De Facto

Latvijas mežus izvēlas ārvalstu kokrūpnieki un pensiju fondi

De Facto

23.aprīļa «De Facto»

«SKONTO» skadiona lietā – aizdomās turamie

«Skonto» sāgā kratīšana «Latio» birojā, igaunim Selteram aizdomās turamā statuss

Kriminālprocesā, kas uzsākts pēc “Skonto” stadiona pārdošanas darījuma, ir vairāki aizdomās turamie, ziņo Latvijas televīzijas raidījums “De facto”. Viens no tiem ir Igaunijas pilsonis Alans Selters, kura interesēs pēdējās nedēļās no stadiona tika izvesti krēsli un cita manta, tādējādi apdraudot Latvijas-Portugāles izlašu spēli. 

“De facto” atgādina, ka jaunais investors, kas stāv aiz formālā īpašnieka SIA “Adventika Group”, stadionu iegādājies pirms diviem ar pusi gadiem ar starpnieka palīdzību. Šis starpnieks – SIA “SSA”, kas piederēja bijušajam futbolistam Vladimiram Koļesņičenko un Igaunijas pilsonim Alanam Selteram. Taču darījuma rezultātā jaunie īpašnieki jutušies apkrāpti – Koļesņičenko un Seltera firma stadionu nopirkusi “Revertas” izsolē par 13 miljoniem eiro, bet investoram pārdevusi par 35 miljoniem eiro.

“De facto” zināms, ka investoram uzrādīts kompānijas “Latio” vērtējums. Tajā minētā summa ir lielāka par “Revertas” izsolē samaksāto. Par to interesējusies arī Valsts policija, un “Latio” birojā notikusi kratīšana. “Latio” valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns Latvijas Televīzijai paskaidroja, ka uzņēmums vērtēja zemi bez apbūves: “Mēs vērtējam viņu brīvu no apgrūtinājumiem.

Mūsu vērtējums bija domāts “Uzņēmuma reģistram”, nebija domāts trešajām personām, nebija domāts kā darījumu dokuments”.

Latvijas Televīzija atgādina, ka darījuma starpnieki Koļesņičenko un Selters nav nejauši cilvēki. Koļesņičenko ir zināms kā Latvijas Futbola federācijas prezidenta Gunta Indriksona biznesa partneris, viņa un Seltera uzņēmums reģistrēts turpat, kur Indriksona birojs. Taču pats futbola funkcionārs noliedz, ka ar igauni Selteru ir saistīts.

“Mīļais cilvēk, es neesmu bijis tur tuvumā, ne es to zinu. Neesmu nekad tai lietā iedziļinājies”, “De facto” žurnālistei komentēja Indriksons.

Latvijas Televīzija vēsta, ka tikmēr cita Alana Seltera firma - SIA “Light” - paralēli nopirkusi stadiona aprīkojumu - to izsolīja “Skonto” maksātnespējas procesā.  Saraksts ir garš – te ir traktors, mauriņa tīrītājs, zemes sildīšanas ierīce, vārti, barjera, elektroniskais tablo, viens sūnu grābeklis (tas uz izsoles brīdi novērtēts kā 60 santīmu vērts), pat garderobes skapis ar soliņu. Neskatoties uz to, ka daudzas mantas, piemēram, laistīšanas sistēmu, kas ierakta zem futbola laukuma, varētu uzskatīt par daļu no stadiona, to iztirgoja atsevišķi – jo kādreiz stadiona īpašnieki to atsevišķi ieķīlājuši bankā.

SIA “Light” tiesā panākusi mantas apķīlāšanu, taču Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas tiesnese Ina Baiko skaidro, ka tas bija tikai pagaidu lēmums, kamēr risinās strīds par to, kam īsti pieder manta, un mērķis nebija ļaut tiesu izpildītājam demontēt stadionu. “Viņš [tiesu izpildītājs Mārtiņš Eglītis] varēja šo mantu atstāt turpat uz vietas un nodot glabāšanai stadiona vai SIA “Adventika Group” atbildīgai personai. Viss paliek uz vietas, sacensības nenoraujas un, no otras puses, visa manta saglabājama. Nebiju domājusi, ka, saņemot šo lēmumu, tiesu izpildītājs izvēlēsies tādu izpildes veidu”.

Pēc stadiona īpašnieku sūdzības tiesa apturējusi tiesu izpildītāja Eglīša darbību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ziņu analīze
Ziņas
Jaunākie
Interesanti