De Facto

«Latvenergo» nesteidz pieteikties par cietušo kukuļošanas lietā

De Facto

Ieskats 19. februāra «De Facto» tematos

Saskaņieša bijusī sieva saņem 1,2 miljonu pasūtījumu no Rīgas domes

«Saskaņieša» bijusī sieva saņem 1,2 miljonus eiro pasūtījumos no Rīgas domes

Ar Rīgas domes deputātu, “saskaņieti” Andreju Kozlovu cieši saistīts uzņēmums SIA “Mediaservice” regulāri uzvar vairākos Rīgas domes un tās struktūru rīkotajos konkursos. Kopējā iepirkumu vērtība divos gados – teju 1,2 miljoni eiro.

Uzņēmums “Mediaservice” pieder Rīgas domes deputāta Andreja Kozlova bijušajai sievai Janīnai Tolkunovai, un nodarbojas ar reklāmas izvietošanu vairāku televīzijas programmu avīzēs.

Latvijas Televīzijas raidījums "De facto" vēsta, ka kompānijai, kas Kozlovam kādreiz piederēja (tagad viņš firmā vienkārši strādā), ar SIA “Mediaservice” ir kopīgs birojs. Abas ir saistītas ar TV programmu laikrakstiem. Turklāt “De facto” žurnālisti secina, ka arī Kozlovs ar bijušo sievu Tolkunovu strādā vienās telpās.

Lielākos iepirkumus, kuros uzvarējusi SIA “Mediaservice”, rīkojis Rīgas domes nodibinājums “Riga.lv”. 2015.gadā “Mediaservice” uzvarēja Rīgas domes 725 714 eiro vērtā iepirkumā par informācijas izvietošanu. Kaut gan nauda bija paredzēta trim gadiem, to iztērēja pusotra gada laikā. 2016.gadā vasarā izsludināts vēl viens iepirkums, un šomēnes ar “Mediaservice” plānots noslēgt vēl vienu līgumu – par 397 292 eiro.

Nodibinājumu "Rīga.lv" finansē no pašvaldības budžeta. Pēc “De facto” aprēķiniem sanāk, ka kopš 2015.gada vairāk nekā puse no šiem līdzekļiem aiziet "saskaņieša" bijušās sievas firmai.

“Mediaservice” uzvar ne tikai Rīgas domes iepirkumos. Līgumus ar to noslēguši arī pašvaldības uzņēmumi – Centrāltirgus, Rīgas pirmā slimnīca, Rīgas nami. Kopā SIA “Mediaservice” no Rīgas pašvaldības kopš 2015.gada jāsaņem teju 1,2 miljoni  eiro.

Rīgas domes priekšsēdētājs izvēlējās šo situāciju nekomentēt.

Nodibinājuma “Riga.lv” valdes loceklis  Andris Konošonoks intervijā “De facto” pauda, ka nesaskata problēmu tajā, ka nodokļu maksātāju nauda novirzīta ar domes deputātu saistītā uzņēmumā: “Mums nav nekāda pamata diskriminēt pēc pazīmes, kāds ir īpašnieks. Šī pakalpojuma kvalitāte mūs ir apmierinājusi, auditoriju mēs sasniedzam.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti