Trešais stāsts – mikrouzņēmumu darbinieki

Viņi ir strādājošie, kam sociālās iemaksas ir mazākas nekā ierastajā nodokļu režīmā. Tādēļ par veselības apdrošināšanu būs papildus jāmaksā.

Latvijas Radio tiekas ar mikrouzņēmuma SIA “I-Work” valdes locekli Ilzi Boitmani. Uzņēmums strādā personāla atlases jomā. Lai arī Ilze ir iedziļinājusies likuma izmaiņās, viņai joprojām nav skaidrs, kuriem sociālo iemaksu apjoms pietiks arī veselības apdrošināšanai un kuriem būs jāmaksā klāt.

“Nav ļoti skaidri nodefinēts, kuri ir šī sociālā nodokļa maksātāji un kuri nav. Īstenībā mikrouzņēmumu nodokļa maksātāji maksā šo sociālo iemaksu. Šeit jautājums varbūt īsti pareizi nav saprasts. Medijos izskan informācija, ka mikrouzņēmumu nodokļa maksātāju darbinieki nesaņems šo apdrošināšanu. Pagaidām nav skaidrības.

Arī konsultējoties ar citiem uzņēmējiem un grāmatvežiem, godīgi sakot, nevienam nav īsti skaidrības, kas tad īsti būs,” saka uzņēmēja.

Veselības ministrijā gan norāda, ka mikrouzņēmumiem par veselības apdrošināšanu būs jāmaksā. Tos neskars sociālo iemaksu palielinājums par vienu procentpunktu.

Pret ideju kopumā uzņēmēja Boitmane neiebilst, jo obligātā veselības apdrošināšana pastāv daudzās valstīs.

Tomēr, ja 2020. gadā jaunais maksājums sasniegs 21 eiro, Boitmane varētu meklēt izdevīgākus piedāvājumus pie privātajiem apdrošinātājiem, jo uz valsts veselības aprūpes pakalpojumiem jāgaida garās rindās.

“Vai kaut kas pēkšņi no 1.janvāra mainīsies? Kļūs kvalitatīvāki veselības un medicīnas pakalpojumi? Mums visi ārsti, visi mediķi brauc prom uz ārzemēm. Mums nav, kas strādā, un šie pakalpojumi ir zemā līmenī. Piemēram, ja tev ir nosūtījums kaut kur, tad jāgaida no četriem līdz sešiem mēnešiem. Vai tas ir normāli? Es uzskatu, ka nē. Ja es par šo pakalpojumu vēl papildus maksāšu, sanāk kā veselības apdrošināšanas polise, kuru es pērku no valsts. Es uzskatu, ka tas pakalpojums nav kvalitatīvs. Te runa ir par kvalitāti lielā mērā,” skaidro Boitmane.

Par veselības apdrošināšanu papildus jāmaksā būs arī autoratlīdzību saņēmējiem un cilvēkiem, kas izņēmuši patentu.

Saistītie raksti
1 komentārs
Jānis Lietavietis
Nenoliedzami, valsts medicīnas pakalpojuma kvalitāte ir tik zema, ka par to nebūtu vērts maksāt vairāk par pāris centiem. Mēnešiem garās rindas, nekādu garantiju, ka pakalpojumu vispār saņemsi un daudzās birokrātiskās procedūras, to noteikti padarītu par draņķīgāko polisi tirgū. Reformas, protams, sola, bet neviens nemaksās par labumiem, kuri varbūt kaut kad būs.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Ziņu analīze
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti