Nacionālā apvienība Saeimas frakcijā varētu zaudēt vienu deputātu

Nav izslēgts, ka Nacionālās apvienības Saeimas frakcijā varētu kļūt par vienu deputātu mazāk. Biedrībai "Demokrātiskie patrioti" (DP) ir radušās domstarpības ar Nacionālo apvienību (NA) un tā nolēma nestartēt vienotā sarakstā Rīgas domes vēlēšanās. Tas varētu atstāt sekas arī uz deputāta Dāvja Stalta turpmāko palikšanu NA Saeimas frakcijā.

Nacionālā Apvienība un biedrība "Demokrātiskie patrioti", kuru vada tieslietu ministrs Jānis Bordāns, līdz šim sadarbojās savā starpā un arī Saeimas vēlēšanās startēja vienotā sarakstā. Tādēļ apvienības Saeimas frakcijā darbojas arī DP deputāts Dāvis Stalts.

Tomēr tagad DP nolēma nestartēt vienā sarakstā ar NA Rīgas domes vēlēšanās. Iemesls - NA nav vēlējusies parakstīt sadarbības memorandu ar Stalta un Bordāna biedrību. Tas savukārt izraisīja jautājumus par Stalta turpmāko palikšanu NA Saeimas frakcijā.

Viens no NA līderiem Raivis Dzintars saka, ka viņš pašreiz neredz pamatu Stalta izslēgšanai no frakcijas. „Par to, ka viņa pārstāvētajai biedrībai ir tādi vai citi plāni vēlēšanās, - tas nav iemesls, lai vismaz no partijas puses mainītos attieksme pret Dāvi [Staltu]. Dāvis, pirmkārt, ir konkrēts deputāts, un mēs vērtējam viņa darbību individuāli. Tas, ko dara biedrība, ir biedrības jautājums,” atzīmēja Dzintars. Savukārt ar biedrības "Demokrātiskie" patrioti vadītāju, tieslietu ministru Bordānu Dzintars ir apmierināts.

Deputāta aiziešana varētu vājināt NA pozīcijas

Nacionālās apvienības valdes loceklis Jānis Iesalnieks sociālās saziņas tīklā „Twitter” Staltam vaicāja, vai viņš piesakās uz politiskā klaidoņa godu? Savukārt Stalts viņam atbildēja ar Ulmaņa citātu: „Jūs palieciet savās vietās, es palikšu savējā.” Tas varētu norādīt, ka Stalts pagaidām no NA frakcijas izstāties negrasās, lai gan līdz šim viņam ir bijušas publiskās domstarpības ar dažiem apvienības biedriem.

To, ka ne vienmēr viss ir gājis gludi, atzīst arī Dzintars: „Jā, atsevišķās situācijās partijai ir bijusi neapmierinātība ar disciplīnas jautājumiem, ar informācijas nopludināšanu trešajām personām, ar dažādām darbībām partijas iekšienē, pašam neesot biedram, kā mūsuprāt komandas cilvēkam nevajadzētu izturēties. Atsevišķas problēmas ir bijušas, bet nav nekas pašlaik bijis tāds, lai mēs runātu par kāda izslēgšanu vai sastāva maiņu.”

Gadījumā, ja Stalts tiktu izslēgts no NA Saeimas frakcijas, tajā paliktu 13 deputāti. Tas savukārt varētu vājināt apvienības pozīcijas kuluāru sarunās par vietu pārdali valdībā un vēl viena ministra portfeļa iegūšanu.

Gaidāmas karstas diskusijas

Pašlaik NA ir divi ministru portfeļi, bet Reformu partijai (RP), kuras frakcija ir vien par diviem deputātiem lielāka, ir pieci ministri. Turklāt sarunas par ministru izvērtēšanu tūlīt sāksies. Valdība šodien oficiāli apstiprināja savu ikgadējo ziņojumu Saeimai par paveikto, uz kura pamata tad arī tiks politiski vērtēti ministri.

Uz to, ka ir gaidāmas karstas diskusijas, valdības sēdē norādīja arī premjers Valdis Dombrovskis: „It īpaši ņemot vērā šī jautājuma netipisko politizāciju, kāda tā ir šogad notikusi, es atkārtoti lūdzu arī ministrus pievērst uzmanību šim ziņojumam no politiskā aspekta, gatavojoties tam, ka nāksies atbildēt arī uz kaut kādiem politizētiem jautājumiem šī ziņojuma kontekstā.”

Joprojām publiski nav zināms arī tas, kurš varētu kļūt par nākamo satiksmes ministru, lai gan Aivis Ronis ministra amatā paliks tikai līdz mēneša beigām.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ziņu analīze
Ziņas
Jaunākie
Interesanti