Nedzirdīgajiem

Dienas ziņas

Nedzirdīgajiem

Dienas ziņas

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Gribu tetovējumu»

Tetovējums uz kakla 16 gadu vecumā bez vecāku atļaujas? Eksperimentā izaicina tetovētājus

Valsts ierobežo nepilngadīgu personu iespējas pašam izlemt par tetovējumu. Tam vajadzīga vecāku rakstiska atļauja. LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens” eksperimentā ar nepilngadīgu jaunieti pārbaudi vairākus tetovētājus un salonus, vai viņi gatavi pievērt acis uz klienta vecumu.

Reklamējas, bet vai ir reģistrēti?

Prasības tetovētājiem:

  • nav nepieciešama īpaša izglītība;
  • jāapgūst higiēnas kurss un jāsaņem atbilstošs dokuments;
  • lai tetovētu nepilngadīgu, vajadzīga vecāka rakstiska atļauja.

Lasi plašāk par valsts nosacījumiem un pašu tetovētāju principiem. 

Lai gan Veselības inspekcijā ir reģistrs, kurā būtu jāpiesakās tetovētājiem, no pašu pakalpojumu sniedzēju norādītās informācijas pārliecināties par to nav nemaz tik viegli.

Vairāki piemēri:

  • Sevi kā tetovētāju feisbukā reklamē Artis Grencbergs, kura vārda un uzvārda reģistrā nav. Savukārt par vietu zināms vien tas, ka tetovēšana notiek Ādažos.
  • “Alesha Tatoo” tetovētāja it kā Aļona Sinjavska, bet reģistrā tādas personas nav. Adrese, kur tetovēšana notiek, nav norādīta.
  • “A-Art Tattoo” reklamējas feisbukā un septembrī mazajiem tetovējumiem pat izziņoja akciju. No reklāmas noprotams, ka tetovētāja ir Anete Avotiņa, un norādīta adrese: Rīgā, Tallinas ielā 44. Bet reģistrā nav nedz tādas tetovētājas, nedz adreses.

Daudzās reklāmas nav ne tikai norādīta tetovēšanas vietas adrese, bet nav skaidri nolasāma arī paša tetovētāja identitāte. Piemēram, tetovēties piedāvā “Andris W Tattoo”, bet pārbaudīt neko nevar.

Taču neizpaliek labie piemēri:

  • Olga Kaļiņina ne vārdu, ne uzvārdu neslēpj, norāda arī adresi, un viss kā uz delnas ir atrodams reģistrā.

Tetovējums bez vecāku atļaujas?

Lai pārbaudītu, cik stingri tiek ievērota prasība par vecāku atļauju jauniešiem līdz 18 gadiem, LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens” eksperimentā devās uz saloniem. Talkā nāca 17 gadus vecs jaunietis, kurš turklāt uzdevās par gadu jaunāku.

Salons “VIP Tattoo”, Rīgā, Avotu ielā 43. Atrodams Veselības inspekcijas reģistrā. Gatavi tetovēt kompasu uz rokas tajā pašā dienā, bet, ieminoties par vecumu, viņam prasa vecāku rakstisku atļauju, bet vēl arī dod padomu – atļauju paprasīt vecvecākiem. Tas gan neatbilst likuma prasībai.

“Nemeez Tattoo”, Rīgā, Akas ielā 2. Tetovētājs Artūrs Garoza atrodams Veselības inspekcijas reģistrā. Tur jaunietis stāsta, ka grib kompasa tetovējumu uz rokas vai kakla, bet viņam atbild – zīmējuma forma kaklam neesot laba. Šeit prasa rakstisku atļauju, bet derot arī no vecvecākiem.

Salons “Collective Art, Tattoo studio”, Rīgā, Kuģu ielā 11. Reģistrā ir atrodams. No tetovējuma uz kakla atrunā un iesaka pirmo tetovējumu veikt uz rokas. Arī šeit vecumu jaunietim nevaicā, bet, uzzinot to, nepiekrīt tetovēt arī ar vecāku atļauju: “Labāk ir nesteigties. Teiksim, uztaisīsi ko lielu, paies kāds laiks, tev būs: tas vairs nav īsti labi.”

Salons “Suhanovski Tattoo”, Rīgā, Bruņinieku ielā 43. Atrodams reģistrā. Tetovēšanu iesaka sākt ar roku, ne kaklu. Vecumu atkal jau neprasa, bet, to uzzinot, stāsta, ka viņi nepilngadīgiem parasti netaisa, nelīdzēs arī vecāku atļauja.

“LL Tattoo @ Beauty” Siguldā, Mālpils ielā 2a. Tetovētāja esot Lāsma Liepiņa. Reģistrā nav atrodama. Lai gan reklāmā viņa stingri norādījusi, ka bez vecāku atļaujas netetovē, “Aizliegtā paņēmiena” eksperimentā tomēr izdodas ar viņu sarunāt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ziņu analīze
Ziņas
Jaunākie
Interesanti