Melu detektors: Vai Nils Ušakovs saka patiesību?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

""Saskaņa" ir lielākā sociāldemokrātiskā partija ne tikai Latvijā, bet arī visā Baltijā. Partija "Saskaņa" ietilpst Eiropas sociālistu un demokrātu grupas sastāvā," šādi teikts 24.augustā portālā puaro.lv publicētajā partijas "Saskaņa" premjera amata kandidāta Nila Ušakova vēstulē Latvijā akreditētajiem ārvalstu vēstniekiem saistībā ar Edgara Rinkēviča izteikumiem sociālajos tīklos. Pārbaudījām šo "Saskaņas" izteikumu lsm.lv, pieci.lv un "Re:Baltica" kopprojektā "Melu detektors" un secinājām, ka tās ir tukšas pļāpas.

Latvijā bez partijas “Saskaņa” ir vēl arī Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija, kas gan biedru, gan ietekmes ziņā ir mazāka par “Saskaņu”, taču sociāldemokrāti Igaunijā un Lietuvā ir daudz ietekmīgāki un arī skaitliski lielāki par “Saskaņu”.

“Saskaņai” ir 3427 biedri (Uzņēmumu reģistra dati), tai ir 28 vietas 11.Saeimā un viens krēsls Eiropas Parlamentā, taču partija nav pārstāvēta valdībā, līdz ar to arī Saeimā nav koalīcijā. 12.Saeimas vēlēšanās partijai pēc provizoriskajiem rezultātiem pienākas 24 mandāti Saeimā.

Par projektu

Turpinām detektora projektu arī pēc vēlēšanām. Turpmāk plānojam izvērtēt ne vien politiķu, bet arī amatpersonu, uzņēmēju un citu publisko personu izteikumus. Mērķis - uzlabot diskusiju kvalitāti! 

Savukārt Lietuvā  Sociāldemokrātu partija (LSDP) ir pie varas kopš 2012.gada nogales, kad šīs partijas līderis Aļģirds Butkevičs kļuva par Lietuvas premjeru. Valdībā LSDP ir vēl septiņi ministru krēsli, Seimā - 40 vietas no 141, bet Eiropas Parlamentā - 2 krēsli.

Lietuvas LSDP ir arī skaitliski lielākā sociāldemokrātu partija Baltijā - tajā ir vairāk nekā 21 tūkstotis biedru.

Arī Igaunijā Sociāldemokrātu partija (SDE) ir biedru ziņā ražīgāka par “Saskaņu” - partijā ir 6234 cilvēki. SDE ir arī viena no divām partijām, kas veido valdību. SDE ir seši ministru krēsli, viena vieta Eiropas Parlamentā un 19 no 101 mandāta Igaunijas parlamentā.

Visas trīs Baltijā vadošās sociāldemokrātu partijas ietilpst Eiropas sociālistu un demokrātu grupas sastāvā.

Secinājums: Rīgas mērs un “Saskaņas” premjera amata kandidāts Nils Ušakovs stipri pārspīlē, izsakot šādu apgalvojumu. “Saskaņa” ir lielākā sociāldemokrātiskā partija Latvijā, bet noteikti ne Baltijā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti