālo runu, kas nebija viņam tipiski?" vaicāja Rulle.

Tam piekrita arī Arāja. „Pēc Zolitūdes traģēdijas viņš mēģināja kļūt par nācijas labo papu un visus norāt, bet mani tas saērcināja," atzina žurnāliste, paskaidrojot, ka Bērziņš līdz šim bijis augstos amatos, bet tikai tagad attapies, cik slikti dzīvojam. „Viņš nav spējīgs būt nācijas vadītājs, lai kā viņš to gribētu."

Savukārt žurnālists Vladimirs Čepurovs nepiekrita abām kolēģēm un kritizēja žurnālistus un komentētājus, kas prezidentam velta asus vārdus.

„Viņš [prezidents] ļoti labi zina, ko grib," uzskata Čepurovs. „Viņš negrib cilvēku, kam patīk vicināt zobentiņu. Nominējot [aizsardzības ministru Arti] Pabriku, „Vienotība" uzreiz sabojātu attiecības ar dažu valstu vadītājiem."

Pēc žurnālista domām, Pabriks ir nenobriedis premjera amatam.
„Pabriks bija labs cilvēks tad, kad bija politologs un pasniedzējs.. Daudz maz izsvērts politiķis bija Tautas partijas rindās, bet, kad izveidojās Štokenberga komanda un tā pievienojās „Vienotībai"... Uz „Vienotības" bālo politiķu fona Pabriks izskatās liela zvaigzne, un tā tas tiešām ir, bet viņam neturas mute tā, kā vajag, viņam mēle kustas pārāk ātri, ātrāk nekā smadzenes. Un tas šoreiz atsaucās uz šo situāciju, un nav ko apvainoties," teica žurnālists, runājot par Pabriku kā „Vienotības" nosaukto premjera amata kandidātu, kuru prezidents divreiz noraidīja.

Jau vēstīts, ka premjers Valdis Dombrovskis („Vienotība") paziņojis par demisiju, uzņemoties atbildību par Zolitūdes traģēdiju, kad, sabrūkot veikala „Maxima" ēkas jumtam, gājuši bojā 54 cilvēki. Pēc premjera atkāpšanās sākās prezidenta un Saeimā pārstāvēto partiju politiskās konsultācijas par jaunās valdības aprisēm. Prezidents, noslēdzot otro sarunu kārtu, nolēma nevienu no nosauktajām personām neaicināt veidot Ministru kabinetu.

Ja līdz gada beigām partijas neizvirzīs savu Ministru prezidenta amata kandidātu, Valsts prezidents savu kandidātu atklās ne ātrāk kā nākamā gada 7. janvārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ziņu analīze
Ziņas
Jaunākie
Interesanti